Andropauza Męska Strefa Problemy z prostatą

Problemy z prostatą a dieta

problemy-z-prostata-a-dieta

Badania jednoznacznie wskazują, że osoby z niskim poziomem cholesterolu w mniejszym stopniu cierpią na problemy związane z rozrostem prostaty. Dla panów oznacza to rezygnację z niektórych potraw, a także piwa.

Niestety, andropauza powoduje, że procesy przemiany materii są coraz wolniejsze i to, co nie szkodziło w młodości, teraz odkłada się zdradziecko w męskim ciele. Szczególnie, że w większości przypadków panowie coraz częściej prowadzą siedzący tryb życia, ulegając złudzeniu, że nadal są tak samo sprawni jak trzydzieści lat temu.

Na czarnej liście produktów dla mężczyzn, którzy mają problemy z prostatą, znajduje się lukrecja, grejpfrut oraz – co z pewnością wprawi w zakłopotanie większość panów – chmiel. Dwóm pierwszym produktom raczej nie muszę poświęcać więcej uwagi – lukrecja jest stosunkowo prosta do eliminacja z diety, podobnie jak grejpfruty, które łatwo można zastąpić innymi cytrusami.

Gorzej sytuacja przedstawia się z chmielem – surowca używanego do produkcji piwa. Mało kto zdaje sobie sprawę z występowania w chmielu, a zarazem i piwie, substancji negatywnie wpływających na męski profil hormonalny.

Redakcja

Badania jednoznacznie wskazują, że osoby z niskim poziomem cholesterolu w mniejszym stopniu cierpią na problemy związane z rozrostem prostaty. Dla panów oznacza to rezygnację z niektórych potraw, a także piwa.

Próby zmiany diety, narzucone przez troskliwą małżonkę mogą odebrać jako zamach na swoją męskość, nagabywanie, wtrącanie się. Zwłaszcza, że nie widać efektów tych działań, bo choroba przestaje się rozwijać. Mężczyzna zaczyna myśleć, że dieta mu niepotrzebna, a potem niestety jest często za późno.

Sprawny gruczoł krokowy to nie tylko łatwiejsza codzienność, ale również udane życie seksualne! Panowie, zaufajcie swoim małżonkom – Wasza sprawność jest ważna także dla nich.

Drogie panie, zadbajcie o to, by mąż miał dostęp do informacji na temat przerostu prostaty i sam zainteresował się swoim zdrowiem.

Redakcja

Komentarze (4)

drobina

8 lat temu

Ooo! Muszę mężowi wybić grejpfruty z głowy, bo bardzo je lubi. Z „zupą chmielową” może być większy problem, bo pewnie ją lubi jeszcze bardziej :-X:-X Na szczęście przeważnie w upalne dni, a tych w ciągu roku coraz mniej:P

pati25

8 lat temu

I tu,przy problemie z prostatą ważna jest dieta.Ale jak przekonać mężczyznę do niej.Do rezygnacji z piwa,które przecież tak lubi.

Mindi

8 lat temu

Ten artykuł jest ważniejszy dla partnerek bo jednak to my w większości dbamy o posiłki. Bardzo zaskoczyły mnie informacje o grejpfrucie i chmielu, na niedawnej wizycie lekarz polecił mężowi wypijanie piwa jako moczopędne i zdrowe dla mężczyzny. A o grejpfrucie chyba wszyscy jesteśmy przekonani jaki to zdrowy cytrus i zmuszamy się do spożycia jako dietetyczny…

stazyz

8 lat temu

Panowie z reguły nie interesują się zdrowiem twierdząc, że to nie męskie… ,na szczęście zaczyna się to powoli zmieniać. Wprawdzie, nie wiemy czy to efekt troskliwych żon, czy może przychodzącej do nas mody na zdrowy styl życia, ale ważne, że coś się zmienia w męskich głowach:P;);)

Zostaw komentarz