Migrena

Przewlekły ból głowy – przyczyny, objawy, leczenie

ból głowy

Przewlekły ból głowy to problem, z którym boryka się wiele osób. Jakie są jego przyczyny i objawy? Jak wygląda leczenie tego schorzenia?

Przewlekły ból głowy

Każdego z nas choć raz w życiu bolała głowa. Ale, gdy ból towarzyszy nam każdego dnia, możemy mówić o schorzeniu, jakim jest przewlekły ból głowy. W przypadku jednorazowego bólu szybko o nim zapominamy. Częsty problem tego typu bywa uciążliwy i może świadczyć o chorobie. Migreny skutecznie psują nam nastrój i sprawiają, że czujemy się rozdrażnieni i zmęczeni.

Przyczyny

Ból głowy pojawiający się każdego dnia wcale nie musi oznaczać choroby. Może być wynikiem kuracji farmakologicznej, wtedy mowa o bólach polekowych. Ból głowy może być następstwem urazu głowy, guza mózgu, zapalenia zatok a nawet nadciśnienia tętniczego. Przyczyny mogą być więc różne. Zbyt duża ilość kofeiny, nadużywanie leków czy problemy z tarczycą mogą powodować ten rodzaj bólu głowy. Choroba neurologiczna także bywa powodem przewlekłego bólu głowy.

Objawy

Przewlekły ból głowy występuje ponad cztery godziny w ciągu doby i utrzymuje się przez kilka miesięcy. Ból może mieć charakter łagodny ale nawracający. Jednym z rodzajów tego typu dolegliwości jest także przewlekły napięciowy ból głowy. Objawy dokuczające każdego dnia, przyczyniają się do złego samopoczucia i braku energii do działania.

Leczenie

Leczenie przewlekłego bólu głowy nie należy do prostych zadań. Najważniejsze jest ustalenie przyczyny bólu. Dzięki temu możemy wyeliminować szkodliwy czynnik, co doprowadzi do zniwelowania objawów choroby.przewlekły ból głowy Przy nadużywaniu leków, które jest częstą przyczyną problemu, lekarze zalecają ich odstawienie bądź zmniejszenie dawki. Wtedy odpowiednie będą naturalne metody łagodzenia bólu głowy. Po zaobserwowaniu u siebie objawów, charakterystycznych dla przewlekłego bólu głowy, najlepiej skonsultować się z lekarzem i wykonać odpowiednie badania, które pomogą w rozpoznaniu powodów pojawiających się dolegliwości.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

Mindi

6 lat temu

Miewam bóle głowy ale dość rzadko. Za to potrafię zrozumieć osoby, które borykają się z tym codziennie. Współczuję bo to dokuczliwa dolegliwość, która często powoduje, że trudno podołać nawet codziennym obowiązków. Wiele osób radzi sobie z bólem głowy łykając tabletki przeciwbólowe, uważam to za błoąd bo trzeba znależć przyczynę. Po kilku dniach bólu trzeba się udać do lekarza, tylko tak można wyleczyć się z przewleklego bólu głowy.

pati25

6 lat temu

Bóle głowy mam często.Wstaję rano już z bólem .Na szczęście po wzięciu tableki przeciwbólowej ten ból mija.Będąc w szpitalu miałam rezonans magnetyczny,który nic nie wykazał.Na szczęście

dulcynea

6 lat temu

Kiedyś miewałam migreny często , ale już ładnych parę lat nie mam bólów głowy. Z czego jestem bardzo szczęśliwa 🙂
Mam koleżankę , która od młodości zmaga się z bólami migrenowymi.
Ostatnio postanowiła zrobić rezonans głowy by sprawdzić przyczyny tych dolegliwości 🙂

Zostaw komentarz