Intymnie Suchość pochwy

Pozbądź się bólu podczas stosunku i czerp radość z seksu!

ból podczas stosunku

Autor: © panthermedia.net / Konrad Bak

Seks odgrywa niezwykle istotną rolę w życiu każdego człowieka, wzmacnia więź z partnerem, stanowi źródło przyjemności, a nawet pozwala pozbyć się napięcia i stresu.  Już Abraham Maslow dostrzegł jego znaczenie, czemu dał wyraz podczas tworzenia piramidy potrzeb człowieka.  Zgodnie z nią seks leży u podstaw całej piramidy i zaliczany jest do potrzeb fizjologicznych. Niestety, kobiety w okresie menopauzy nierzadko tracą zainteresowanie tą sferą życia, a wszystkiemu winny jest ból podczas stosunku.  Jak się go pozbyć i na nowo czerpać radość z seksu?

Seks stanowi integralną sferę życia,  ludzie uprawiają go nie tylko w celach reprodukcyjnych, ale przede wszystkim dla przyjemności.  W związku z tym, iż zbliżenie wymaga zaufania, otwartości i zrozumienia dla potrzeb drugiej osoby, umacnia związek i tworzy intymną więź między partnerami.  Podczas stosunku możemy wyrazić miłość, jaką darzymy drugiego człowieka i dać mu do zrozumienia, że dla nas wciąż pozostaje atrakcyjny. Udane życie seksualne wpływa pozytywnie na naszą samoocenę i zadowolenie  z życia. Niestety, czasem z różnych powodów tracimy zainteresowanie tą sferą. Wśród kobiet w okresie menopauzalnym częstą przyczyną jest ból podczas stosunku, który wynika z niedostatecznego nawilżenia pochwy.

Wpływ menopauzy na jakość życia seksualnego

Choć menopauza stanowi naturalny etap w życiu każdej kobiety, czasem przekwitaniu towarzyszą dokuczliwe dolegliwości, które utrudniają normalne funkcjonowanie.  Za symptomy takie jak uderzenia gorąca, nocne poty, huśtawki nastroju czy suchość pochwy odpowiadają zmiany hormonalne, jakie zachodzą w organizmie pań.  Podczas przekwitania czynność jajników stopniowo wygasa, tym samym zmniejsza się ilość estrogenów  przez nie produkowanych. Te żeńskie hormony płciowe wpływają na funkcjonowanie całego organizmu. Ich niedobór prowadzi do zmian zanikowych pochwy i jej suchości, a to z kolei utrudnia zbliżenia i odbiera przyjemność płynącą z seksu.

Szacuje się, że z suchością pochwy boryka się 55% kobiet w okresie okołomenopauzalnym, aczkolwiek problem ten dotyka także panie po leczeniu onkologicznym, karmiące piersią oraz zabezpieczające się przed niechcianą ciążą poprzez stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Pomimo tak dużej skali problemu wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że przypadłość tę można skutecznie leczyć. Panie nierzadko wstydzą się rozmawiać o suchości pochwy, o swoich dolegliwościach nie informują nawet lekarza, nie szukają też pomocy w aptece.  Tymczasem niezależnie od źródła problemu, suchość pochwy  rzutuje negatywnie na życie seksualne. Gdy zbliżenie kończy się bólem, kobiety robią wszystko, by nie dopuścić do stosunku, co z kolei wprawia w konsternację ich partnerów. Mężczyźni bardzo często w ogóle nie zdają sobie sprawy ze zmian, jakie zachodzą w organizmie kobiet w okresie przekwitania i nie rozumieją, dlaczego ich partnerka nagle unika zbliżeń. Na szczęście z suchością pochwy można walczyć, stosując preparaty o działaniu nawilżającym.  Warto rozwiązać ten problem, aby móc czerpać radość z seksu. Menopauza stanowi doskonałą okazję do odkrywania swojej seksualności na nowo. Eksperymentom w sypialni paradoksalnie służą zmiany hormonalne, jakie zachodzą w organizmie kobiet.  Gdy znika ryzyko niechcianej ciąży, z wielu pań uchodzi stres, który wcześniej uniemożliwiał im czerpanie pełnej satysfakcji z łóżkowych igraszek.

suchość pochwy

Globulki – okazują się najskuteczniejszym sposobem na suchość pochwy

Suchość pochwy to nie jedyna przykra dolegliwość, jaka towarzyszy kobietom w okresie menopauzy.  Przekwitanie zwiększa podatność pochwy oraz jej nabłonka na urazy oraz infekcje intymne. Z kolei ból podczas stosunku, którego doświadcza 40-80% kobiet, nierzadko prowadzi do lęku przed współżyciem. Ponadto 18% pań w okresie menopauzy skarży się na pieczenie, podrażnienie i świąd pochwy. Niestety, suchości pochwy bardzo często towarzyszy podwyższone pH miejsc intymnych, co z kolei prowadzi do nawracających infekcji. W związku z tym panie w okresie okołomenopauzalnym, które zmagają się z suchością pochwy oraz infekcjami intymnymi, powinny sięgać po produkt, który wykazuje właściwości nawilżające i jednocześnie przywraca pochwie fizjologiczne, niskie pH. Kwaśny odczyn odgrywa niezwykle istotną rolę, ponieważ  chroni układ moczowo-płciowy przed zakażeniami. Ginekolodzy są świadomi, iż kobiety po 45. roku życia potrzebują preparatów nawilżających miejsca intymne, toteż często polecają swoim pacjentkom globulki dopochwowe.  Przykładem produktu, który może pomóc w zwalczaniu suchości pochwy, jest HydroVag®. To jedyne dostępne na rynku globulki dopochwowe, które zawierają substancje naturalnie występujące w ludzkim organizmie takie jak kwas hialuronowy, glikogen oraz kwas mlekowy. Ostatni z wymienionych składników ma za zadanie obniżyć pH pochwy i tym samym ograniczyć ryzyko infekcji intymnych.

