Lifestyle, czyli o tym się mówi Styl życia

Pomysł na hobby – wymiana pocztówek z ludźmi z całego świata. Postcrossing

postcrossing

W ogóle nie masz pomysłu na hobby, a chciałabyś się czymś zająć, bo pasja wzbogaca życie i nadaje mu smaku? W naszym cyklu Pomysł na hobby będziemy prezentować różne zajęcia, które mogą okazać się źródłem przyjemności. Może któryś z naszych artykułów okaże się dla ciebie początkiem pasji?  Kto wie, może to właśnie wymiana pocztówek z ludźmi z całego świata za pośrednictwem portalu Postcrossing stanie się twoim nowym hobby?

O tym, że warto mieć hobby, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Człowiek rozwijający własne zainteresowanie staje się ciekawszym rozmówcą. Poza tym z jego życia znika nuda, a jej miejsce zajmuje fascynacja. Ludzie bez pasji częściej zapadają na depresję i są mniej zadowoleni z życia. Mają też mniej przyjaciół, ponieważ nierzadko brakuje im tematów do rozmów. Warto znaleźć sobie jakieś hobby. Dziś prezentujemy rozwiązanie dla kolekcjonerów i osób ciekawych świata, które jednak nie są zainteresowane aktywnym spędzaniem wolnego czasu. Wymiana pocztówek z ludźmi z całego świata to rozwiązanie, które może przypaść do gustu ludziom w każdym wieku. Zarówno dzieci, jak i osoby dojrzałe mogą odnaleźć w tym swoją pasję.

 

Wymiana pocztówek z ludźmi z całego świata

Jak przejść od słów do czynów i zacząć realizować swoje hobby? Oczywiście możesz wymieniać się pocztówkami z rodziną mieszkającą za granicą, znajomymi, którzy dużo podróżują. Dla wielu osób to jednak za mało. Niektórzy chcieliby każdego miesiąca wymieniać się pocztówkami z innymi. Oczywiście możesz w tym celu przystąpić do odpowiedniej grupy na Facebooku, pytanie jednak, czy  takie rozwiązanie ci odpowiada. Umawiając się z kimś indywidualnie na wymianę pocztówek, nie masz gwarancji, że druga strona wywiąże się z zadania. Na szczęście istnieją takie serwisy społecznościowe jak Postcrossing.

Portal Postcrossing – platforma dla kolekcjonerów pocztówek

Na portalu Postcrossing może zarejestrować się każda osoba, która pragnie wymieniać się pocztówkami z ludźmi z całego świata.  Istnieje jednak pewna trudność, która nie wszystkim może odpowiadać. Serwis społecznościowy Postcrossing jest redagowany w języku angielskim. Na szczęście w XXI wieku mamy do dyspozycji internetowe translatory, które pomogą nam zrozumieć niejasne dla nas treści.

Pocztówki wysyłane przez Postcrossing wypisuje się w języku angielskim, którym włada najwięcej ludzi na świecie. Aczkolwiek istnieje możliwość zapisania pozdrowień w innym języku znanym przez odbiorcę. Idea portalu Postcrossing polega na tym, aby na każdą wysłaną pocztówkę, otrzymać jedną zwrotną. Tematykę pocztówek można określić. Jedni  użytkownicy preferują kartki z kotami, jeszcze inni z architekturą. Wysłana pocztówka powinna uwzględniać upodobania adresata.

Kto najczęściej wysyła pocztówki?

Portal społecznościowy Postcrossing największą popularnością cieszy się wśród Rosjan, Amerykanów, Chińczyków, Niemców, Holendrów i Polaków. Szacuje się, że co minutę za sprawą ww. serwisu zostaje wysłanych 700 kartek!

kolekcjonowanie pocztówek

Postcrossing – sposób na kolekcjonowanie kartek i znaczków

Postcrossing pozwala nie tylko podszlifować angielski i zebrać imponującą liczbę pocztówek z różnych zakątków świata, ale też zebrać ciekawe i wartościowe znaczki. Niektóre z nich naprawdę cieszą oko i stanowią istny skarb. Jeśli zatem chcesz wysłać komuś pocztówkę, pomyśl nad zakupem ładnych znaczków – najlepiej z edycji limitowanej. Obecnie dużą popularnością cieszą się w Polsce znaczki z Reksiem – uroczym psiakiem znanym z wieczorynek dla dzieci.

Jak wysłać pocztówkę, żeby nie zaginęła na poczcie?

Wymiana pocztówek z ludźmi z całego świata to świetna sprawa, aczkolwiek warto pamiętać, że kartki są tym, co najczęściej ginie na poczcie. Ponadto bardzo często ulegają uszkodzeniu w transporcie. W związku z tym warto wysłać je w zwyczajnej, białej kopercie i skorzystać z przesyłki rejestrowanej. W przeciwnym wypadku nie będziemy mieli gwarancji, że kartka w ogóle dotrze do adresata.

Naprawdę warto mieć hobby, które sprawia radość. Jeśli idea, która przyświecała twórcom portalu Postcrossing do ciebie nie przemawia,  śledź kolejne artykuły z cyklu Pomysł na hobby. Może za ich sprawą znajdziesz swoją pasję.

 

Agata Zielińska

Komentarze (3)

pati25

6 lat temu

Hobby to przyjemność.Niektórzy za hobby uważąją zbieranie czegoś,kolekcjonowanie,interesowanie się czymś..Najczęściej takie hobby mają dzieci.Ale i dorośli.Moim hobby,pasją jest kupowanie i czytanie książek oraz Internet i surfowanie po nim

Mindi

6 lat temu

Hobby to nie tylko dobra zabawa ale także tworzenie swojej indywidualnej przestrzeni. Miałam w swoim życiu kilka „koników”, po tych zainteresowaniach zostały mi pamiątki, do których wracam z sentymentem. Pewne rzeczy przestały mnie ineteresować z braku czasu i tempa życia, czasami z braku też miejsca 🙂 Ale teraz mam inne zainteresowania, jeźdźę na rowerze, czytam ksiażki, spełniam się na działce. Pomysl z wysyłaniem kartek bardzo mi się podoba, miałam podobny etap, więc wiem, że to wielka przyjemność czekać i dostawać taką kolorową korespondencję.

dulcynea

6 lat temu

Hobby dla człowieka to źródło przyjemności .
Dzieci , bardzo często coś tam kolekcjonują . Z czasem różnie to bywa , miałam kiedyś mnóstwo zbiorów widokówek , opakowań po czekoladach , puszek po piwach i wiele innych .
Dziś nic nie kolekcjonuję , choć uważam że mam swoje hobby . To czytanie dobrej książki.
Ale kolekcje u innych bardzo mi się podobają . Lubię takie osoby” pozytywnie zakręcone”.

Zostaw komentarz