Kultura Styl życia

Rączka rączkę myje – Olga Rudnicka

Rączka rączkę myje – Olga Rudnicka

Olga Rudnicka to autorka wielu poczytnych komedii kryminalnych, cykl poświęcony komisarz Matyldzie doczekał się kolejnego tomu. Jakie zagadki przyjdzie rozwiązać tej błyskotliwej kobiecie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w książce Rączka rączkę myje.

Jaki skarb znajduje się na przekopywanych ogródkach działkowych?

Matylda ma za sobą kolejny sukces, uratowała życie komisarzowi Mareckiemu. W międzyczasie obiecała pomóc działkowiczom, których ogrody są nieustannie przekopywane i niszczone. Zdaniem młodej detektyw ktoś czegoś w nich szuka. Nie jest to zwykły akt chuligaństwa. Wiele wskazuje na to, że Matylda ma rację. Komisarz Mizera, która ma zastąpić Tomczaka, znajduje informacje, które wskazują na to, iż na ogrodach działkowych zakopana może być droga biżuteria skradziona podczas napadu na jubilera. Czy to słuszny trop? Kto stoi za przekopywaniem ogródków działkowych? Do czego doprowadzi ta sprawa?

Poszukiwanie oszusta, który naraził agencję na straty finansowe

W międzyczasie Matylda ma pomóc Markowi w znalezieniu oszusta. Jakiś czas temu agencję odwiedził mężczyzna, podający się za Bartosza Paczałkę, który nakazał śledzenie swojego domu.  Klient obawiał się, że żona przyprawia mu rogi. Marek przyjął to zlecenie i zrealizował, ale po wystawieniu faktury okazało się, że Paczałka, który go odwiedził nie jest tym, który mieszka z żoną pod wskazanym adresem. Ktoś się pod niego podszył. Nie wiadomo tylko w jakim celu. Marek wraz z Matyldą postanawia to ustalić. Nie jest to jednak łatwe zadanie.

Kto kieruje groźby pod adresem Matyldy?

Podczas rozmów z mieszkańcami ulicy Fiołkowej ktoś wsadza Matyldzie za wycieraczkę kartkę z groźbą. Ta sytuacja mocno wstrząsa Salomeą, szefową agencji. Postanawia ona wynająć dla swojej pracownicy ochroniarza, który niegdyś działał w policji. Do czego doprowadzi znajomość z tym mężczyzną?

Powiązania w świecie przestępczym

Rączka rączkę myje ukazuje sieć powiązań między osobami działającymi poza prawem. Sprawa, którą zajmuje się Matylda z Markiem, okazuje się dużo bardziej skomplikowana, niż można by przypuszczać na pierwszy rzut oka. Do tego dochodzą ogródki działkowe i kradzież, która także wydaje się być dużo bardziej złożona. Nigdy bowiem nie udało się znaleźć biżuterii, która została wówczas wyniesiona od jubilera.

Świetna komedia kryminalna – Rączka rączkę myje

Rączka rączkę myje to świetnie skonstruowana komedia kryminalna, nie sposób oderwać się od tej lektury. Czytelnik chce poznać rozwiązanie ukazanych zagadek. Na dodatek książka bawi, ponieważ Olga Rudnicka zadbała o to, aby nie zabrakło w niej poczucia humoru.  Jeśli szukacie lekkiego kryminału, to powieść Rączka rączkę myje wydaje się idealną propozycją. Można ją przeczytać bez znajomości poprzednich części. Olga Rudnicka po raz kolejny stworzyła świetną komedię kryminalną.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz