Moda

Psychologia ubioru. Co mówi o tobie twój strój?

Psychologia ubioru

Psychologia ubioru zajmuje się badaniem tego, co wyrażamy poprzez swój strój. Tak naprawdę z naszego outfitu można sporo wyczytać. Większość ludzi za pomocą ubioru wyraża swój nastrój, osobowość oraz emocje. Co mówi o tobie twój strój?

Po jaki kolor sięgasz najczęściej? Czerwień

Czerwień to kolor, po który sięgają ekstrawertycy oraz osoby emocjonalne. Nie zawsze te uczucia muszą być pozytywne. Czerwień może utożsamiać miłość, ale też choleryczne usposobienie. Tacy ludzie lubią się wyróżniać i nie mają problemów z tym, aby mówić wprost o tym, co czują.

Co wyraża białe ubranie?

Biel to kolor, który kojarzy się z wolnością i przestrzenią. Sięgają po niego osoby, które czują się niezależne, mają własne zdanie i nie boją się go wyrazić. To także kolor ludzi biznesu, który ma uosabiać ich profesjonalizm oraz czyste intencje.

Jakie są osoby noszące żółte ubrania?

Żółty to kolor typowy dla ekstrawertyków, którzy nie tylko pragną znaleźć się w centrum uwagi, ale też łatwo nawiązują kontakty z innymi ludźmi. Tacy ludzie cenią sobie obecność drugiego człowieka i możliwość rozmowy z nim.

Czy czarne ubrania noszą osoby pogrążone w depresji?

Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Czerń jest bowiem kolorem obowiązkowym w wielu miejscach pracy. Np. ekspedientki w sklepach z odzieżą często muszą ją nosić, aby wyglądać elegancko, ale nie przyćmiewać klientki. Z drugiej strony czerń to też kolor buntu i wewnętrznej siły, która pozwala przeciwstawić się innym. Niemniej osoby, które z własnej woli ubierają się na czarno, nie należą do zbyt rozmownych, mogą mieć problemy emocjonalne i borykać się z depresją.

Co mówi o tobie stosunek do koloru pomarańczowego?

Kolor pomarańczowy to symbol energii i radości. Noszą go osoby, które mają dobry humor i cieszą się życiem. Wiele osób nie lubi jednak koloru pomarańczowego. Niektórzy nie przepadają za nim dlatego, że pomimo pozytywnego nastawienia do świata, które widać na pierwszy rzut oka, mają w sobie ukrytego wewnętrznego pesymistę.

Zieleń, czyli kolor równowagi

Ten kolor wyraża wewnętrzny spokój i harmonię. Sięgają po niego osoby, które znajdują się w takim momencie życie, że osiągnęły stan równowagi. Co ciekawe, zieleń wybierają też ci, którzy żyją w ciągłym stresie, mają sporo zmartwień i poprzez ten kolor chcą przywołać harmonię.

Fiolet wybierają umysły analityczne

W tym kolorze najlepiej czują się umysły analityczne, które lubią przyglądać się różnym kwestiom i wyciągać z nich stosowne wnioski. To barwa intelektualistów, po którą chętnie sięgamy wówczas, gdy się nad czymś zastanawiamy.

Kto sięga po szarość?

Szarość to kolor, który lubią introwertycy. Wyraża spokój, a poza tym pozwala nie wyróżniać się w tłumie. Tacy ludzie często nie chcą być zauważani, ponieważ to prowadzi do przypadkowych interakcji, a oni niekoniecznie czują się dobrze, gdy zagaduje do nich obca osoba.

Granat, czyli symbol kontroli

Osoby, które pragną mieć kontrolę nad życiem swoim i innych osób, często sięgają po granat. To także ulubiony kolor polityków, który wyraża ich kompetencje oraz profesjonalizm. Granat budzi zaufanie, bo osoba, która go nosi, sprawia wrażenie stabilnej emocjonalnie.

Błękit kolorem twórców

Po błękit sięgamy wówczas, gdy odzywa się w nas kreatywna natura. Jeśli pracujesz jako dziennikarka, fotografka, malarka, aktorka czy piosenkarka, z pewnością dobrze czujesz się w tym kolorze.

Psychologia koloru. Brąz uosabia depresję

Brąz nie kojarzy się z niczym dobry. Czerń może, ale nie musi wyrażać depresji. Tymczasem brąz niemal zawsz oznacza gorszy stan emocjonalny i negatywne nastawienie do świata.

Nie tylko kolor, ale też jego umiejscowienie sporo mówią o tobie

Nie tylko kolor twojego stroju jest istotny, liczy się też jego zlokalizowanie. Jeśli nosisz czerwoną bluzkę z brązowymi spodniami, to oznacza to, że jesteś świadoma ogromnych emocji, jakie w tobie drzemią, jednak brąz pokazuje twoją podświadomość, czyli fakt, że te uczucia nie są pozytywne. Być może tłumisz w sobie ogromny strach, złość czy żal. Doły stroju to nasza podświadomość, natomiast to, co zakładamy na tułów, obrazuje nasze świadome podejście do życia.

Co mówi o tobie fason ubrania?

Osoby, które noszą obcisłe ubrania, wolą trzymać się sztywnych ram. To właśnie na utartych ścieżkach czują się bezpiecznie. Natomiast luźne kroje, w tym swetry oversize, są charakterystyczne dla osób wyluzowanych, które cenią sobie nieskrępowaną wolność.

Co mówi o tobie print ubrania?

Osoby, które noszą paski lub kratę, cenią sobie jasne zasady i lubią funkcjonować w sztywnych ramach. Ich życie jest uporządkowane. Natomiast kwiaty, motyle czy ptaki na naszych ubraniach mówią sporo o naszej artystycznej duszy, potrzebie wolności i kreowania.

Psychologia ubioru. Co mówi o tobie blask lub mat ubrania?

Osoby, które lubią błyszczące ubrania, mają naturę ekstrawertyczną i lubią wyróżniać się z tłumu. Matowe ubrania preferują introwertycy.

Dodaj komentarz