Intymnie Panel eksperta HydroVag

Poznaj odpowiedzi eksperta HydroVag® na pytania naszych czytelniczek

poznaj-odpowiedzi-eksperta-hydrovag-na-pytania-naszych-czytelniczek

W jaki sposób HydroVag® chroni przed infekcjami intymnymi? Czy można równolegle stosować globulki dopochwowe i lubrykanty? Na te i inne pytania odpowiada specjalista produktu HydroVag®.

Czy mogę jednocześnie stosować globulki HydroVag i probiotyk ginekologiczny?

HydroVag najlepiej jest stosować z ginekologicznym probiotykiem doustnym. HydroVag ze względu na obecność w składzie kwasu mlekowego i glikogenu zapewnia odpowiednie warunki do rozwoju pałeczek kwasu mlekowego w pochwie, więc nie ma powodu, aby stosować probiotyk dopochwowy. Natomiast probiotyk podawany doustnie będzie odbudowywał florę bakteryjną i idealnie współgrał z efektem, jaki zapewnia HydroVag.

Po ilu dniach od porodu mogę rozpocząć kurację z globulkami HydroVag?

HydroVag można zacząć stosować, gdy zagoją się „otwarte” rany, ustąpi krwawienie. U każdej kobiety będzie wyglądać to nieco inaczej. Przy zbyt wczesnym zastosowaniu może wystąpić uczucie pieczenia ze względu na obecność kwasu mlekowego, wówczas należy odczekać jeszcze 1-2 dni i spróbować zastosować produkt ponownie.

W jaki sposób HydroVag przyczynia się do regeneracji pochwy?

Jednym ze składników HydroVag jest kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w organizmie substancja. Znajduje się właściwie na całym obszarze skóry, wypełnia przestrzeń międzykomórkową. Ma zdolność wiązania wody jak gąbka, przez co intensywnie nawilża błony śluzowe, a jednocześnie jest substancją biorącą udział w procesach gojenia ran i regeneracji poprzez mobilizację naturalnych mechanizmów regeneracyjnych nabłonka.

Czy istnieją przeciwwskazania do stosowania lubrykantów podczas kuracji z wykorzystaniem produktu HydroVag?

Nie ma takich przeciwwskazań.

Ekspert HydroVag, artykuł sponsorowany

W jaki sposób HydroVag® chroni przed infekcjami intymnymi? Czy można równolegle stosować globulki dopochwowe i lubrykanty? Na te i inne pytania odpowiada specjalista produktu HydroVag®.

W jaki sposób HydroVag chroni przed infekcjami intymnymi?

HydroVag chroni przed infekcjami na dwa sposoby. Po pierwsze zwarty w nim kwas mlekowy zakwasza środowisko pochwy, co stwarza warunki niekorzystne dla rozwoju patogenów, a idealne dla rozwoju pałeczek kwasu mlekowego. Następnie zawarty w produkcie glikogen naturalnie odżywia, a tym samym wzmacnia bakterie Lactobacillus, które same zaczynają produkować kwas mlekowy i kolonizować pochwę, przez co nie dopuszczają do rozwoju infekcji. Po drugie, kwas hialuronowy zabezpiecza przed wysuszeniem nabłonka, a wysuszony nabłonek jest dobrą pożywką do rozwoju patogenów.

Na zdrowie intymne wpływ ma zarówno właściwa flora bakteryjna, jak i zdrowy, czyli nawilżony nabłonek pochwy. Nie można mówić o ochronie przed infekcjami, jeśli jeden z elementów został zaniedbany. Równowaga mikrobiologiczna jest ściśle związana ze zdrowiem błony śluzowej pochwy, dlatego w wielu sytuacjach HydroVag sprawdzi się lepiej w ochronie intymnej niż produkty działające tylko na jeden z organów, czyli np. tylko na mikroflorę pochwy.

Moja nastoletnia córka od pewnego czasu ma problem z nawracającą grzybicą pochwy. Czy globulki HydroVag mogą być stosowane przez 12-latkę?

Nie ma ograniczeń wiekowych, jeśli chodzi o stosowanie HydroVag. Należy zwrócić uwagę jednak na fakt, że grzybica jest problemem całego organizmu i zasadnym byłoby po konsultacji z lekarzem zastosować ogólnoustrojową terapię przeciwgrzybiczą, a następnie odbudowanie flory bakteryjnej całego organizmu np. stosując prOVag (doustny probiotyk ginekologiczny) i, jeśli córka nie będzie miała problemu z dopochwowym zastosowaniem produktu, włączyć HydroVag.

Czy obecność błony dziewiczej uniemożliwia stosowanie produktu HydroVag?

Obecność błony dziewiczej nie powinna mieć wpływu na stosowanie produktu HydroVag , gdyż błona nie zarasta całego wejścia do pochwy, o czym świadczy obecność krwawienia miesiączkowego. Dodatkowo globulka jest bardzo niewielka i ma fizjologiczny kształt przez co można ją bez problemu zaaplikować nawet w przypadku, gdy wejście do pochwy jest bardzo wąskie.

Zastanawiasz się, jak działa HydroVag®? Zadaj pytanie ekspertowi za pośrednictwem formularza.

Ekspert HydroVag, artykuł sponsorowany

Komentarze (15)

alibabka

9 lat temu

Panele eksperta-bardzo dobra inicjatywa! Oby była ich jak najwięcej, to właśnie dzięki nim dowiemy się najpotrzebniejszych rzeczy!

Sarah

9 lat temu

Lubię takie wyczerpujące odpowiedzi, dzięki panelowi eksperta dowiedziałam się wiele nt. działania globulek HydroVag i suchości pochwy:)

Emilly27k

9 lat temu

Z tego co wiem informacje miały być wysłane na e-maile, ale nie ma odpowiedzi w e-mailu w tym temacie.

Lucysia

9 lat temu

Bardzo przydatne informacje, dobrze że kilka moich nieprawdziwych torii na temat tego specyfiku zostało dzięki temu obalonych.

Tess

9 lat temu

Kilka odpowiedzi znalazłam w odpowiedziach ekspertów. Te globulki są dobrym rozwiązaniem gdy zaczyna się coś dziać w organizmie kobiety.

elle@elle

9 lat temu

ja tez juz wiem wiecej o tym preparacie,ciekawe tylko czy wymierne korzysci beda z nig juz po uzyciu jednego opakowania ,czy tez trzeba dlugotrwale stosowac zeby byly efekty:)))

Zostaw komentarz