Medycyna estetyczna Zmarszczki

Pozbądź się blizn z laserem Fraxel!

pozbadz-sie-blizn-z-laserem-fraxel

Fraxel to najnowsze osiągnięcie techniki laserowej ostatnich lat stosowane w dermatologii estetycznej. Zabiegi laserem Fraxel wykonuje się w celu intensywnej regeneracji i rewitalizacji skóry.

Systematyczne korzystanie z zabiegów niesie ze sobą wiele korzyści, zmarszczki ulegają wygładzeniu, rozstępy, blizny i przebarwienia zostają zlikwidowane, a skóra zyskuje młody wygląd.

Mechanizm działania zabiegu

Podczas wykonywania zabiegu laserem Fraxel dochodzi do frakcjonowania skóry, a więc docierania poniżej naskórka i usuwania starych, uszkodzonych komórek. Zabiegi laserem Fraxel dozowane są skórze wybiórczo, tylko w poszczególne strefy. Wskutek podgrzania tkanek powstają fragmentaryczne, minimalne uszkodzenia. W związku z tym, iż impulsy lasera docierają do skóry w odpowiedniej odległości, nie powodują one oparzeń, a jedynie stymulują do regeneracji.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

Zabieg Fraxel to idealne rozwiązanie dla osób, które pragną usunąć blizny potrądzikowe lub pooperacyjne.

Laseroterapia może mieć również inne zastosowania, a mianowicie:

 • zmniejszenie widoczności rozstępów,
 • usuwanie zmarszczek,
 • poprawa sprężystości i gęstości skóry,
 • poprawa owalu twarzy,
 • zamykanie rozszerzonych porów,
 • likwidowanie wiotkości skóry brzucha, ramion, i innych partii ciała.

Kiedy można spodziewać się efektów?

Podczas jednego zabiegu poddaje się naświetlaniu średnio 20-25% powierzchni skóry. Specjaliści zgodnie twierdzą, że najlepsze efekty daje wykonanie 3-5 zabiegów, które należy przeprowadzać w odstępach czasu od 2 do 4 tygodni. Zadowalające rezultaty jesteśmy w stanie dostrzec po trzech miesiącach systematycznych działań.

Zabiegi laserem Fraxel mogą być wykonywane na obszarze całego ciała, dzięki laserowi możemy poprawić wygląd skóry na twarzy, dłoniach, dekolcie lub w innych miejscach, gdzie znajdują się rozstępy i blizny.

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem lasera Fraxel

Czas jednego zabiegu to średnio od 45 minut do 1 godziny. Na godzinę przed zabiegiem pacjent zostaje znieczulony kremem EMLA, po chwili część ciała objęta zabiegiem schładzana jest strumieniem zimnego powietrza w celu zmniejszenia dolegliwości bólowych. Pacjentki podczas zabiegu najczęściej odczuwają lekkie, niezbyt uciążliwe kłucie. Na tak przygotowaną skórę lekarz kieruje wiązkę lasera, która przenika w głąb skóry, usuwając wszelkie zmiany w niej zachodzące.

Ekspert SkinClinic

Fraxel to najnowsze osiągnięcie techniki laserowej ostatnich lat stosowane w dermatologii estetycznej. Zabiegi laserem Fraxel wykonuje się w celu intensywnej regeneracji i rewitalizacji skóry.

Wrażenia po zabiegu

Każdy osoba, która poddała się zabiegowi powinna pamiętać o korzystaniu z kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, dodatkowo powinna powstrzymywać się od opalania przez 3 miesiące po laseroterapii. Należy pamiętać również o stosowaniu preparatów o działaniu nawilżającym i regenerującym.

Zmiany włókien kolagenu i naskórka po laserotapii są trwałe, należy jednak zdawać sobie sprawę, iż upływ czasu, grawitacja i słońce nadal wpływają negatywnie na naszą cerę. Zabieg może cofnąć powstałe zmiany, ale nie uchroni nas przed pojawieniem się kolejnych, zwłaszcza jeśli zapomnimy o ochronie skóry przed działaniem promieni UV.

Skutki uboczne

Przez pewien czas po przebytym zabiegu obszar skóry objęty leczeniem może pozostawać zaczerwieniony, należy liczyć się również z umiarkowanym swędzeniem i pieczeniem. Objawy te powinny ustąpić po kilku godzinach, czasem jednak utrzymują się dłużej, wszystko zależy bowiem od indywidualnych właściwości regeneracyjnych skóry pacjentki. Specjaliści zalecają, aby przeznaczyć kilka dni po zabiegu na urlop i rekonwalescencję.

Wśród przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu wymienia się:

 • doustna terapia izotretinoiną lub sterydami,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • nowotwory skóry,
 • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne skóry,
 • łuszczyca, AZS,
 • świeża opalenizna.

Technologia Fraxel została zaaprobowana przez Amerykańską Agencję ds. Leków i Żywności, która gwarantuje, że zabieg jest skuteczny i bezpieczny. Statystyki potwierdzają, iż nigdy nie doszło do żadnego przypadku infekcji lub zbliznowacenia w wyniku korzystania z laseru Fraxel.

O możliwościach, jakie daje laser Fraxel, przeczytasz na stronie SkinClinic.

Ekspert SkinClinic

Komentarze (11)

Emilly27k

5 lat temu

Jednak wolałabym nie stosować laseru w celu zabezpieczenia skóry. Czy odnosi skuteczność 100% taki laser nic nie wiadomo. Zabiegi tanie nie są z reguły.

Edysia779

6 lat temu

Laser kusi, ale cena niestety odstrasza…Może kiedyś tego typu zabiegi będą bardziej dostępne na polską kieszeń.

Konieckowska

7 lat temu

Hmmm szkoda że zabiegi są takie drogie, niestety mnie na nie stać. W innym wypadku pewnie zafundowałabym sobie laser.

AduSia

7 lat temu

Pomimo tego, że nastoletnia lata dawno mam już za sobą to cały czas meczę się ze swoim trądzikiem. Myślę, że kiedy już się go pozbędę to zafunduję sobie taki zabieg, żeby zmniejszyć widoczność blizn które również mi towarzyszą.

Lanza

7 lat temu

Dobrze, że istnieją zabiegi, które pozwalają pozbyć się blizn. Moja siostrzenica przez lata walczyła z trądzikiem, wypryski ustąpiły, ale ślad po nich pozostał…

pati25

7 lat temu

Zabiegi laserem dają świetne efekty.Jednak nie wiem czy bym się odważyła.Z jednej strony kusi,aby poddać się temu zabiegowi,żeby mieć gładką,sprężystą skórę.

drobina

7 lat temu

Z jednej strony kusi mnie ten laser (mam ze dwa naczynka do zamknięcia:-X ), bo wygląda na to, że to bezpieczny zabieg, a zdrugiej… no właśnie! Chyba nie odważyłabym się, bo znając siebie, jeszcze podczas zabiegu przyszłoby mi do głowy, że coś pójdzie nie tak i wlaśnie ja będę tym pierwszym przypadkiem infekcji lub zbliznowacenia w wyniku korzystania z tego laserowego zabiegu :-X

Zostaw komentarz