Moda

Poznaj największe trendy na wiosnę 2023!

Poznaj największe trendy na wiosnę 2023

Benedetto Magri z Unsplash

Choć do wiosny pozostało jeszcze trochę czasu, to sieciówki powoli wprowadzają kolekcje na nadchodzący sezon. To doskonała okazja do tego, aby przyjrzeć się hot trendom i wybrać z nich to, co nam najbardziej odpowiada. Moda to okazja do doskonałej zabawy, trzeba tylko nauczyć się z niej czerpać to, co wpisuje się w indywidualny styl. Poznaj największe trendy na wiosnę 2023!

Największe trendy na wiosnę 2023. Neony powracają do łask

Przez ostatnie lata przywykliśmy do dość niekonwencjonalnych rozwiązań. Niektóre kolekcje były zdominowane przez barwy jesieni, inne przez czerwienie i intensywne zielenie. Tymczasem za genetyczne kolory wiosny uchodzą neony oraz pastele. Te pierwsze można nosić w postaci total looków, to jednak wersja dla odważnych kobiet, które nie boją wyróżnić się z tłumu. Ponadto neony najlepiej komponują się z kontrastowymi typami urody – wiosną i zimą. Na szczęście można je zawsze nosić z dala od twarzy np. w postaci torebki czy butów. To świetny sposób na podbicie zwykłej stylizacji i nadanie jej modowego twista.

Pastelowe ubrania na wiosnę

Rozbielony błękit, fiolet czy róż to niezwykle świeże kolory, które kojarzą się z wiosną i optymizmem. W tym sezonie powracają w postaci total looków. Na wybiegach pojawiały się głównie pastelowe suknie, do których projektanci sugerowali dodatki z tej samej palety. Rozbielony błękit zawsze pasuje do rozbielonego różu czy rozbielonej zieleni. To kolory z jednej rodziny, które można ze sobą dowolnie miksować.

Świetlisty beż jako kolor bazowy

Choć beż raczej nie kojarzy się z wiosną, to w nadchodzącym sezonie stanowi mocny element stylizacji. Nie u każdego zda egzamin, zima z podtypem wiosny nie wygląda w nim dobrze. Ten kontrastowy typ urody sprawia wrażenie rozmytego w beżowych ubraniach. Pozostałe typy z pewnością znajdą rozwiązanie skrojone na miarę swoich potrzeb. Warto jednak wyraźnie podkreślić, że w najgorętsze trendy na wiosnę 2023 wpisuje się świetlisty beż. Ten działa niczym blenda, optycznie wypełniając zmarszczki mimiczne i tym samym odejmując lat.

Kurtki skórzane stylizowane na wyścigowe

Ramoneski od wielu sezonów nie wychodzą z mody. Zawsze powracają wiosną i jesienią, różnią się jednak niuansami. Trendy na wiosnę 2023 obejmują kurtki skórzane stylizowane na wyścigowe. Chodzi o te okrycia wierzchnie, które są najbardziej zbliżone do odzieży rajdowców biorących udział w Formule 1. Niektóre mają nawet dość kobiece akcenty w postaci różowych czy czerwonych wstawek.

Koszule mgiełki

Półtransparentne koszule wykonane z poliestru czy cienkiej i sztywnej wiskozy to elementy garderoby, które mają królować tegorocznej wiosny. Warto założyć pod nie top na ramiączkach. Odważniejsze kobiety mogą ograniczyć się do zabudowanego stanika, który idealnie przylega do ciała.

Marynarki w różnych kolorach

Marynarki pozostają w hot trendach od kilku sezonów. Tej wiosny nie musimy obawiać się, że nagle znikną ze sklepowych półek. Nowe kolekcje oferują jednak elementy garderoby o nieco odświeżonych detalach. Niemniej marynarki z poprzednich sezonów wciąż można nosić, w cieplejsze dni doskonale sprawdzą się w roli okrycia wierzchniego.

Dodaj komentarz