Styl życia

Prezenty świąteczne nie tylko dla miłośników Japonii

Prezenty świąteczne dla miłośników Japonii

Miyako.pl

Choć Japonia wielu z nas jawi się jako odległy zakątek świata, to stanowi też źródło licznych inspiracji. Kraj Kwitnącej Wiśni wydaje się niezwykle fascynujący pod względem kulturowym, ponieważ panujące w nim zwyczaj i tradycje dość znacznie różnią się od europejskich. Niewątpliwie Japończycy jako naród wykazują się ogromnym spokojem ducha i szacunkiem do drugiego człowieka. Posiadają też poczucie estetyki i tworzą piękne przedmioty, które posiadają również walory praktyczne.  W naszym artykule przedstawiamy prezenty świąteczne nie tylko dla miłośników Japonii.

Spis treści:

  1. Prezenty bożonarodzeniowe – dlaczego warto poszukać ich już dziś?
  2. Bento lunchbox – praktyczny prezent gwiazdkowy
  3. Japońskie skarpetki – idealny prezent na Boże Narodzenie
  4. Japońskie figurki przynoszące szczęście, czyli udane prezenty świąteczne
  5. Gry japońskie – prezenty mikołajkowe dla dzieci
  6. Oryginalne prezenty świąteczne – kimmidollTM
  7. Japońskie upominki na wyciągnięcie dłoni

Prezenty bożonarodzeniowe – dlaczego warto poszukać ich już dziś?

Mogłoby się wydawać, że skoro mamy listopad, to do Bożego Narodzenia pozostało nam sporo czasu. Nic bardziej mylnego. To doskonała pora, aby na spokojnie zastanowić się, co kupić bliskim pod choinkę. Teraz mamy odpowiednią ilość czasu na poszukiwanie prezentów. Możemy je też zamówić online, zyskując gwarancję, że wszystkie rzeczy na spokojnie dotrą do nas przed Wigilią. Jeśli damy sobie trochę czasu do namysłu, to prezenty świąteczne będą trafione i sprawią radość naszym bliskim. Nie ma nic gorszego od poszukiwania upominków w wigilijny poranek, gdy w galeriach handlowych panuje tłok. Jeśli któraś z bliskich ci osób interesuje się Japonią i jej kulturą, to warto sprawić jej prezent świąteczny związany z Krajem Kwitnącej Wiśni.

Bento lunchbox – praktyczny prezent gwiazdkowy 

Japończycy przykładają ogromną wagę do piękna w życiu codziennym. W związku z tym dbają o to, aby zwykłe czynności miały odpowiednią oprawę. Z tego też powodu serwowane przez nich posiłki prezentują się w sposób niezwykle estetyczny. Japończycy przykładają dużą wagę do drugiego śniadania,  a w przypadku osób dorosłych do lunchu.  Ich kolorowe drugie śniadanie jest określane terminem bento.  Umieszcza się je w specjalnym pojemniku – estetycznym lunchboxie. Wiele tego typu opakowań posiada motyw kwiatowy, nawiązujący do liści miłorzębu japońskiego, kota czy owoców. Niewątpliwie bento lunchbox to rozwiązanie idealne na prezent świąteczny dla miłośnika Japonii. Jego estetykę możesz dopasować do wieku osoby obdarowywanej. Dziecko ucieszy się z uroczego kotka na pojemniku. Natomiast dorosła kobieta doceni motyw kwiatowy, który zdobi bento lunchbox. To niezwykle praktyczne rozwiązanie, ponieważ dzięki niemu minimalizujemy liczbę odpadów. Każdego dnia, pakując drugie śniadanie, zużywamy papier i worki foliowe. Te zostają przez nas wykorzystane tylko raz, później trafiają do kosza na śmieci. Bento lunchbox to pudełko na jedzenie lub bidon na napój, który można używać wielokrotnie. Wiele osób boi się plastiku ze względu na BPA, czyli bisfenol A, który swoją budową chemiczną przypomina żeńskie estrogeny. W rezultacie zwiększa ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych oraz zaburzeń hormonalnych, a w przypadku mężczyzn rodzi ryzyko pogorszenia jakości nasienia. Na szczęście bento lunchboxy oferowane przez sklep internetowy Miyako.pl są wolne od bisfenolu A. Oznacza to, iż można stosować je bez obaw o zdrowie swoje i najbliższych.

