Kobieta i mężczyzna Psychologia

Przyjaźń z gejem, czyli czysta relacja

przyjaźń z gejem

Przyjaźń damsko-męska jest możliwa, niemniej czasem zdarza się, że jedna ze stron zakochuje się w drugiej, przez co relacja dobiega końca.  Warto jednak w gronie znajomych mieć zarówno kobiety, jak i facetów. Ci drudzy pozwalają nam bowiem spojrzeć na pewne sprawy z zupełnie nowej perspektywy.  Jakie zalety niesie ze sobą przyjaźń z gejem?

Przyjaźń z gejem daje miejsce na szczerość

Osoby homoseksualne często mają problem, aby przyznać się przed sobą do własnej orientacji, a co dopiero dzielić się tą „niewygodną” wiedzą z osobami postronnymi. Niemniej świadomość, że nasz kolega jest gejem, znacznie ułatwia pewne rzeczy. Przede wszystkim mamy świadomość, że nasza relacja nigdy nie zmieni charakteru. Zawsze będzie to tylko przyjaźń wolna od jakichkolwiek podtekstów. Na dodatek kolega gej w takiej relacji może pozwolić sobie na szczerość. Tolerancyjna przyjaciółka zawsze chętnie wysłucha o podbojach miłosnych i doradzi, co zrobić, aby zdobyć serce faceta, który wpadł w oko jej przyjacielowi.

Dlaczego warto mieć przyjaciela geja?

Przyjaźń z gejem jest niezwykle pożądana. Chyba nie ma kobiety, która nie chciałaby nawiązać takiej relacji. Geje mają wiele zalet. To osoby wrażliwe, które zawsze chętnie wysłuchają naszych zwierzeń, doradzą i pocieszą. Pod względem emocjonalnym geje są bardzo bliscy kobietom, nic dziwnego, że to właśnie z nimi najczęściej się przyjaźnią.

Przyjaciel gej zawsze chętnie wyjdzie z nami na imprezę i zakupy do centrum handlowego. Podczas rajdu po sieciówkach zawsze możemy zapytać go o radę ws. nowej sukienki czy spodni. Geje mają duże wyczucie, jeśli chodzi o modę i makijaż.  Oni zawsze wiedzą, w czym będziemy dobrze wyglądały.

Z gejem możesz pójść na wesele i pojechać na wakacje

Na dodatek mając przyjaciela geja, nie musimy przejmować się, z kim pójdziemy na wesele. Kumpel o odmiennej orientacji seksualnej dotrzyma nam towarzystwa na parkiecie, a nocleg z nim nie stanowi żadnego problemu. Można wynająć wspólny pokój i mieć pewność, że w nocy nie będzie się do nas przystawiał.

Gej wyjaśni ci męskie motywy postępowania

Przyjaźń z gejem pozwala nam też lepiej poznać meandry męskiej duszy. Jeśli zupełnie nie rozumiemy facetów i ich zachowania, warto porozmawiać z kumplem. Najlepiej doradzi nam ten, kto z pewnością nie postrzega nas w kategoriach seksualnych, czyli przyjaciel gej.  On nie ma żadnego interesu, aby nam źle doradzać ws. mężczyzny, z którym spotykamy się już od pewnego czasu.

Z gejem możesz oceniać wygląd mężczyzn

Na dodatek mając przyjaciela geja, można swobodnie komentować wygląd mężczyzn i zwierzać się ze swoich preferencji. To tak jak wypad do knajpy z przyjaciółką. Zarówno on, jak i ty macie swój typ faceta, od którego nie potraficie oderwać oczu.  Możecie zatem po cichu dawać sobie do zrozumienia, że właśnie mijacie prawdziwego przystojniaka.  Przyjaciel gej zawsze chętnie wysłucha peanów nt. twojego nowego sąsiada, kolegi z pracy etc.  Przy nim zawsze czujesz się swobodnie.

Taka przyjaźń to relacja, która wiele daje obydwu stronom. Gej może w końcu być sobą, zwierzać się ze swoich zmartwień i porażek miłosnych oraz dopytywać o rady ws. nowych podbojów. Wyjście z szafy i ujawnienie się choćby jednej osobie niesie ze sobą praktycznie same korzyści. Przede wszystkim działa korzystnie na zdrowie psychiczne. Szczera przyjaźń pozwala bowiem obu stronom od początku do końca być sobą.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz