Lifestyle, czyli o tym się mówi Styl życia

Postanowienia noworoczne, które warto wdrożyć w życie

postanowienia noworoczne

Koniec roku to okazja do postanowień, choć wiele z nich kończy się tylko na samej obietnicy słownej. Nowy Rok otwiera przed nami nowe możliwości, dlatego plany i cele są jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Grunt, to wytrwać w postanowieniach i jak najszybciej zacząć je realizować. Jakie postanowienia noworoczne warto wdrożyć w życie? Jak tego dokonać?

Uporządkuj swoje życie

To postanowienie warto wziąć sobie do serca. Uporządkowany świat wokół nas, nasz świat jest gwarancją spokoju, harmonii i dobrego samopoczucia. Nie wierzysz? Posprzątaj mieszkanie, a zobaczysz, że nagle zniknie problem z wiecznie poszukiwanymi rzeczami, walającym się gdzieś po kątach. Niech Nory Rok będzie motywacją do zmian. Uporządkuj swoje biurko. Z pewnością jest na nim masa drobiazgów, które kompletnie nie są ci do niczego potrzebne. Zrób porządek w szafie. Pewnie wiele ubrań wisi tam od lat, czekając na ujrzenie światła dziennego. Przejrzy rzeczy, zbędne oddaj bliskim lub potrzebującym. Od razu zrobi ci się lżej, także na serduchu. Porządek w domu, to także porządek w głowie, a jasny umysł pomaga w rozwoju i otwiera nas na nowe możliwości. W końcu nadchodzi rok 2018, więc to najlepszy czas, by uporządkować swoje życie. Sprzątanie zalecamy wykonać także wśród swoich znajomych. Jeśli jest w twoim gronie osoba toksyczna, która tylko odbiera ci energię i chęci do działania, przemyśl takową znajomość. Skup się na sobie i ludziach, którzy cię wspierają oraz inspirują.

Dbaj o zdrowie

Jedno z popularnych postanowień. Powinno być obowiązkowe dla każdego z nas. W Nowym Roku nie czekaj na zmiany, tylko sama zacznij działać. Zapisz się na wizytę kontrolną do dentysty i ginekologa. Wykonaj podstawowe badania kontrolne. Możesz zacząć ćwiczyć, w końcu dawno nad tym myślałaś. Pora na realizację planów. Na początek zamień auto czy autobus na własne nogi, a poczujesz różnicę, w spadku kilogramów także. Kupuj więcej owoców i warzyw, w końcu koktajle są takie zdrowe, a w dodatku pyszne. Zainstaluj krokomierz czy inną aplikację i mierz wyniki. Widząc rezultaty stylu fit będziesz chciała jeszcze lepiej zadbać o siebie i swoje zdrowe. I nim się obejrzysz, a będziesz regularnie biegać czy ćwiczyć na siłowni z nowymi koleżankami.

Zaplanuj wymarzoną podróż

Zawsze marzyłaś o zagranicznej wycieczce. Tym razem to zrealizuj. Zaplanuj wszystko, a na pewno się uda. Tanie loty umożliwią Ci wyjazd w dowolne miejsce na ziemi. Możesz też połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli wyjechać w celach zarobkowych lub naukowych. Co stoi na przeszkodzie? Tylko Ty! Chciałaś zwiedzić Włochy? Pojechać do Paryża czy do egzotycznej Tajlandii? Podróże wcale nie muszą kosztować miliony, wystarczy znaleźć ciekawą ofertę, lub samemu zorganizować nawet niskobudżetowy wyjazd. A podróże kształcą, więc warto zwiedzać świat, także w pojedynkę. Znajdź grupy podróżnicze – w sieci jest ich mnóstwo a pomagają w ogarnięciu różnych tripów i są skarbnicą wiedzy dla podróżujących w różne zakątki.

Czytaj więcej książek

postanowienieTakie proste, a tak często trudne do wykonania. To postanowienie noworoczne łatwo wdrożyć w życie. Wiemy, jaki zabiegany jest współczesny świat, ale książkę zawsze można mieć przy sobie. Czy to na czytniku, na smartphonie czy w kieszonkowej wersji drukowanej. Co ci szkodzi wrzucić książkę do torebki? Wtedy będziesz mogła sięgnąć po nią wszędzie tam, gdzie zechcesz i znajdziesz czas na czytanie. W korku, w przerwie w pracy czy podczas jazdy autobusem lub metrem. Przeczytanie choć jednej książki w miesiącu już będzie wielkim sukcesem. Warto wdrożyć to postanowienie w życie, w końcu książki są nieskończonym polem do popisu wyobraźni, w dodatku relaksują i są przyjemną odskocznią od wszystkiego wokół. Nic, tylko czytać i to jak najwięcej!

