Kultura Styl życia

Przyjaciółki – Natalia Sońska i Agata Przybyłek

przyjaciółki sońska przybyłek

Przyjaciółki to wspólna powieść autorstwa dwóch bestsellerowych pisarek młodego pokolenia, które specjalizują się w literaturze obyczajowej. Jaki jest efekt kooperacji Natalii Sońskiej z Agatą Przybyłek? Czy autorkom udało się stworzyć porywającą, wzruszającą historię, która chwyta za serce?

Do czego są zdolne prawdziwe przyjaciółki?

Anna i Ludmiła to dwie najlepsze przyjaciółki. Kobiety poznały się na studiach i szybko przypadły sobie do gustu. Anna odgrywa istotną rolę w życiu Ludmiły i vice versa. Kobiety naprawdę świetnie się rozumieją i potrafią wiele poświęcić, aby udzielić wsparcia przyjaciółce znajdującej się w potrzebie.  Anna i Ludmiła mają nawet podobne biografie. W tym samym dniu poznały swoich przyszłych mężów, którzy bez reszty oszaleli na ich punkcie. Czy jednak obie kobiety są szczęśliwe? Jakie trudności przyjdzie im pokonać na swej drodze?

Dramat Anny i życie w niepewności

Anna ma małą córeczkę, Basię, kochających rodziców i męża, Marka, który pracuje jako marynarz.  Choć kobieta bardzo tęskni za swoim partnerem, zdaje sobie sprawę, że nie przekona go do zmiany zawodu. Marek po narodzinach córeczki i tak stara się spędzać 6 miesięcy na morzu i 6 miesięcy na lądzie. Wcześniej wypływał w rejsy trwające 9 miesięcy.  Anna, pomimo odległości, jaka dzieli ją i męża, stara się utrzymywać codzienny kontakt z Markiem. Gdy pewnego dnia nie udaje się jej nawiązać połączenia z ukochanym, zaczyna odczuwać niepokój. Wszyscy jednak próbują ją uspokoić. Twierdzą, że Marek na pewno stracił zasięg i odezwie się wówczas, gdy tylko połączy się z internetem.  Niestety, obawy Anny znajdują potwierdzenie w rzeczywistości.  Statek,  na którym pracuje jej mąż, został porwany przez piratów u wybrzeży Somalii. Kidnapperzy żądają okupu od przewoźnika, niestety, zanim ujawnili swoje oczekiwania, zdążyli zabić kilku członków załogi. Czy wśród zamordowanych jest Marek? W tych trudnych chwilach Anna może liczyć na wsparcie swojej najlepszej przyjaciółki, Ludmiły.

Czy Ludmiła jest szczęśliwa w małżeństwie?

Ludmiła, zwana też Miłką, teoretycznie ma wszystko, czego potrzebuje do szczęścia. Kilka lat temu wyszła za mąż za Piotra, z którym prowadzi dobrze prosperującą restaurację. To właśnie dla niej mąż zrezygnował z kariery w korporacji i poświęcił się przejęciu rodzinnego biznesu. Piotr kocha ją do szaleństwa i pomaga w znalezieniu pracy w wymarzonym zawodzie. Ludmiła kocha fotografować pejzaże, ludzi i zwierzęta. Niestety, jej portfolio nie wywarło wrażenia na żadnej osobie decyzyjnej, która mogłaby ją zatrudnić. Ludmiła czuje się z tego powodu sfrustrowana. Na dodatek dopada ją masa wątpliwości. Czy Piotr rzeczywiście jest miłością jej życia? Dlaczego nie chce mieć z nim dziecka? Czy jej małżeństwo z góry jest skazane na porażkę?

Natalia Sońska i Agata Przybyłek – pisarki, które wzruszają Polki

Przyjaciółki to poruszająca powieść obyczajowa o problemach i dylematach zwykłych ludzi. To także historia o potędze relacji międzyludzkich, czasem obcy ludzie są w stanie rzucić wszystko, aby nam pomóc, gdy znajdziemy się na zakręcie. Tak właśnie układa się relacja Anny i Ludmiły, przyglądając się ich relacji, można dostrzec prawdziwą, szczerą i bezinteresowną przyjaźń. Główne bohaterki są dla siebie jak siostry, choć nie łączą ich więzy krwi. Związki i małżeństwa się rozpadają, a prawdziwe przyjaciółki zawsze trwają przy naszym boku. Natalia Sońska i Agata Przybyłek stworzyły chwytającą za serce powieść, od której trudno się oderwać. Czytając ją, warto zaopatrzyć się w chusteczki, ponieważ łzy momentami same cisną się do oczu.

 

Irmina Cieślik

Komentarze (8)

pati25

6 lat temu

Recenzja bardzo zachęca,aby przeczytać tą książkę.Dobra przyjaciółka to skarb.To przyjaciółka na dobre i złe.I takie właśnie są przyjaciółki Anna i Ludmiła 🙂

Mindi

6 lat temu

Kolejna, wciągająca powieść, która mnie zainteresowała i którą kupię sobie na wakacje. Interesująca jest recenzja, pobudziła moją wyobraźnię, już nie mogę się doczekać aby poznać koleje losu tych bohaterek.

dulcynea

6 lat temu

Lubię obie autorki , każdą z osobna . Czytałam książki każdej z nich , bardzo jestem ciekawa ich wspólnej pracy .
Ciekawe czy łatwiej pisze się książkę z współautorką , czy trudniej .
Bsrdzo chcę przeczytać tę powieść 🙂

Zostaw komentarz