Bento lunchbox
Miyako.pl

Japońskie skarpetki – idealny prezent na Boże Narodzenie

Czy skarpetki stanowią dobry pomysł na prezent świąteczny? Okazuje się, że tak, ale wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Czym innym jest pustka w głowie, która prowadzi do tego, że udajemy się do pobliskiego supermarketu i kupujemy opakowanie zwykłych, czarnych skarpetek. Inaczej sytuacja wygląda wówczas, gdy kupujemy kolorowe skarpetki z zabawnym przesłaniem i traktujemy je jako dopełnienie głównego prezentu. Skarpetki tabi stanowią idealne rozwiązanie na prezenty świąteczne. Zaprojektowano je w XVI wieku, noszono je wówczas z sandałami i drewnianym obuwiem.  Dziś skarpetki z jednym palcem Japończycy zakładają do kimona czy yukaty.  Jeśli szukasz prezentu na gwiazdkę dla miłośnika Kraju Kwitnącej Wiśni, koniecznie przyjrzyj się kolorowym skarpetom oferowanym przez sklep internetowy Miyako.pl. Są one zdobione tradycyjnymi, japońskimi wzorami. Wśród nich znajdziemy m.in. Maneki Neko, czyli siedzącego kota, który unosi prawą lub lewą łapkę, rybę koi zapewniającą dostatek i szczęście oraz ninję – najsłynniejszego japońskiego wojownika. W sklepie internetowym Miyako.pl kupisz kolorowe japońskie skarpetki dla kobiet i mężczyzn. Te mogą być nieco dłuższe i sięgać lekko za kostkę lub mieć postać stopek.  Duży wybór kolorów i wzorów sprawia, że z pewnością znajdziesz model skrojony na miarę potrzeb osoby obdarowywanej. Japońskie skarpetki dostępne w sklepie internetowym Miyako.pl charakteryzują się wysoką jakością, która zapewnia komfort noszenia. W ich składzie znajdziemy bawełnę.

Japońskie skarpetki
Miyako.pl

Japońskie figurki przynoszące szczęście, czyli udane prezenty świąteczne

Japońskie figurki przynoszące szczęście są niezwykle popularne. W związku z tym, iż powodzenia nigdy dość, warto podarować je swoim bliskim, aby wypełniały ich życie pozytywną energią.  Wśród japońskich figurek przynoszących szczęście należy wymienić Maneki Neko. Jest to postać kotka z uniesioną łapką, która ma gwarantować pomyślność w kwestiach finansowych i biznesowych. Jeśli chcesz podarować bliskiej ci osobie figurkę zachęcającą do działania i pomagającą w osiąganiu wyznaczonych celów, postaw na Darumę. Została ona stworzona na podobieństwo mnicha, który założył buddyzm zen. Szukasz symbolu młodości i piękna? Odpowiednia na prezent świąteczny będzie lalka Kokeshi, która została wykonana z drewna, jej cechą charakterystyczną jest brak rąk.  Pragniesz uwolnić dom swoich bliskich od negatywnej energii  i pecha? Spraw im dzwonek dorei. Japońskie figurki przywołujące szczęście zamówisz w sklepie internetowym Miyako.pl.

Japońskie figurki przynoszące szczęście
Miyako.pl

Gry japońskie – prezenty mikołajkowe dla dzieci

Wielkimi krokami zbliżają się Mikołajki. W tym wyjątkowym dniu wręczamy drobne upominki swoim najbliższym. Jeśli szukasz inspiracji na prezent mikołajkowy dla dzieci, koniecznie przyjrzyj się japońskim grom.  W Kraju Kwitnącej Wiśni dużą popularnością cieszą się puzzle przestrzenne, które rozwijają wyobraźnię najmłodszych. To także doskonała okazja, aby przybliżyć im bryły w niezwykle przyjemny sposób opierający się na zabawie. Gry japońskie obejmują m.in. puzzle nawiązujące do świata zwierząt, tradycyjnych japońskich symboli (Daruma, Kokeshi), budowli architektonicznych czy wulkanów. Wszystkie zabawki dla najmłodszych są niezwykle kolorowe i wykonane w staranny sposób. Zapewniają rozrywkę o charakterze edukacyjnym. W związku z tym, jeśli poszukujesz prezentu mikołajkowego dla dzieci, już dziś odwiedź sklep internetowy Miyako.pl.

Gry japońskie
Miyako.pl

Oryginalne prezenty świąteczne – kimmidollTM

Na prezenty świąteczne dla miłośników Japonii doskonale nadaje się też lalka kimmidoll, która w Polsce jest dostępna wyłącznie w sklepie internetowym Miyako.pl.  Stanowi ona nie lada gratkę dla miłośników kultury Wschodu. kimmidollTM można potraktować jako element dekoracyjny  salonu czy sypialni, istnieją także kolekcjonerzy tych niezwykłych laleczek. Każda z nich reprezentuje ważne, życiowe wartości takie jak życzliwość, szczęście, radość i wzajemny szacunek.   Lalki kimmidollTM mają nowoczesny charakter i są inspirowane pięknem natury.

kimmidoll
Miyako.pl

Japońskie upominki na wyciągnięcie dłoni

Kultura Japonii obfituje w wiele ciekawych rozwiązań, symboli i wzorów. Szukając prezentu gwiazdkowego, możemy wybrać praktyczny bento lunchbox, rozwijające wyobraźnię puzzle przestrzenne, zabawne skarpetki japońskie, przynoszące szczęście figurki czy nowoczesną lalkę kimmidollTM. Upominek warto dostosować do indywidualnych preferencji osoby obdarowywanej.  To właśnie jej potrzeby powinniśmy mieć na pierwszym miejscu, rozpoczynając poszukiwania prezentu, wszak zależy nam na tym, aby był on udany. Ciekawy świąteczny podarunek zamówisz w sklepie internetowym Miyako.pl, gdzie znajdziesz jeszcze więcej godnych uwagi inspiracji.

Japońskie upominki
Miyako.pl

Dodaj komentarz