Moda

Poznaj sposoby na obcierające buty

sposoby na obcierające buty

Allyson Johnson z Unsplash

Stylistki zauważyły, że kobiety wykazują większą tendencję do sięgania po niewygodne buty. W swoich wyborach kierujemy się bowiem ich wyglądem. Jeśli obuwie wpadnie nam w oko, jesteśmy w stanie je kupić, mimo iż jego komfort noszenia pozostawia sporo do życzenia. W naszym artykule przedstawiamy sposoby na obcierające buty.

Spis treści:

  1. Sposoby na obcierające buty. Buty w większym rozmiarze
  2. Prawidła do rozciągnięcia butów
  3. Zmiękczenie butów u szewca
  4. Wkładki do butów zapobiegające otarciom
  5. Buty ze skóry zamszowej
  6. Postaw na dobrze wyprofilowane buty
  7. Plastry przeciw otarciom
  8. Rozchodzenie butów w grubej skarpecie

Sposoby na obcierające buty. Buty w większym rozmiarze

Obcierające buty to czasem kwestia źle dobranego rozmiaru. Jeśli twoja stopa ma długość 26 cm, to  zazwyczaj pasuje ci rozmiar 40. Niemniej zdarza się, iż jest on na styk. Gdy do takiego buta założymy grubszą skarpetę czy rajstopy, to stopa przestaje się w nim mieścić. Pojawia się nieprzyjemny ucisk i otarcia. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup butów o pół rozmiaru większych. Niektóre marki, w tym sportowe i specjalizujące się w obuwiu medycznym, takowe oferują. Na ogół jednak mamy do wyboru rozmiar 40 i 41. Nie istnieją rozwiązania pośrednie. Jeśli konkretne buty zamierzamy nosić ze skarpetami, to warto wybrać nieco większe. Jednak należy zadbać o to, aby stanowiły dobre rusztowanie dla naszych stóp i nie groziły kontuzją.

Prawidła do rozciągnięcia butów

Jeśli chodzi o sprawdzone sposoby na obcierające buty, to chcemy wam polecić prawidła. Jeśli wsadzimy je na noc w nowe obuwie, to trochę się naciągnie, przez co nasze stopy będą czuły się w nim bardziej komfortowo. Oczywiście nie każda z nas osiągnie pożądany efekt, przez co warto przemyśleć zakup butów, które już na wstępie wydają się mało wygodne.

Zmiękczenie butów u szewca

Niektóre osoby zanoszą obcierające buty do szewca po to, aby ten trochę zmiękczył materiał w strategicznych miejscach. Dzięki temu staje się on bardziej przyjazny dla naszych stóp.  Zmiękczenie butów u szewca wydaje się dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza w przypadku tych z naturalnej skóry licowej lub zamszowej.

Wkładki do butów zapobiegające otarciom

Obcierające buty stanowią prawdziwą zmorę. Wiele kobiet skarży się na ten problem. Nic dziwnego, że firmy postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientek. W tym celu opracowały wkładki do butów zapobiegające otarciom. Trzeba jednak pamiętać, że to rozwiązanie ma także swoje wady. Wkładki do butów lubią się przemieszczać, poza tym zmniejszają przestrzeń dostępną dla naszych stóp.

Buty ze skóry zamszowej

Wygodne buty to często te wykonane ze skóry zamszowej. Ta charakteryzuje się niezwykłą miękkością. Wspaniale też pracuje z naszą stopą, dostosowując się do jej naturalnych krzywizn. Niektórzy postrzegają buty ze skóry zamszowej jako mało praktyczne. Tymczasem te wcale nie muszą ulec zniszczeniu w deszczowe dni. Kluczową rolę odgrywa tutaj odpowiednia impregnacja obuwia. Można z niej skorzystać bezpośrednio w salonie obuwniczym lub zapewnić ją we własnym zakresie, sięgając po specjalny spray do impregnacji zamszu.

Postaw na dobrze wyprofilowane buty

Sposoby na obcierające buty obejmują również znaną maksymę – lepiej zapobiegać, niż leczyć. Najlepiej, aby w ogóle nie dochodziło do otarć stóp, w te może bowiem wdać się infekcja. Aby uniknąć niedogodności, polecamy dobrze wyprofilowane buty, które nigdzie nas nie uciskają. Jeśli jakaś para przypadła ci do gustu, pochodź w niej trochę po sklepie, aby przekonać się, czy na dłuższą metę nie powoduje dyskomfortu.

Plastry przeciw otarciom

Czy wiesz, że w sklepach, w tym w aptekach i supermarketach można znaleźć plastry przeciw otarciom? Te przynoszą dobre rezultaty pod warunkiem, że nie odkleją się podczas chodzenia. Niestety nasze stopy mają liczne krzywizny, przez co plastry często nie trzymają się tak, jak byśmy sobie tego życzyły.

Rozchodzenie butów w grubej skarpecie

Niektórzy trafiając na obcierające buty, próbują je trochę rozchodzić w grubej skarpecie. Często przynosi to dobre rezultaty. Czasem jednak szew jest zbyt gruby i ociera jakiś fragment naszej stopy. Tego problemu nie wyeliminujemy, próbując rozchodzić obuwie.

Dodaj komentarz