Męska Strefa Problemy z prostatą

Poznaj zioła na schorzenia prostaty

poznaj-ziola-na-schorzenia-prostaty

Polacy należą do narodu, który niechętnie uczęszcza do lekarza, zwłaszcza mężczyźni, stąd duża popularność w naszym kraju leków dostępnych bez recepty. W przypadku umiarkowanych dolegliwości związanych z oddawaniem moczu, pomocne mogą być preparaty pochodzenia roślinnego.

Zioła na schorzenia prostaty

Leki ziołowe w leczeniu początkowego stadium chorób prostaty były wykorzystywane już od stuleci. Popularność zawdzięczają głównie wysokiej skuteczności, brakiem skutków ubocznych oraz stosunkowo niskiej cenie. Leki te dostępne są bez recepty, a ich mnogość może zdezorientować. Dlatego najważniejszym kryterium doboru powinien być skład preparatu. Do najskuteczniejszych środków roślinnych, pomocnych w schorzeniach prostaty, możemy zaliczyć:

  • olej z pestek dyni (Prostogal, Peposterol),
  • wyciąg z kory śliwy afrykańskiej (Poldanen, Tadenan),
  • ekstrakt z owoców palmy afrykańskiej (Permixon, Prostamol),
  • ekstrakt z owoców boczni piłkowanej (Prostamol Uno, Sterko, Permixon),
  • olej z zarodków kukurydzy (Prosterol).

Preparaty te w swoim składzie zawierają kwasy tłuszczowe oraz fitosterole. Ich działanie oparte jest na zapobieganiu gromadzeniu się cholesterolu w tkankach prostaty, wspomagają również regenerację komórek nabłonka prostaty, działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwbakteryjnie. Dzięki temu zmniejsza się obrzęk gruczołu krokowego, przez co ilość zalegającego moczu ulega redukcji, dolegliwości bólowe stopniowo ustępują, a oddawanie moczu staje się prostsze. Co ważne leki ziołowe nie hamują popędu seksualnego, nie powodują objawów ubocznych ani uczulenia. Są stosunkowo tanie, łatwo dostępne i proste w użyciu. Preparaty ziołowe przyjmuje się zazwyczaj 2-3 razy dziennie po jednej tabletce podczas posiłku.

Borys

Polacy należą do narodu, który niechętnie uczęszcza do lekarza, zwłaszcza mężczyźni, stąd duża popularność w naszym kraju leków dostępnych bez recepty. W przypadku umiarkowanych dolegliwości związanych z oddawaniem moczu, pomocne mogą być preparaty pochodzenia roślinnego.

 

W zwalczaniu umiarkowanych dolegliwości ze strony układy moczowego dostępne są również preparaty wielkoskładnikowe, które oprócz kwasów tłuszczowych i fitosteroli wzbogacone są w:

  • likopen (wyciąg z pomidora), działa antyoksydacyjnie,
  • ekstrakt z pokrzywy, działający moczopędnie i oczyszczająco na drogi moczowe,
  • żeń-szeń, miłorząb, cynk, vit B6, vit E, które poprawiają witalność, krążenie oraz zawierają dużo przeciwutleniaczy.

Należy pamiętać, że wybór odpowiedniej formy leczenia dolegliwości ze strony dolnych dróg moczowych zależy przede wszystkim od stopnia ich nasilenia. W łagodnej formie rozrostu prostaty, kiedy dolegliwości są umiarkowane preparaty roślinne mogą być bardzo pomocne, niemniej jednak przy nasileniu się objawów należy zgłosić się do urologa. Pamiętajmy również, że prostata rośnie wraz z wiekiem, a problemy z oddawaniem moczu prędzej czy później nadejdą. Dlatego nawet jeśli nie odczuwasz jeszcze tych dolegliwości, zastanów się czy nie warto, zgodnie z powiedzeniem lepiej zapobiegać niż leczyć, zadbać o kondycję swojej prostaty już dziś, np. przy pomocy wspomnianych preparatów.

Borys

Komentarze (5)

pati25

6 lat temu

Dobrze,że można w naturalny sposób pomóc sobie przy problemie z prostatą.Mamy tak dużo ziół,że warto po nie sięgnąć

summer

9 lat temu

O granatach nie wiedziałam;). Dodałabym jeszcze, że te same ziółka, które wymieniono w artykule + wierzbownica drobnokwiatowa wspomagają także leczenie łysienia typu męskiego!

linet

9 lat temu

Ziółkiem znanym od dawna i bardzo pomocnym w leczeniu chorób prostaty jest, niewymieniona tu, wierzbownica, a od pewnego czasu odkryciem dla prostaty, którego pełno w prasie, jest sok z granatów.

filodendron

9 lat temu

Schorzenia prostaty to bardzo częste zjawisko.Mężczyżni wstydzą się mówić na ten temat,moja znajoma dowiedziała się dopiero po 2 latach, że mąż po cichu chodzi do lekarza.Okazało się, że i tak poszedł za póżno.Nie udało się nietety go uratować.Dobrze by było ,gdyby mężczyżni profilaktycznie jedli te pestki -smaczne i zdrowe i ziółka też pomogą.

drobina

9 lat temu

Bardzo ciekawy artykuł. Jest wiele ziół, które mogą być pomocne przy leczeniu schorzeń prostaty. Ważne jest jednak (co podkreśla również autor artykułu), żeby przy większych dolegliwościach udać się do urologa.

Zostaw komentarz