Seks

Porady matek dotyczące seksu, o których nie powinnaś zapominać

porady matek dotyczące seksu

Seks to dla wielu z nas krępujący temat. Istnieją jednak osoby, z którymi możemy o nim swobodnie porozmawiać – mama i najlepsza przyjaciółka. Obydwie chcą naszego dobra i żadna z nich nas nie ocenia. Przedstawiamy porady matek dotyczące seksu, o których nie powinnaś zapominać.

Uprawiaj seks, kiedy tego naprawdę chcesz

Tak naprawdę nie jest istotne, ile się znacie, jak bardzo on się stara i ile już czeka, aż będziesz gotowa.  Uprawiaj seks, kiedy naprawdę tego chcesz. Nie zmuszaj się do erotycznych igraszek. Żaden powód inny niż twoje rzeczywiste potrzeby nie jest wystarczający, aby pójść z nim do łóżka. Jeśli chcesz to zrobić po kilku spotkaniach, okej. Ważne, abyś czuła się przy nim dobrze.

Przy tym facecie powinnaś czuć się komfortowo

Nieważne, jak dobrze oceniają go inni, to ty masz czuć się przy nim komfortowo. Sama najlepiej wiesz, kiedy jest ci dobrze z mężczyzną i potrafisz mu zaufać. Jeśli czujesz się przy nim bezpiecznie, możesz z nim pójść do łóżka. Ale jeśli mu nie do końca ufasz, unikaj sytuacji sam na sam. Nie chcesz przecież skończyć jako worek treningowy, czy zostać zgwałconą. Zaufaj swojej intuicji. Jeśli ona mówi ci, że on jest w porządku, to prawdopodobnie taki jest, twój umysł nie zarejestrował nic niepokojącego w jego zachowaniu.

Nie daj się wpędzić w szowinistyczne schematy

Niby błahostka, komentarze w stylu: kobieta powinna być czysta i niewinna aż do ślubu, wydają się pieśnią przeszłości. Tymczasem wciąż mężczyznom więcej wolno. To, że on miał już 5 partnerek seksualnych, to nic, ale to, że ty kochałaś się z partnerem, z którym byłaś w związku, już jest złe, bo jesteś łatwa. Nie daj się podwójnym standardom, unikaj hipokrytów.  Jeśli facetowi przeszkadza fakt, że nie jesteś dziewicą, to odpuść go sobie. To nie fair, że ocenia cię tak surowo. Nie zrobiłaś nic złego.

Facet, dla którego najważniejszy jest wielki biust, jest seksistą

Jeśli on ciągle wypomina ci, że masz za małe piersi lub tyłek, to znaczy, że jest seksistą. Odpuść go sobie. Tacy faceci nie kochają kobiet, nie traktują ich z szacunkiem. Lubią nad nimi dominować, rządzić, stawiać na swoim i zaspokajać jedynie swoje żądze. Mężczyźni, którzy potrafią zaakceptować kobietę taką, jaką jest, stanowią dużo lepszy materiał na partnera i z reguły są dużo bardziej wartościowi i atrakcyjni fizycznie od seksistów. Szowinistami najczęściej są faceci, którzy nie należą do specjalnie atrakcyjnych. Komentując kobiece niedostatki, poprawiają sobie samoocenę. W ogóle nie mają w sobie empatii, ważne, że podkopią jej samoocenę i dzięki temu będą mieli ją w garści.

Prezerwatywa przede wszystkim

Pamiętaj, że ciąża nie jest najgorszym, co może cię spotkać. W ogóle warto planować swoje macierzyństwo, ale jeszcze bardziej należy dbać o swoje zdrowie. Prezerwatywa to jedyna metoda antykoncepcji, która ochroni cię przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. To nie przelewki, dlatego z niej nie rezygnuj, choćby facet wydawał się okazem zdrowia i ósmym cudem świata. Chcesz korzystać tylko z pigułek, zróbcie razem badania.

Nie myśl o kompleksach w trakcie seksu

Skoro on chce się z tobą kochać, to znaczy, że jesteś dla niego wystarczająco atrakcyjna. Gdybyś go nie podniecała, to nawet by cię nie dotykał.  Dlatego zapomnij o kompleksach podczas seksu i czerp z niego frajdę.

Nie zgadzaj się na rzeczy, których nie lubisz

Jeśli coś sprawia ci ból lub sprawia, że czujesz się niekomfortowo, nie zgadzaj się na to. Pamiętaj, że gwarancją udanego życia seksualnego jest zaufanie, wyrozumiałość, zrozumienie dla potrzeb partnera i chemia.  Jeśli on chce cię nakłonić do czegoś, co ci nie odpowiada, to znaczy, że nie liczy się z twoim zdaniem. W ogóle cię nie szanuje, bo gdyby było inaczej, to nigdy by nie dał ci klapsa, którego nie znosisz.

Dodaj komentarz