Higiena okolic intymnych Intymnie

Ręcznik do higieny intymnej – czy powinien być jednorazowy?

ręcznik do higieny intymnej

Dbając o higienę miejsc intymnych, nie możemy zapominać o akcesoriach, które ją umożliwiają. Ręcznik do higieny intymnej to podstawowy element dbałości o czystość oraz zdrowie. Czy powinien być jednorazowy?

Kilka słów na temat higieny intymnej

Taka jak dbamy o włosy, skórę czy paznokcie, tyle samo uwagi powinniśmy poświecić higienie miejsc intymnych. Wrażliwe okolice są narażone na działanie szkodliwych czynników, takich jak bakterie czy grzyby. Środowisko pochwy jest idealnym miejscem dla rozwoju bakterii, dlatego higiena odgrywa tak ważną rolę. Do mycia miejsc intymnych powinnyśmy używać sprawdzonych płynów. Zwykłe mydło może podrażnić i wysuszyć naszą skórę. Samo podmywanie się, jest związane z podstawową zasadą, wpajana od dziecka – zawsze robimy to od przodu, do tyłu. Oprócz kosmetyków do higieny intymnej, dochodzą jeszcze środki takie jak wkładki, tampony czy podpaski. Wszystkie środki higieniczne które stosujemy, mogą wpływać na nasze zdrowie intymne, dlatego każda kobieta powinna dokładnie dbać o swoją higienę.

Ręcznik do higieny intymnej

Ręcznik to nieodłączne akcesorium z tekstyliów, przeznaczonych do higieny naszego ciała. Do higieny miejsc intymnych, kobieta powinna używać osobnego ręcznika, co jest zdecydowanie bardziej higieniczne, niż osuszanie całej powierzchni ciała, jednym i tym samym ręcznikiem. Najlepszym ręcznikiem będzie ten, który został wykonany z delikatnych i miłych w dotyku materiałów, które w żaden sposób nie podrażnią wrażliwych miejsc. Nasze akcesorium zawsze powinno być czyste i suche, ponieważ mokre tkaniny mogą sprzyjać rozwojowi bakterii, a stąd do infekcji, niedaleka droga. Pamiętajmy, że taki ręcznik, jest czymś osobistymi, więc nikomu go nie pożyczamy.

Ręcznik do higieny intymnej – czy powinien być jednorazowy?

W trosce o zdrowie intymne, kobiety zastanawiają się, jak dbać o miejsca intymne, by uniknąć wszelkich infekcji i zakażeń. Nurtujące pytania dotyczą także formy osuszania i akcesoriów stosowanych w tym celu. Czy ręcznik do higieny intymnej powinien być jednorazowy? Nie ma takiej potrzeby, by do osuszania okolic intymnych, używać jednorazowych ręczników. Produkty jednorazowe niekoniecznie są w pełni czyste i sterylne. Do codziennej higieny zdecydowanie wystarczy zwykły ręcznik, wykonany z tkaniny. Jedynie w przypadku zakażeń układu moczowo-płciowego, niektórzy specjaliści zalecają stosowanie jednorazowych ręczników papierowych.

jednorazowyW temacie higieny miejsc intymnych chodzi przede wszystkim o zachowanie czystości oraz zdrowia. To czy będziemy stosować ręczniki tradycyjne czy jednorazowe, leży tylko i wyłącznie po stronie naszych preferencji higienicznych. Używanie jednorazowych ręczników, jako zmniejszenie ryzyka rozwoju infekcji nie zostało w żaden sposób udowodnione naukowo, dlatego do takich informacji podchodźmy z rozsądkiem i rozwagą. Pamiętamy tylko o właściwej higienie każdego dnia.

Katarzyna Antos

Komentarze (7)

Tess

6 lat temu

Do higieny intymnej używam zwykłego ręcznika. Nigdy nie słyszałam żeby używać ręcznika papierowego ale przecież każdy wie co jest dla niego dobre.

Emilly27k

6 lat temu

Nie stosuje ręcznika papierowego. Uważam,że to lekka przesada jest to lekka. Wolę wyprać ręcznik. Wyprasować. Wiadomo,że co jakiś czas zmienia się ręcznik.

pati25

6 lat temu

Ponieważ często mam infekcje intymne to do higieny używam papierowego ręcznika jednorazowego.Oprócz tego zawsze stosuję żel do higieny intymnej.Koniecznie musi być 🙂

Mindi

6 lat temu

Ja także używam do higieny intymnej tego samego ręcznika co do ciała. Ręcznik musi być czysty, często zmieniany ale jestem przeciwna przesadzie i zbytniej sterylności. Infekcje miałam związane tylko z braniem antybiotyków a poza tym mydło i ręcznik nigdy nie spowodowały zapalenia czy nawet podrażnienia.

Emilly27k

6 lat temu

Używam do pielęgnacji swój ręcznik. Nie lubię jednorazowego ręcznika. O higienę należy zawsze należy przestrzegać.

filodendron

6 lat temu

U nas w domu każdy ma swoje ręczniki, każda osoba ma swój kolor ręczników – dzięki temu nikt się nie pomyli.

dulcynea

6 lat temu

Do higieny intymnej mam swój ręcznik , nie jednorazowy ale piorę go wystarczajaco często. Nigdy nie myślałam by używać jednorazowych , nie miewam częstych infekcji -więc nie będę zmieniać swoich przyzwyczajeń.

Zostaw komentarz