Styl życia

Porcelana na Święta i nie tylko. Jakie serwisy obiadowe są teraz najmodniejsze?

galanteria porcelanowa

Porcelanabydgoszcz.pl

Boże Narodzenie to dla wielu Polaków wyjątkowy okres w roku, w te dni spędzamy czas w gronie rodziny. Wreszcie nie musimy się nigdzie spieszyć, możemy złapać trochę oddechu i poświęcić pełnię uwagi najbliższym. W Polsce obchody rozpoczynamy od wieczerzy wigilijnej, która ma niezwykle uroczysty charakter. W sposób wyjątkowy dbamy o oprawę posiłku, do którego zasiadamy wraz z rodziną. Porcelana na Święta cieszy się coraz większą popularnością. W naszym artykule zdradzamy, jakie serwisy obiadowe są teraz najmodniejsze.

 

Spis treści:

  1. Serwisy obiadowe z porcelany idealną oprawą wieczerzy wigilijnej
  2. Porcelana na Święta i prezent gwiazdkowy
  3. Galanteria porcelanowa z motywem Dziadka do orzechów – najmocniejszy trend w tym sezonie
  4. Najmodniejsze talerze z porcelany i ich ponadczasowy charakter
  5. Złote zdobienia na porcelanie, czyli powrót nieśmiertelnej klasyki
  6. Bogato zdobione świece przypominające bombki jako dopełnienie nakrycia stołu
  7. Serwis kawowy z porcelany i inne inspiracje na prezenty gwiazdkowe

 

Serwisy obiadowe z porcelany idealną oprawą wieczerzy wigilijnej

Dlaczego porcelana na Święta trafia na polskie stoły? Wynika to z jej szlachetnego rodowodu. Serwisy obiadowe z porcelany są przepięknie zdobione i stanowią ucztę dla oka każdego estety. W Boże Narodzenie chcemy zapewnić sobie i swoim bliskim odrobinę luksusu. Z tego powodu wyciągamy z szafy najlepsze obrusy, naczynia i sztućce. Przyrządzamy też niecodzienne potrawy, które w pamięci wielu z nas zapisały się jako świąteczne.  W związku z tym, iż serwisy obiadowe z porcelany trafiają na nasze wigilijne stoły, możemy poczuć wyjątkowy klimat wieczerzy spożywanej w gronie najbliższych. Oczywiście, po naczynia wykonane z tego szlachetnego materiału możemy sięgać, niezależnie od pory roku, wprowadzając tym samym odrobinę przeżyć estetycznych do naszej codzienności.  W końcu każdy z nas zasługuje na to, co najlepsze.

Serwisy obiadowe z porcelany
Porcelanabydgoszcz.pl

Porcelana na Święta i prezent gwiazdkowy

Jak pokazuje doświadczenie osób z branży, w okresie przedświątecznym Polacy chętniej niż zazwyczaj kupują naczynia z porcelany. Przed Bożym Narodzeniem decydujemy się nie tylko na zakup nowego serwisu obiadowego czy kawowego.  Dużą popularnością cieszy się również galanteria, czyli pojedyncze produkty z porcelany takie jak kubki, filiżanki, salaterki czy półmiski. Niektóre z nich wyciągamy w wigilijne popołudnie po to, aby podać w nich posiłek. Warto jednak podkreślić, iż wyroby z porcelany doskonale nadają się na prezent gwiazdkowy. Jeśli wiesz, że bliska ci osoba w sposób szczególny ceni sobie naczynia wysokiej  jakości, które zostały wykonane w niezwykle staranny sposób, koniecznie sprawdź, co oferuje Porcelana w Arkadzie.  W niniejszym artykule chcemy też przybliżyć trendy panujące w branży oferującej wyroby z porcelany. Może staną się dla ciebie inspiracją do dekoracji świątecznego stołu lub cenną wskazówką przy wyborze bożonarodzeniowego prezentu.

