Moda

Powody, dla których tej jesieni warto postawić na kolorowe ubrania

Powody, dla których tej jesieni warto postawić na kolorowe ubrania

Dziś pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Nie każda z nas lubi tę porę roku. Nie przepadamy za ubywającym dniem, szybko zapadającą ciemnością, niskimi temperaturami i łysiejącymi drzewami. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby ta pora roku była choć odrobinę przyjemniejsza. Przedstawiamy powody, dla których tej jesieni warto postawić na kolorowe ubrania.

Kolorowe ubrania wpływają pozytywnie na nastrój

Gdy ubieramy morski płaszcz, udziela nam się optymizm oraz spokój, jaki daje ten kolor. Z kolei czerwień stanowi źródło pozytywnej energii. Fuksja pozwala poczuć się kobieco i nieco frywolnie. Natomiast zieleń pozwala jakąś przebrnąć przez czas, kiedy drzewa mają nagie gałęzie. Kolory mają ogromną moc. Pozwalają przyciągnąć do siebie określony rodzaj emocji. Ciemne, mroczne ubrania przyciągają głównie negatywną energię, która skłania nas do zadumy. Natomiast jasne oraz intensywne zmieniają nasze nastawienie na pogodne i pełne nadziei na lepsze jutro. To, jaki kolor ubrań wybierzesz, zależy tylko od ciebie. Warto wpuścić do swojej garderoby  choć odrobinę pozytywnej energii.

Kolorowy płaszcz na jesień wyróżni cię z tłumu

Jesienią i zimą polskie ulice przeżywają oblężenie klonów. Wszyscy wyglądają tak samo, bo ubierają się na czarno lub brązowo. W rezultacie zanika  indywidualizm, który dodaje smaczku naszym modowym stylizacjom. Jeśli chcesz wyróżnić się z tłumu i podkreślić swoją osobowość, sięgnij po kolorowy płaszcz i szalik. Dzięki nim nie będziesz wyglądać smutno i nijako.

Kolorowe ubrania mniej przytłaczają niż ciemne

Ciemne ubrania stały się wyznacznikiem jesieni i zimy. Gdy tylko robi się nieco chłodniej, sięgamy po odzież w nieco mroczniejszym wydaniu. Niestety, takie ciemne ubrania mocno nas przytłaczają i odbierają wyraz naszej twarzy. Jeśli nie chcesz zostać zdominowana przez czarny płaszcz, wybierz kolorowy.

Na kolorowych ubraniach mniej widać paproszki niż na czerni

Chętnie kupujemy ciemne ubrania na jesień, jednak zapominamy o tym, że widać na nich wszelkie paproszki i pyłki. Czerń stanowi bowiem dla nich doskonały kontrast. Jeśli nie chcesz się cały czas otrzepywać z paproszków, postaw na kolorowe ubrania, które tak nie eksponują zanieczyszczeń.

Kolorowe ubrania tak nie blakną jak czarne

Czarny sweter po kilku praniach nie jest już kruczoczarny, tylko sprawia wrażenie lekko spranego. Co ciekawe, problem ten w dużo mniejszym stopniu dotyka kolorową odzież. Ta po praniu od razu nie traci pigmentu i nie sprawia wrażenia wyblakłej.

Dodaj komentarz