Kultura Styl życia

Psie sprawki – Joanna Krupa

psie sprawki

Joanna Krupa to popularna modelka, która znana jest nie tylko z udziału w kampaniach reklamowych wielkich koncernów, ale też z roli jurorki w programie Top Model. Prywatnie gwiazda angażuje się w akcje mające na celu walkę o prawa zwierząt. Szczególnie bliskie jest jej dobro psów.  Joanna Krupa promuje akcję Nie kupuj, adoptuj, która ma na celu uświadomienie ludzi, iż warto przygarnąć czworonoga ze schroniska zamiast kupować rasowe zwierzęta.  Psie sprawki to książka, która stanowi zbiór opowiadań  o niezwykłej przyjaźni człowieka i czworonoga.

Nie kupuj, adoptuj!

Joanna Krupa jest właścicielką kilku psów, każdy z nich został przygarnięty ze schroniska. Modelka, gdyby tylko mogła sobie na to pozwolić, z pewnością adoptowałaby większą liczbę czworonogów. Gdy wyjeżdża z Los Angeles, w którym mieszka na stałe, jej zwierzętami opiekuje się mama, która podziela miłość córki do braci mniejszych.

Psie sprawki – niezwykłe historie psów i ich nowych właścicieli

Psie sprawki to zbiór wzruszających i poruszających serce historii, to także dowód nieludzkiego podejścia niektórych właścicieli do czworonogów. W schroniskach można spotkać zwierzęta mające nierzadko za sobą dramatyczne przeżycia. Psy nie zawsze przyprowadza się do ośrodka, czasem porzuca się je w lesie czy przy drodze. Na dodatek  wiele czworonogów trafia do schroniska w naprawdę złym stanie. Zwierzęta są wygłodzone, zapchlone i chore. Na szczęście nie brakuje ludzi dobrej woli, którzy pragną im pomóc na różne sposoby. Jedni poświęcają się wolontariatowi i wyprowadzają zwierzęta na spacer, drudzy zbierają datki na schronisko. Jeszcze inni, podobnie jak Joanna Krupa, wykorzystują własną popularność, aby przekonać innych do adopcji porzuconych czworonogów.

Joanna Krupa opiekuje się adoptowanymi czworonogami

Psie sprawki to pięknie wydana książka, w której znaleźć można 12 krótkich opowiadań poświęconych adopcji czworonogów. To nie tylko historia Joanny Krupy, która wraz z partnerem, Romainem, przygarnęła Darlę, ale też zwykłych ludzi. Jedni kierowali swoje kroki ku schronisku po śmierci ukochanego czworonoga, drudzy nie mieli sumienia wybierać psa, dlatego też przygarniali zwierzę, które jako pierwsze napotkali przy wejściu do ośrodka. Zdjęcia Joanny Krupy i czworonogów uprzyjemniają lekturę i czynią ją jeszcze bardziej wzruszającą. Aż trudno uwierzyć, przez co musiały przejść niektóre zwierzęta będące bohaterami książki.

Cały dochód ze sprzedaży Psich sprawek zasili wybrane schroniska

Psie sprawki dzięki wartkiej narracji czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. To doskonała lektura dla wszystkich miłośników zwierząt, którzy pragną dla nich wszystkiego, co najlepsze.  Joanna Krupa postanowiła przekazać cały dochód ze sprzedaży książki Psie sprawki na rzecz wybranych przez siebie schronisk. Warto wesprzeć tę szlachetną inicjatywę i przy okazji poznać wzruszające historie czworonogów i ich właścicieli.

Informacje nt. książki:

TytułPsie sprawki

Autor: Joanna Krupa

Ilość stron: 128

Wydawnictwo: Edipresse Książki

Data wydania: 10 maja 2017

Irmina Cieślik

Komentarze (6)

Margotka

6 lat temu

Cenię ludzi, którzy wyznają jakieś wartości i są im wierni. Taka jest właśnie Joanna Krupa. Podoba mi się szczytny cel wydania tej książki:)

Goplana

6 lat temu

Bardzo podoba mi się, że Joanna Krupa zawsze znajduje chwilę, by przypomnieć o dobru zwierząt, a jest przecież bardzo zapracowaną osobą.

dulcynea

6 lat temu

Lubię ludzi z pasją , do takich z osób należy pani Joanna Krupa .
Za to ją bardzo szanuję , za takie inicjatywy chapeau bas !

Danusiate

6 lat temu

Joanna Krupa od dawna bardzo angażuje się w obronę praw zwierząt i cenię ją za odwagę, z jaką mówi o naszych nadużyciach wobec „braci mniejszych”.

Zostaw komentarz