Lifestyle, czyli o tym się mówi Styl życia

Poświąteczne wyprzedaże

wyprzedaże

Sklepowe witryny kuszą atrakcyjnymi obniżkami. Tuż po świętach Bożego Narodzenia nie brakuje promocji, które mają na celu przyciągnąć klientów. Dodatkowo zbliża się Sylwester, więc to idealny czas dla handlowców. Jak nie popaść w zakupowe szaleństwo i kupować z głową gdy nadejdą poświąteczne wyprzedaże?

Akcja wyprzedaż

Okres po świętach Bożego Narodzenia to czas wielkich wyprzedaży. W niektórych krajach wybranie się na poświąteczne zakupy to już prawdziwa tradycja. Również w Polsce nie brakuje przecen, a sklepy są pełen towarów, których chcą się pozbyć jeszcze w danym roku. Mogłoby się wydawać, ze wyprzedaże są fantastyczną okazja. Pod warunkiem, że skorzystamy z nich sprytnie i rozsądnie, nie dając się wciągnąć w zakupowe szaleństwo.

Zakup świątecznych dekoracji

Następne święta dopiero za rok, ale to nie przeszkadza w zakupie nowych dekoracji, które przydadzą się przy okazji kolejnego Bożego Narodzenia. Kolorowe bombki, łańcuchy, lampki, kartki świąteczne oraz inne tego typu dekoracje możemy wtedy dostać za bardzo atrakcyjne ceny. Sklepy pozbywają się takich rzeczy za grosze. Warto więc kupić piękne dekoracje wcześnie, ale z ogromnymi zniżkami. Zaoszczędzimy w ten sposób pieniądze i czas w nowym roku. Dużym plusem jest to, że takie artykuły nie mają daty ważności, więc w spokoju możemy przechować je do następnych świąt.

Ubrania i dodatki

Producenci odzieży stają na rzęsach, aby zachęcić do zakupów jak najwięcej osób. Obniżki -50 % czy -70% robią wrażenie, o ile rzeczywiście towary zostały obniżone. Marketingowcy stosują bowiem sztuczki, które nie do końca pozostają fair wobec klientów. Często zaklejane są ceny, zastępowane zawyżoną a następnie promocyjną kwotą. To daje konsumentowi ułudę przeceny i oszczędności. W rezultacie płacimy taką samą cenę jak sprzed przeceny czy co gorsza, wyższą. Na wyprzedaży kupujemy znacznie więcej niż normalnie, często niepotrzebnych ubrań. Dlatego przed wyjściem na zakupy najlepiej zrobić solidny przegląd w szafie i konkretną listę niezbędnych ubrań oraz dodatków. Warto także przejrzeć ofertę sklepów internetowych oraz stacjonarnych. Dzięki temu zaplanujemy do których sklepów wejść i czego szukać. Dobrym rozwiązaniem jest przeznaczenie konkretnej kwoty na zakupy i zostawienie kart w domu. Z wyliczoną gotówką nie nadwyrężymy budżetu i kupimy tylko to, co wcześniej planowaliśmy. Na wyprzedażach warto szukać rzeczy dobrych jakościowo i takich, które posłużą nam przez lata. Wełniany płaszcz, skórzana torebka czy biała koszula to ubrania, które nie wychodzą z mody. Szukajmy więc prostych ale eleganckich rzeczy.

Świąteczne opakowania

zakupy

Sklepy wyprzedają wszystko to, co ma świąteczne etykiety i opakowania. To doskonała okazja aby kupić wymarzone kosmetyki czy słodycze. Pudełko w śnieżynki czy mikołaje i tak wyląduje w koszu na śmieci, dlatego warto skorzystać z promocji. Sklepy kosmetyczne zwykle pierwsze ogłaszają wyprzedaże, dlatego najlepiej wcześniej przejrzeć ich ofertę i zaplanować co chcemy kupić.

Wyprzedaże to okazja nie tylko dla konsumentów ale przede wszystkim dla producentów. Nie dajmy się więc zwariować. Korzystajmy z promocji rozsądnie a zyskamy, nie tracą głowy ani portfela.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

Mindi

4 lata temu

Lubię chodzić na zakupy w momencie gdy zaczynają się wyprzedaże. Ale nigdy nie sugeruję się cenami tylko szukam odpowiedniej dla mnie rzeczy. Oczywiście dużo niższa cena wymarzonego ubrania to wielki plus i bardzo mnie cieszy 🙂

filodendron

4 lata temu

Lubię kupić coś po niższej cenie, ale czasem okazuje się, że towar miał ukrytą wadę. Ale czasem są wspaniałe okazje. Raz kupiłam ładny nowy, beżowy płaszcz w supermarkecie za 5 zł – I naprawdę to był bardzo udany zakup. Mam ten płaszcz do tej pory, a on cały czas jest ładny 🙂

pati25

4 lata temu

Kto z nnas nie lubi kupićczegoś fajnego po obniżonej cenie..Nie dajmy się zwAriować i kupujny z głową…Wczoraj jak byłam na zakupach to w każdym sklepie były duże obniżki.Do 70%.

dulcynea

4 lata temu

Lubię kupić produkt dobrej jakości za niższą cenę.
Nie zawsze mi się to udaje, ale czasem -tak.
Choć pamiętam też taką sytuację , że kupiłam sweterek po obniżce ,
a pod ceną niby obniżoną gdy ją odkleiłam była niższa od niej.

Zostaw komentarz