Porcelana na Święta
Porcelanabydgoszcz.pl

Galanteria porcelanowa z motywem Dziadka do orzechów – najmocniejszy trend w tym sezonie

Galanteria porcelanowa stanowi idealne rozwiązanie dla miłośników doznań estetycznych. Motywy, jakie pojawiają się na filiżankach, kubkach, salaterkach czy półmiskach wykonanych z tego szlachetnego materiału, zaspokoją wymagania najbardziej wymagającego klienta. Są bowiem niezwykle zróżnicowane. Jednak tak jak w przemyśle odzieżowym, w branży oferującej wyroby porcelanowe również pojawiają się wiodące trendy. W tegoroczne Boże Narodzenie królować będzie galanteria porcelanowa zdobiona motywem inspirowanym Dziadkiem do orzechów.  Ten balet autorstwa Piotra Czajkowskiego, mimo upływu lat, cieszy się niesłabnącą popularnością. Stanowi on źródło niewyczerpanych pomysłów dla artystów, w tym oferujących sztukę użytkową. Niewątpliwie galanteria porcelanowa z motywem zaczerpniętym z Dziadka do orzechów prezentuje się niezwykle wdzięcznie podczas uroczystych posiłków. Porcelana w Arkadzie oferuje naczynia, na których oprócz bohaterów baletu Piotra Czajkowskiego znajdziemy elementy budzące jednoznaczne skojarzenia z Bożym Narodzeniem.

Galanteria porcelanowa z motywem Dziadka do orzechów
Porcelanabydgoszcz.pl

Najmodniejsze talerze z porcelany i ich ponadczasowy charakter

Jeśli chcesz postawić na serwis obiadowy z porcelany, warto zwrócić też uwagę na kształt talerzy. Aktualnie najmodniejsze są te okrągłe. W tym sezonie wracamy do klasycznych rozwiązań, które kojarzą się z ponadczasową elegancją i dobrym stylem. Po latach, kiedy to stawialiśmy na talerze o bardziej oryginalnych kształtach, w tym prostokątne czy kwadratowe, nowoczesna aranżacja stołu ustępuje miejsca tradycyjnym rozwiązaniom, w tym okrągłym talerzom. To doskonała okazja, aby kupić serwis obiadowy z porcelany, który będzie służył nam przez lata.  Jeśli postawimy na klasyczny kolor i kształt, to z wybranych przez siebie naczyń będziemy korzystali przez dłuższy czas.

talerze z porcelany
Porcelanabydgoszcz.pl

Złote zdobienia na porcelanie, czyli powrót nieśmiertelnej klasyki

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników złota, które kojarzy się luksusem, elegancją i podniosłym charakterem Bożego Narodzenia. Do niedawna prym wiodły platynowe dekoracje na wyrobach z porcelany. Uchodziły one za przejaw nowoczesności i znajomości aktualnych trendów. Obecnie obserwuje się powrót do klasyki, o czym świadczy nie tylko popularność okrągłych talerzy z porcelany, ale też złote zdobienia na serwisach obiadowych, kawowych oraz galanterii porcelanowej.

Złote zdobienia na porcelanie
Porcelanabydgoszcz.pl

Bogato zdobione świece przypominające bombki jako dopełnienie nakrycia stołu

Oczywiście, serwisy obiadowe z porcelany czy zestaw filiżanek same w sobie stanowią dekorację świątecznego stołu. Niemniej wiele osób czuje potrzebę postawienia kropki nad „i” poprzez dobór odpowiednich dekoracji. W tym sezonie główny nacisk kładzie się na świece przypominające bombki. One również zawierają złote dodatki, przez co dobrze komponują się ze zdobieniami na porcelanie.

Serwis kawowy z porcelany i inne inspiracje na prezenty gwiazdkowe

Jeśli szukasz prezentu gwiazdkowego, to galanteria porcelanowa może okazać się dobrym rozwiązaniem. Chcesz sprawić przyjemność siostrze, która uwielbia pić aromatyczne herbaty? Zadbaj o oprawę tej codziennej, a zarazem relaksującej czynności. Filiżanka z porcelany sprawdzi się jako świąteczny upominek. Twoja mama chętnie odkrywa nowe smaki małej czarnej? W jej sytuacji dobrym prezentem gwiazdkowym może okazać się serwis kawowy z porcelany.  Twoja córka właśnie przeprowadziła się do nowo wybudowanego mieszkania? Prawdopodobnie ucieszą ją półmiski i salaterka z porcelany. Wiele osób po przeprowadzce kompletuje wyposażenie kuchni. Naczynia wysokiej jakości, które na dodatek są pięknie zdobione, niewątpliwie stanowią godny uwagi podarunek.  Te i inne inspiracje na prezenty gwiazdkowe znajdziesz w sklepie internetowym Porcelanabydgoszcz.pl.

inspiracje na prezenty gwiazdkowe
Porcelanabydgoszcz.pl

Dodaj komentarz