Styl życia

Pościel z bawełny, czyli sprawdzony sposób na zdrowy sen

Pościel z bawełny

Fotografia z Posciel-szpulka.pl

Od tego, jak przebiega nasz sen, zależy nie tylko nasze samopoczucie, ale też odporność organizmu i jego prawidłowe funkcjonowanie. Osoby, które często budzą się w środku nocy, rano wstają zmęczone, mają osłabioną koncentrację i wykazują większą podatność na infekcje. Na zdrowy sen wpływa wietrzenie sypialni, wybór odpowiedniego materaca i pościeli. Kluczową rolę odgrywa też wyłączenie wszystkich urządzeń, które świecą, gdyż te mogą negatywnie wpływać na jakość nocnego wypoczynku. Pościel z bawełny stanowi jeden z elementów, które dodatnio wpływają na jakość snu.

Pościel wysokiej jakości – z czego powinna być wykonana?

Z roku na rok przybywa świadomych konsumentów. Zwracają oni uwagę zarówno na design, jak i jakość wyrobu. Coraz więcej kobiet wybiera ubrania z lnu, bawełny, jedwabiu, wiskozy i lyocellu. Zdają sobie bowiem sprawę, że tego typu materiały oddychają i w rezultacie są przyjemne dla ciała.  Na sen poświęcamy ok. 8 godzin w ciągu doby. Oznacza to, iż 1/3 dnia spędzamy w łóżku. Warto zatem zadbać, aby pościel, w której śpimy, była nie tylko ładna, ale też wygodna i komfortowa.  W sklepach można znaleźć prześcieradła oraz poszewki na kołdrę i poduszki wykonane z różnych tkanin. Warto zatem dokładnie wczytać się w skład produktu przed jego zakupem. Czasem nawet cena może okazać się myląca. Nie brakuje pościeli wykonanej z szorstkiego i nieprzyjemnego w dotyku poliestru, który słabo przepuszcza powietrze, w rezultacie sprawia, że budzimy się zlani potem. Takie produkty wcale nie idą w parze z niską ceną. Nierzadko za komplet pościeli z poliestru musimy zapłacić 200 zł. W tej cenie, a nawet w niższej, możemy kupić pościel z bawełny.

Jakie zalety ma pościel bawełniana?

Pościel z bawełny towarzyszy nam od wielu lat. Nasze babcie korzystały z jej dobrodziejstw i były zadowolone. Bawełna to materiał naturalny, który doskonale przepuszcza powietrze, przez co nie pocimy się, śpiąc pod nią.  Ponadto pościel wykonana z tej tkaniny jest niezwykle przyjemna w dotyku, nie drapie i nie podrażnia skóry.  Można ją stosunkowo łatwo utrzymać w czystości. Pościel bawełniana sprawdzi się nawet w przypadku alergików, którzy są uczuleni na roztocza kurzu domowego. Można ją bowiem prać w wysokich temperaturach, w których dezaktywacji ulegają te małe pajęczaki wywołujące objawy alergii. Podczas prania w wysokich temperaturach pościel bawełniana nie ulega zniszczeniu, zachowuje swój kształt, jest odporna na przetarcia i wciąż prezentuje się w sposób estetyczny.

Pościel z bawełny idealna na prezent gwiazdkowy

Jeśli szukasz dobrej jakości pościeli z bawełny, koniecznie zajrzyj na stronę Posciel-szpulka.pl. We wspomnianym sklepie internetowym możesz kupić komplet dla siebie lub bliskiej ci osoby.  Pościel bawełniana stanowi świetny pomysł na prezent gwiazdkowy. Wiele osób ucieszy się z takiego podarunku, gdyż łączy on w sobie walory estetyczne z użytkowymi. Kolor oraz motyw, jakie pojawiają się na pościeli, można dobrać pod gust osoby, której chcemy sprawić miłą niespodziankę.  Wszystkie komplety pościeli dostępne w sklepie internetowym Posciel-szpulka.pl są wykonane w 100% z bawełny.  Jest to materiał wysokiej jakości, który będzie nam służył przez długie lata. Warto kupować pościel przez internet, ponieważ można w ten sposób sporo zaoszczędzić, nie płacimy bowiem marży za ekspozycję towaru w sklepie stacjonarnym, który znajduje się w prestiżowej lokalizacji. Warto jednak zawsze sprawdzić opinię o sklepie, który nas zainteresował, zanim złożymy zamówienie. Z komentarzy innych konsumentów możesz dowiedzieć się, czy zamówienia są realizowane w terminie, jakiej jakości jest oferowana pościel i czy jej deklarowane wymiary znajdują potwierdzenie w rzeczywistości.

Polskie prześcieradła wysokiej jakości 

Sklep internetowy Posciel-szpulka.pl ma w swojej ofercie nie tylko pokrowce na kołdrę i poduszki. Na jego stronie znajdziemy też świetnej jakości prześcieradła. Są one sprzedawane pod marką własną ww. sklepu online, ale szyte w szwalni zewnętrznej zlokalizowanej na terenie Polski. W tych niełatwych czasach warto wspierać rodzime przedsiębiorstwa, które zlecają produkcję polskim firmom. W ten sposób zasilamy bowiem własną gospodarkę i zapewniamy miejsca pracy Polakom.

W sklepie internetowym Posciel-szpulka.pl znajdziemy prześcieradła z dżerseju z gumką, które podobnie jak pościel, są wykonane z czystej bawełny. Można je nabyć w następujących rozmiarach:

  • 90 x 200 cm;
  • 120 x 200 cm;
  • 140 x 200 cm;
  • 160 x 200 cm;
  • 180 x 200 cm;
  • 200 x 220 cm.

Jak widać, przekrój rozmiarów jest spory, dlatego każdy powinien znaleźć prześcieradło z dżerseju z gumką idealne do swojej sypialni.

prześcieradła z dżerseju z gumką
Fotografia z Posciel-szpulka.pl

Prześcieradła z dżerseju – co je wyróżnia?

Prześcieradła z dżerseju stanowią lepsze rozwiązanie niż frotte, wykazują bowiem większą wytrzymałość mechaniczną i nie kulkują się podczas użytkowania.  To element wyposażenia twojej sypialni, który będzie służył ci naprawdę długo, ponieważ charakteryzuje się wysoką gramaturą, która wynosi 180 gr/m. Prześcieradła z dżerseju z gumką sprzedawane pod marką własną Pościeli Szpulka stanowią nowość na rynku, która charakteryzuje się wysoką jakością.  W czasach, gdy coraz więcej uwagi poświęca się zagadnieniom ekologicznym i temu, jaki wpływ wywiera człowiek na środowisko naturalne, warto dokonywać świadomych zakupów. Decydując się na pościel bawełnianą, która wyróżnia się wysoką jakością, mamy pewność, że nie zasili ona za miesiąc wysypiska śmieci, przyczyniając się do zanieczyszczenia naszej planety.

Prześcieradła z dżerseju
Fotografia z Posciel-szpulka.pl

 

Komentarze (4)

Lanza

3 lata temu

Ja bardzo lubię dobrej jakości pościel bawełnianą, bo można ją prać w wysokiej temperaturze i nie dzieje się z nią nic złego.

Zostaw komentarz