Katarzyna Antos

Komentarze (12)

pati25

6 lat temu

Ja nie robię postanowień noworocznych bo i po co.Mam uporządkowane życie,o zdrowie dbam a książki czytam nałogowo.W 2017 roku przeczytałam 74 książki.

dulcynea

6 lat temu

Dwa lata temu w naszej bibliotece miejskiej podejmowałyśmy postanowienia o przeczytaniu książek , tyle ile kaźda ma wzrostu. Podjęłam to wyzwanie, jak jeszcze wiele innych pań. I pięciu się udało , mnie również.
Już rok później nie pisałam się do tych wyzwań , bo chcę czytać dla przyjemności a nie dla wyników.

Mindi

6 lat temu

Mój ulubiony temat 🙂 Uwielbiam postanowienia noworoczne. Od wielu lat siadam w Sylwestra lub Nowy Rok i marzę co chciałabym aby mnie fajnego w tym roku spotkało 🙂 I piszę szczerze, że to się sprawdza, jeśli nie w danym roku to w najbliższych udało zrealizować. Zapisuję małe marzenia ale także większe wyzwania, w tym roku chciałabym się przełamać i wsiąść do samolotu 🙂 a to spore wyzwanie bo mam lęk wysokości i się normalnie boję.

Aneta

6 lat temu

Moim corocznym postanowieniem, którego na dodatek dotrzymuję jest czytanie co najmniej 52 ksiązek rocznie. Tak, zeby wypadała co najmniej jedna tygodniowo. Mam nadzieję, ze w 2018 też mi się uda.

  Irena

  6 lat temu

  Gratuluję postanowienia i trwania w nim. To bardzo dobry wynik. Ja czytam książki, ale jedna na tydzień to dla mnie zdecydowanie za dużo. Postanawiam co najwyżej, że muszę przeczytać minimum jedną miesięcznie i w ten sposób dotrzymuję swojego postanowienia 🙂
  Czasami faktycznie przeczytam jedną książkę, czasami trzy.

   Aneta

   6 lat temu

   Ja ostatnio na profilu FB jednej z polskich autorek widziałam, że podejmuje wyzwanie – przeczytać tyle książek w tym roku ile ma wzrostu w centymetrach… Ja mam tylko 160 cm, ale i tak nie widzę, żeby takie coś było realne w moim wypadku 😉

    Irena

    6 lat temu

    W moim przypadku byłoby 169. Całkiem niezłe wyzwanie 🙂 Pozostanę jednak przy obowiązkowych 12. A i tak jak zawsze wyjdzie tego prawie dwa razy więcej.

dulcynea

6 lat temu

Nie robię postanowień noworocznych . Bo nie jestem w stanie ich potem realizować i mam zalegania . Życie sobie w miarę uporządkowałam , o zdrowie dbam w miarę możliwości.
A książki , dużo czytam w tym roku przeczytałam sześćdziesiąt dwie książki .
Więcej nie dam rady 🙂

  Irena

  6 lat temu

  Dulcynea faktycznie z tymi postanowieniami to jest ciężko. Dlatego moje są takie, które powinnam zrealizować, wynikają one bowiem z bieżących potrzeb 🙂
  Mieszkanie większe, bo w tym już się nie mieścimy 🙂
  Ćwiczenia, bo rośnie oponka i jak nie zacznę z nią walczyć to potem polegnę 😉 a poza tym chcę dbać o moje zdrowie.
  A czytanie książek? Cóż tego chyba nie trzeba wyjaśniać 🙂

   Aneta

   6 lat temu

   Ja też chciałabym zmienić mieszkanie na wieksze, ale w tym celu stare muszę sprzedać. No i odpowiedni kupiec sie trafić musi, niezależnie, czy ja sobie taką sprzedaż postanowie czy nie… Niektóre rzeczy sa od nas niezależne…

    Irena

    6 lat temu

    Ja swoje maleństwo planuję wynająć. Będzie to też jakieś zabezpieczenie dla mnie finansowe… i nie tylko.

Irena

6 lat temu

Uporządkowanie mojego życia nastąpiło w roku obecnym. Natomiast postanowieniem na rok przyszły jest z pewnością zakup większego mieszkania oraz systematyczne ćwiczenia, które zadbają o moją sylwetkę i kondycję. Oczywiście jest to też troszkę powiązane ze zdrowym odżywianiem, ale ja mimo wszystko lubię czasami zjeść niezdrowo 🙂
Książek też planuję przeczytać więcej niż w roku obecnym, a już na pewno nie mniej 🙂

Zostaw komentarz