Nowa Ja Zabiegi estetyczne

Przed zabiegiem liposukcji

przed-zabiegiem-liposukcji

Przed pierwszą liposukcją czeka nas konsultacja z chirurgiem, który powinien dokładnie wyjaśnić nam, na czym polega zabieg i jaką technikę operacji by dla nas wybrał.

Powinnaś wiedzieć, że…

Liposukcja może być wykonywana w znieczuleniu ogólnym, częściowym lub przy pomocy metody tumescent, która ma długotrwałe działanie znieczulające. Stosuje się w niej powoli się wchłaniający, mocno rozcieńczony środek znieczulający, którego poziom we krwi pacjenta podnosi się stopniowo i bezpiecznie.

Przychodzi baba do lekarza, a lekarz…

Zadaniem lekarza jest ocenienie stanu skóry pacjenta i lokalizowanie zasobów tłuszczu w jego ciele. Pacjent natomiast powinien poinformować lekarza czego spodziewa się po zabiegu, aby w razie potrzeby chirurg mógł go sprowadzić na ziemię. Przed operacją pacjent powinien również poznać wszystkie możliwe rozwiązania, a także ryzyko związane ze znieczuleniem ogólnym i możliwe komplikacje. Jego zadaniem jest także dostosować się do instrukcji dotyczącej jedzenia, picia, przyjmowanych leków i palenia tytoniu. Wszelkie choroby i dolegliwości pojawiające się przed zabiegiem należy zgłosić lekarzowi, ponieważ w razie wypadku dla naszego bezpieczeństwa zabieg może zostać odłożony w czasie.

Zabieg

Zabieg liposukcji trwa od jednej do pięciu godzin. Ta różnica w czasie uzależniona jest od fragmentu ciała poddanego zabiegowi, typu znieczulenia oraz ilości tkanki tłuszczowej przeznaczonej do usunięcia. Miejsca, które mają być poddane liposukcji, oznaczane są przed operacją w pozycji stojącej dla zachowania właściwych anatomicznych kształtów. Na sali operacyjnej zostają one dokładnie zdezynfekowane i zabezpieczone sterylnymi chustami w celu uniknięcia infekcji.

Liposukcja 40+

Pacjent, który chce się poddać zabiegowi liposukcji powinien być zdrowy fizycznie i psychicznie. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń wiekowych, jednak u osób po 40 roku życia z mniejszą elastycznością skóry efekt liposukcji nie będzie tak zadowalający. W takich wypadkach często lekarze medycyny estetycznej polecają połączenie liposukcji z operacją plastyczną, podczas której usuwa się zbędne fałdy skóry. Liposukcja nie powinna być wykonywana na dolnej połowie pośladków i w obszarze pleców, oraz w rejonach, gdzie znajduje się nadmiar skóry. Należy pamiętać, że zabieg ten jest ryzykowny dla pacjentów z chorobami serca, płuc, niewydolnością krążenia, cukrzycą oraz dla tych, którzy przeszli inną operację w pobliżu miejsca planowanej liposukcji.

Anna J

Komentarze (6)

drobina

10 lat temu

Nigdy! Przenigdy nie poddałabym się takiej operacji, nawet gdyby mi za to zapłacili. Jeśli nie uda mi się pozbyć mojego tłuszczu w sposób naturalny, to po prostu zostanie on tam gdzie jest.
Gloria: masz rację, skończyłaś czytać w dobrym miejscu.

mejgosia

10 lat temu

Ja podobnie jak Gloria – nie mogę tego czytać, a na pewno nigdy bym się temu nie poddała !!! Mam wielkie brzuszysko i trudno, celebrytką nie jestem, a i one maja brzuchy !!!

linet

10 lat temu

Wyobrażam sobie, że poziom desperacji u osoby poddającej sie takiemu rzeźnickiemu zabiegowi /dobre skojarzenie ,ell@/ musi osiągac ekstremum.
Mojej psychiki i mojego ciała nie stac by było na tak ogromne koszty złożone z bólu, cierpienia,a może jeszcze ryzyka wystąpienia powikłań. Nigdy!

pati25

10 lat temu

Zabieg liposukcji wygląda okropnie.Mi ciarki przechodzą jak pokazują w jaki sposób jest wykonywany.Nawet ten usunięcia tłuszczyku z drugiego podbródka.Straszne.Ale czego się nie robi aby ładnie wyglądać

ell@

10 lat temu

Ja nie mogę nawet w TV patrzeć na proces przeprowadzania tego zabiegu.
To koszmarne. Jakby rzeźnik wbijał się ostrym narzędziem w tuszę mięsa ..brr

Zostaw komentarz