Kwas hialuronowy zyskał dużą popularność w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym, zawdzięcza ją zdolności wiązania wody, dzięki czemu nie dopuszcza do utraty tego związku ze skóry czy nabłonka pochwy. Ponadto niweluje ból podczas zbliżenia, uelastyczniając ścianki pochwy.  Z kolei kwas mlekowy zapewnia optymalny, kwaśny odczyn w narządach intymnych i tym samym znacznie ogranicza ryzyko infekcji – zarówno drożdże, jak i niektóre bakterie chorobotwórcze preferują wyższe pH.  Natomiast glikogen zwarty w globulkach HydroVag® dostarcza składników odżywczych niezbędnych dla rozwoju dobroczynnych bakterii kwasu mlekowego, które stanowią naturalną barierę ochronną pochwy.

Globulki dopochwowe HydroVag® to produkt o udokumentowanej skuteczności działania, jego korzystny wpływ na zdrowie intymne potwierdzają kobiety w wieku 55-65 lat, które miały okazję wypróbować ten produkt w ramach badań. Panie stosowały globulki zgodnie z zaleceniami producenta: 1 globulka dopochwowa na noc przez 7 kolejnych dni, a następnie 1 globulka na noc co 2-3 dni przez okres 2 miesięcy.

Wyniki przeprowadzonego badania potwierdzają:

  • wyraźną redukcję objawów atrofii pochwy i sromu – preparat skutecznie łagodzi dyskomfort intymny spowodowany suchością pochwy;
  • przywrócenie fizjologicznego, kwaśnego pH chroniącego pochwę przed infekcjami;
  • istotny wzrost jakości życia seksualnego, w tym wzrost pożądania, podniecenia i nawilżenia, łatwiejsze osiąganie orgazmu oraz zmniejszenie bólu podczas współżycia.

Dzięki stosowaniu globulek dopochwowych HydroVag® zgodnie z zaleceniami lekarza, można zapomnieć o uciążliwych dolegliwościach towarzyszących suchości pochwy i na nowo czerpać radość z seksu.

Więcej informacji nt. globulek dopochwowych HydroVag® znajdziesz na stronie internetowej. Przeczytaj również artykuł o zaburzeniach prawidłowego funkcjonowania nabłonka pochwy.

globulki HydroVag

Tekst sponsorowany

Komentarze (11)

klementynka100

8 lat temu

stosowalam i rzeczywiście globulki szybko i skutecznie pomagaja pozbyc sie problemu! choc mialam bardzo moca suchosc pochwy, sluzowka potrzebowala intensywnej regeneracji i myslalam ze bede potrzebowalam kilku kuracji, to jednak juz po jednej wszytsko wrocilo do normy! dodatkowo oprocz suchosci pozbylam sie tez nawracajacych infekcji intymnych!

Forbidden_flower

8 lat temu

Skuteczne metody trzeba wykorzystywać i czerpać przyjemność także z życia seksualnego 🙂

Domagasia

8 lat temu

Cieszy mnie fakt, że są na rynku takie środki dla kobiety. Dzięki nim życie seksualne może być przyjemne w każdym wieku.

Ula

8 lat temu

Jak skutecznie działają, to chętnie je wypróbuję. Myślę, że kobiety powinny chętniej sięgać po taką pomoc, bo swoim strachem przed bólem mogą tylko zaszkodzić związkowi.

Mindi

8 lat temu

Odczułam na sobie te przykre dolegliwości związane z menopauzą. Dlatego już sie „zaprzyjaźniłam” z globulkami i mogę potwierdzić ich skuteczność. Globulki Hydrovag dobrze nawilżają i mam poczucie, że jestem zabezpieczona także przed infekcjami miejsc intymnych.

filodendron

8 lat temu

To co ma sprawiać przyjemność nie powinno być bolesne. Kobieta może być przez partnera nazwana oziębłą ,a wcale tak nie jest ona po prostu boi sie bólu, a globulki Hydrovag znakomicie pomagają w pozbyciu się go.

pati25

8 lat temu

Z bólem podczas stosunku,którego najczęstszą orzyczyną jest właśnie suchość pochwy możemy sobie poradzić.Stosując globulki Hydrovag zwiększymy nawilżenie pochwy.Będziemy mogli czerpać wiele przyjemności z seksu już bez bólu

sirena46

8 lat temu

Dobrze, że są na rynku takie specyfiki, które pomagają paniom w różnym wieku cieszyć się seksem nie odczuwając bólu spowodowanego suchością pochwy. 🙂

Zostaw komentarz