Miłość i związki

Co on sobie pomyśli? Czego boją się kobiety?

co on sobie pomyśli

Kobiety podobnie jak mężczyźni na początku znajomości mają sporo obaw. Bardzo by chciały, aby wszystko potoczyło się we właściwym kierunku, ale zdają sobie sprawę, że życie pisze różne scenariusze. Co on sobie pomyśli? To pytanie, które spędza sen z powiek wielu pań. Czego boją się kobiety?

Co on sobie pomyśli, jeśli wyjdę z inicjatywą?

Choć mamy XXI wiek, kobiety wciąż boją się wychodzić z inicjatywą. Nie chcą bowiem wyjść na napalone wariatki, które są łatwe i tylko jedno im w głowie. Tymczasem zagadanie do mężczyzny, który nam się podoba, szukanie z nim kontaktu czy posłanie mu uśmiechu, to naprawdę nic złego. Większość facetów naprawdę nie widzi nic złego, że inicjatywa wychodzi czasem ze strony pań.  W końcu my też nie traktujemy mężczyzn, którzy do nas zagadują jako napalonych ogierów.

Tęsknię za nim, ale czy wypada odzywać się tak często?

Gdy spotykamy się z kimś, a nie jest to związek, bardzo ciężko wysondować, jak często możemy się odzywać do faceta. Żadna kobieta nie chce wyjść na namolną, która nie daje spokoju mężczyźnie.  Nie wiadomo,  gdzie istnieje ta cienka granica między okazywaniem zainteresowania a narzucaniem się. Każdy facet jest inny, jeden ucieszy się, że kobieta tęskni za nim i regularnie pisze. Drugi uzna takie zachowanie za próbę osaczenia.   Z drugiej strony, zbyt długie milczenie też może zostać źle odebrane. Z trzeciej, głupio kalkulować, czy napisać do niego po 4 czy 5 dniach.  Najlepiej podejść do sprawy z wyczuciem. Można odezwać się, zobaczyć, jak zostanie to przyjęte. Dobrze byłoby, gdyby mężczyzna załapał i następnym razem odezwał się sam. Jeśli to jednak nie następuje, a nie ma też wyraźnego muru, można odezwać się ponownie, zwłaszcza jeśli za nim tęsknimy i kiepsko radzimy sobie z tym uczuciem. Jeśli lubi nasze towarzystwo, to będzie normalnie odpowiadał. Należy jednak znaleźć złoty środek i nie zasypywać go wiadomościami po kilkanaście razy dziennie. On też chodzi do pracy, musi kiedyś odpocząć, spotkać się ze znajomymi czy zjeść w spokoju.

Jak on zareaguje, gdy poznam go ze swoimi znajomymi?

Chciałabyś go poznać ze swoimi znajomymi lub po prostu znalazłaś się w trudnej sytuacji. Najpierw przyjęłaś zaproszenie na urodziny kolegi, później odezwał się on i zaproponował spotkanie w tym samym dniu. Nie chcesz rezygnować z jego towarzystwa, ale głupio ci zawieść kolegę. Najlepszym rozwiązaniem byłoby zaproszenie faceta, z którym się widujesz, jako osoby towarzyszącej. Nie chcesz jednak, by on poczuł, że go zaczynasz naciskać w sprawie deklaracji. Dla niego może być za wcześnie na poznanie twoich znajomych,  z drugiej strony on może poczuć się urażony, że chowasz go przed światem. Co zrobić w zaistniałej sytuacji? Najlepiej postawić na szczerość i powiedzieć wprost, że chciałabyś się z nim spotkać, ale wcześniej przyjęłaś zaproszenie na urodziny kolegi. Na koniec zapytaj go, czy nie poszedłby z tobą? Jeśli to dla niego za wcześnie, po prostu ci odmówi, ale też może się zgodzić.

Co on sobie pomyśli, gdy pocałuję go jako pierwsza?

Kobiety, zwłaszcza gdy świetnie czują się w towarzystwie mężczyzny, chciałyby mu dać do zrozumienia, że on jest dla nich kimś ważnym. Pocałunek w policzek mógłby mu zasygnalizować, że poważnie o nim myślimy. Z drugiej strony wiele pań obawia się, co pomyśli facet, gdy to one pocałują go jako pierwsze. Nie chcą wyjść na nimfomanki, które rzucają się na mężczyzn. Jeśli chcesz go po prostu pocałować w policzek, bo spędziliście miło wieczór, to po prostu to zrób. Zdaj się na intuicję i skorzystaj z jej podpowiedzi. Jeśli ona mówi ci, że warto to zrobić, to nie wahaj się. Przeczucia w 99% okazują się słuszne.

Jak zareaguje, gdy poproszę go o pomoc?

Twój pies właśnie się poważnie rozchorował i naprawdę się o niego niepokoisz. Chciałabyś jak najszybciej pojechać do weterynarza, ale sama pupila nie przytrzymasz, nie masz tyle siły. Przemknęła ci przez myśl możliwość poproszenia o pomoc mężczyzny, z którym się spotykasz, ale nie chcesz go kłopotać ani wykorzystywać. Nie chciałabyś też, żeby pomyślał, że facet jest ci potrzebny tylko do wyświadczania przysług. Z drugiej strony na ojca będziesz musiała poczekać jeszcze kilka godzin, aż wróci z pracy.  Co zrobić w zaistniałej sytuacji? Jeśli wcześniej nie prosiłaś faceta zbyt często o pomoc albo były to drobne rzeczy – pytałaś go o radę lub rozwiązanie jakiegoś problemu, to możesz zwrócić się do niego z prośbą o pomoc. Najlepiej powiedzieć wprost, że znalazłaś się w podbramkowej sytuacji. Pies jest chory i chcesz pojechać z nim do weterynarza, ale sama go nie przytrzymasz przy badaniu, bo zwyczajnie nie masz tyle sił.  Mężczyzna może ci odmówić, ale też może rozwiązać problem, z którym się borykasz.

Jak on zachowa się po pierwszym wspólnym razie?

Kobiety, nieważne, ile razy uprawiały seks, zawsze boją się pierwszego wspólnego razu. Nigdy bowiem nie wiedzą, jak po wszystkim zachowa się mężczyzna. Czy zostawi je, bo już osiągnął to, czego chciał i słuch po nim zaginie. A może od razu zmyje się do domu pod byle pretekstem? Ewentualnie zasugeruje, że to już czas, aby ona zaczęła się zbierać do domu. A może okaże się czuły i kochający, po seksie po prostu je przytuli.

Co on zrobi, gdy zobaczy, że mi na nim zależy?

Panie często też obawiają się, że mężczyzna zerwie znajomość, gdy tylko spostrzeże się, że im zależy na czymś więcej. Nie, nie mamy tutaj na myśli ślubu ani dzieci. Po prostu stan zakochania, który sprawia, że kobieta zaczyna myśleć o nieformalnym związku. Przedwczesne ujawnienie się z uczuciami może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego, a nawet wystraszyć mężczyznę, który nie jest na to jeszcze gotowy.  A tego nie chciałaby żadna zakochana kobieta.

 

Magdalena Kukurowska

Komentarze

pati25

6 lat temu

Są to częste obawy kobiet.Nie ma czego się obawiać,bo może on czeka na to,że poznasz go ze znajomymi,pocałujesz,napiszesz smsa.Trzeba spróbować

Zostaw komentarz