Lifestyle, czyli o tym się mówi Styl życia

Pomysły na Wielkanoc 2018

pomysły na Wielkanoc

Tylko kilka dni dzielą nas od Świąt Wielkanocnych. Ten radosny czas wymaga odpowiedniej oprawy. Świąteczne dekoracje dopełniają nastrój i cieszą oczy. Dla wszystkich, którzy szukają inspiracji podsuwamy pomysły na Wielkanoc 2018. Jak w prosty sposób przygotować wielkanocne ozdoby?

Doniczka z formy

Kiedy świąteczne babki będą już upieczone, warto wykorzystać foremki. Stare formy możemy pomalować farbą w sprayu, np. w białym czy miętowym kolorze. Barwę najlepiej dopasować do całości wystroju świątecznego stołu. W pomalowanej formie możemy posadzić wiosenne kwiaty – żonkile czy hiacynty. Taka dekoracja będzie oryginalna. Z powodzeniem zastąpi zwykłą doniczkę czy szklany wazon.

Winietki motylki

Motyle to jeden z modnych motywów wiosennych. Pojawia się nie tylko na ubraniach czy dodatkach. Motylki równie dobrze mogą stać się praktyczna ozdobą wielkanocnego stołu. Winietki motylki wskażą naszym gościom miejsce podczas uroczystego śniadania. Wystarczy kolorowy lub biały papier i wzór motyla. Odrysowujemy nasz wzór i wycinamy. Na motylach piszemy imiona gości, a gotowe winietki wsadzamy pomiędzy ząbki widelców.

Jajka w słoikach

Nie potrzebujemy specjalnego talerza na jajka czy ozdobnego koszyka, który będziemy mogli postawić na stole. Fantastycznymi naczyniami mogą być duże i przezroczyste słoiki, w których możemy umieścić kolorowe pisanki. W takim wydaniu, nawet białe jajka będą prezentować się ciekawie. Wówczas słoik możemy przewiązać zwykłym sznurkiem, co nada dekoracji rustykalnego wyrazu.

Metaliczne wydmuszki

Wielkanoc 2018Metal znalazł swoje miejsce nie tylko w modzie i urodzie. Również w wielkanocnych trendach możemy go wykorzystać. Wystarczą specjalne, metaliczne farbki do jajek lub farba w sprayu, którą można będzie pomalować wydmuszki. Barwne skorupki jajek mogą posłużyć za mini wazony do drobnych kwiatów, takich jak szafirki czy przebiśniegi. Taka ozdoba będzie pięknym uzupełnieniem świątecznego stołu.

A Wy, jakie macie pomysły na wielkanocne dekoracje? Co w tym roku pojawi się w Waszych domach?

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

Mindi

5 lat temu

Lubię ozdabiać dom na święta. W tym roku wykorzystała kilka pomysłów. Włożyłam kolorowe jajka do szklanego naczynia, skromna ale efektowna ozdoba wyszła. Oprócz tego ozdobiłam wielkanocny stół małymi motylkami. Wykozrsyatłam także prezent, dostałam piękny szydełkowy koszyczek, w którym leżały miniaturowe słodkie jajeczka i kurczaczki 🙂 Stałym elementem, którym ozdabiam dom w te wiosenne święto są kwiaty, mam ich dużo, ścinam forsycje, które wstawione wcześniej do wazonu pięknie zakwitają na żółto, kupuję także żółte tulipany i żonkile.

Zostaw komentarz