przygotowania do świąt

Do świąt Bożego Narodzenia pozostał nam miesiąc. Dużo czy mało czasu, przedświąteczne przygotowania warto rozpocząć już w listopadzie. Dlaczego? Wprowadzenie świątecznego klimatu sprawia, że czujemy się bardziej szczęśliwi i radośni. Mamy pretekst do spędzenia czasu z bliskimi. Dekoracje i cała otoczka świąt mogą okazać się skutecznym lekarstwem na ponury nastrój.

Aromatyczna kawa, herbata a może grzane wino?

Listopadowo-grudniowy czas ma fantastyczny zapach – aromat nadchodzących świąt. Nic tak nie działa na zmysły, jak cynamon, słodka wanilia, goździki, pomarańcze czy cytryny i imbir. Gorący kubek zimowje herbaty czy kawy od razu wywoła uśmiech na naszej twarzy. A może wolicie grzane wino, świetnie rozgrzewające w mroźny wieczór? Nic nie stoi na przeszkodzie, by sprawić sobie taką przyjemność, przywołującą na myśl świąteczny czas.

REKLAMA

Świąteczne dekoracje

Święta to nie tylko choinka i kolorowe bombki. Zauważmy, że miasta są przystrajane w świątecznym klimacie już w listopadzie. A wszystko po to, by wprowadzić odpowiedni nastrój, byśmy mogli nacieszyć się świętami. Świąteczne dekoracje są idealnym przekaźnikiem przyjemnego klimatu, który kojarzy nam się z miłym czasem. W mieszkaniu możemy rozłożyć lampki, postawić świece czy inne elementy dekoracyjne. Ozdoby powodują ekscytację, która rodzi się w nas i wpływa pozytywnie na nastrój. A wspólne przygotowanie ozdób na choinkę czy dekoracji na stół będzie doskonałym pretekstem, by spędzić więcej czasu z rodziną czy przyjaciółmi.

Słodki smak świąt

Smak świąt możemy poczuć już w listopadzie, przygotowując pyszne kruche ciasteczka czy pierniczki. Pamiętajmy, że prawdziwe pierniki pieczemy dużo wcześniej, by na święta były idealne i co najważniejsze zjadliwe. A przed Bożym Narodzeniem warto wypróbować nowe przepisy, by zaskoczyć siebie i gości. Przy okazji, możemy skosztować świątecznych smakołyków, ciesząc się błogimi chwilami. Dla łasuchów mamy także coś innego. Kalendarz adwentowy z czekoladkami umili czas oczekiwania do Wigilii. Kto powiedział, że jest tylko dla dzieci?

Planowanie świąt Bożego Narodzenie

grzane winoSamo planowanie świąt Bożego Narodzenia może wywołać pozytywny nastrój. Kompletowanie listy zakupów, czy te przyjemniejszej, z prezentami dla bliskich to czas, w którym z pewnością pojawią się wspomnienia z ubiegłych lat. Jesienny, ponury nastrój szybko zniknie, kiedy pomyślimy o serniku, makowcu, aromatycznym barszczu czy choince, wokół której już niedługo zasiądą nasi bliscy.

Pozytywne wspomnienia odżyją, pojawią się nowe, czas pełen ekscytujących przeżyć. Czas oczekiwania na najpiękniejszy w roku okres. A Wy, już planujecie święta?

Katarzyna Antos

6 KOMENTARZE

  1. O dekoracjach świątecznych czy przywoływaniu klimatu jeszcze nie myślę. Ale pierwsze kroki też już poczyniłam robiąc porządki w schowanku. Jutro zrobię ciasto na piernik dojrzewający a w weekend zaplanowałam szukanie pomysłów na prezenty 🙂 Chociaż jako przerywnik w czasie jesiennej słoty może będzie przyjemnie umówić się z koleżanką na taką aromatyczną herbatę, pomyślę o tym 🙂

  2. Ja muszę z pewnością nakupić troszkę świeczek, które zresztą uwielbiam o każdej porze roku. Ale w tym okresie świątecznym bardziej wpasowują się w klimat. Dodatkowo można zaszaleć z zapachami, a propozycji świątecznych zapachów jest coraz więcej. W tamtym roku miałam świeczki o zapachu grzanego wina 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