Prezbiopia po czterdziestce, czyli jak zachować ostrość widzenia

Z pewnością większość osób, które ukończyły czterdziesty rok życia, zaczyna odczuwać problemy ze wzrokiem. Rozmazany tekst w codziennej prasie, coraz gorsze widzenie po zmroku czy słaba akomodacja oka – to symptomy mogące zwiastować prezbiopię. Wiele osób jest zaniepokojonych zmianami w widzeniu, jednak warto uświadomić sobie, że prezbiopia to efekt naturalnych zmian, które przychodzą wraz z wiekiem i wpływają na układ wzrokowy. W mniejszej lub większej mierze dotyczą każdego i charakteryzują się trudnościami w widzeniu z bliska, szczególnie przy mało wyraźnym oświetleniu. Prezbiopia jest łatwa do skorygowania, jednak niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. Spore grono osób uznaje zmiany za naturalny stan rzeczy i nie szuka pomocy u specjalistów. To błąd, o czym informuje kampania CZAS NA WZROK 40+.

Prezbiopia – czym się charakteryzuje?

Jak wynika z przeprowadzonych badań, prawie każdy mieszkaniec naszego kraju w wieku 40-55 lat skarży się na postępujące pogorszenie wzroku. Zwykle wśród objawów wymieniane są trudności w pracy przy komputerze lub rozmazujący się tekst w telefonie bądź gazecie. Prawie 95% badanych osób stwierdza, że musi odsuwać od siebie czytany tekst, ponieważ z bliska jest on praktycznie nieczytelny. Problemy z widzeniem osoby starsze często błędnie łączą z działaniem komputerów oraz urządzeń mobilnych, które – według nich – mają niekorzystnie wpływać na wzrok. W istocie, długotrwała praca przed monitorem ma wpływ na widzenie, jednak wspomniane objawy należy łączyć z prezbiopią, czyli naturalnym pogarszaniem się wzroku w pewnym wieku. Zmiany te dotykają każdego – bez względu na to, jaki rodzaj pracy wykonuje. Niska świadomość osób, które dotyka starczowzroczność, sprawia, że często nie sięgają one po pomoc specjalisty. Kampania ma na celu uświadomienie starszych osób, jak działają okulary progresywne i skłonienie ich do sięgnięcia po rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwi im codzienne funkcjonowanie.

Starczowzroczność – jak temu zaradzić?

Warto zainwestować w szkła progresywne JZO, które mają kilka obszarów widzenia. Każdy z nich jest odpowiednio dostosowywany do konkretnych potrzeb oraz indywidualnych predyspozycji, a także różnic pomiędzy oczami. Wiele osób zastanawia się, jaka jest cena okularów progresywnych. Okazuje się, że ceny tego typu rozwiązań zaczynają się już od kilkuset złotych. Warto zainwestować w komfort widzenia i cieszyć się życiem.

Tekst sponsorowany