Nowa Ja Zabiegi estetyczne

Poprawianie urody, czyli operacje plastyczne

poprawianie-urody-czyli-operacje-plastyczne

Chirurgia plastyczna jest gałęzią chirurgii ogólnej, która zajmuje się korektą rzeczywistych lub odczuwanych defektów ciała. Medycyna estetyczna natomiast zajmuje się utrzymaniem, poprawą urody bez użycia skalpela.

Pacjentom korzystającym z jednej lub drugiej usługi zależy na tym samym. Chcą poprawić jakość życia przez likwidację defektów estetycznych, które powstały na skutek procesu starzenia się, szkodliwego działania słońca, przebytej operacji lub w konsekwencji wypadku, np. samochodowego.

Choć przyczyny decydowania się na ingerencje w nasze ciało są mniej lub bardziej poważne. Każda z nas ma prawo pomóc naturze i odzyskać pewność siebie. Nic tak bowiem nie poprawia nastroju kobiety, jak usłyszenie komplementu na temat jej wyglądu zewnętrznego. Kobiecie dojrzałej w okresie około menopauzalnym największą przyjemność sprawia zaniżone oszacowanie jej wieku. Cóż… w każdej z nas jest troszkę próżności. A próżność zdaje się być ciekawszą alternatywą dla depresji i przygnębienia, spowodowanego mijającym czasem i urodą.

Dzisiaj zarówno chirurgia plastyczna jak i medycyna estetyczna dają możliwości, dzięki którym każda kobieta niezależnie od wieku może podkreślić swoje piękno. Nowoczesne technologie i odkrycia naukowców sprawiają, że zbliżenie się do ideału jest osiągalne i łatwiejsze do utrzymania niż kiedykolwiek wcześniej. A i ceny zabiegów w porównaniu z ubiegłymi latami stają się coraz przystępniejsze.

Medycyna estetyczna proponuje nam szereg nieinwazyjnych zabiegów mających na celu korektę estetycznych defektów ciała oraz zapobieganie i przeciwdziałanie skutkom starzenia się organizmu. Największą popularnością cieszą się korekcja zmarszczek i leczenie nadpotliwości, depilacja laserowa, peelingi lekarskie, mezoterapia i jej wersja bezigłowa.

Wśród operacji plastycznych na pierwsze miejsce wysuwa się liposukcja, zaraz za nią zabieg powiększania piersi, a następnie korekcja nosa, obwisłego podbródka , likwidacja worków pod oczami, podnoszenie brwi, modelowanie sylwetki i plastyka chirurgiczna brzucha, modelowanie ust i warg, oraz coraz częstsze operacje plastyczne intymnych części ciała.

Abyśmy były piękne, zdrowe i zadowolone każda z nas decydując się na zabieg powinna zwrócić szczególną uwagę na kompetencje lekarzy, którym oddaje swoje ciało. Najnowsze osiągnięcia wiedzy medycznej, doskonały sprzęt i profesjonalne wykonanie zabiegu ograniczy ryzyko ewentualnych powikłań do minimum. Wszystkie zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej powinny być przeprowadzone po wcześniejszej konsultacji medycznej z uwzględnieniem wszelkich przeciwwskazań. Tylko dzięki wiedzy, doświadczeniu i profesjonalizmowi specjalistów szybko odzyskasz zdrowie i zadowolenie ze swojego wyglądu . Starajmy się więc wybrać taki gabinet i takiego lekarza, który traktuje swój zawód jako wyzwanie lub misję i stara się, aby pacjent czuł się bezpiecznie przed zabiegiem i komfortowo po nim.

W ostatnich latach zabiegi plastyczne przestały dziwić i budzić strach w społeczeństwie, stając się czymś powszechnym. Być może dzieje się tak dlatego, że coraz więcej osób pogrążonych w depresji w związku ze swoim wyglądem chętniej się na nie decyduje. Upiększanie naszej fizjonomii przynosi również korzyści terapeutyczne. Dlatego zdecydowanie się na poprawienie urody w wieku około menopauzalnym może pomóc Ci odzyskać radość i uśmiech, nastroić pozytywnie do świata i biegnącego czasu, a przede wszystkim przywrócić pewność siebie i wzmocnić poczucie własnej wartości.Jednak zawsze pamiętaj aby taką decyzję podjąć świadomie!

Anna J

Komentarze (6)

henrietta

9 lat temu

Mi się wydaje, że to nie jest takie złe. Wszystko jest dla ludzi jeśli oczywiście nie przesadzają.

Sama mam zamiar poprawić sobie nos, nawet już wybrałam szpital i zebrałam pieniążki. Nie oddycha mi się ciężko, ale nos jest po prostu brzydki. A skoro można to poprawić to czemu nie?

[od redakcji: post został edytowany ze względu na naruszenie pkt.7 regulaminu]

summer

11 lat temu

Oczywiście pati, że są takie sytuacje i tylko one tłumaczą zasadność przeprowadzenia operacji plastycznej. Ja znam panią, która miała od urodzenia duży, krzywy nos, co utrudniało jej /podobno/ przy okazji oddychanie. Gdy miała nieco ponad 20 lat zoperowano jej BEZPŁATNIE ten nos, teraz ma całkiem zgrabny 🙂

pati25

11 lat temu

Nie jestem za tym,aby poddawać się operacjom plastycznym w celu poprawenia urody.Powinniśmy się starzeć naturalnie.Jednak inną kwestią są operacje plastyczne po jakichś wypadkach.Kiedy taka osoba ma jakieś szpecące blizny czy jakieś zniekształcenie.Wówczas takie operacje plastyczne są jedynym ratuunkiem na poprawę wyglądu

summer

11 lat temu

Mam nadzieję, że nie dojdzie do takiego absurdu, że wygląd kobiety po operacji plastycznej stanie się powszechnym i wszystko, co „poniżej” będzie uznane za passe! Inaczej: żeby wyglądać na „swój wiek” trzeba będzie poddać się zabiegom medycyny estetycznej, aby nie uchodzić za starszą niż się jest;). Ludzie, ratunku! Nie dajmy się zwariować i nie prześcigajmy się w tym odmładzaniu, bo wkrótce nastolatki /z wyglądu;)/ będą odchodziły na emerytury!;)

Zostaw komentarz