Uroda

Pomoc finansowa dla pracowników Rossmanna

Pomoc finansowa dla pracowników Rossmanna

Zarząd firmy Rossmann mając na względzie szczególne warunki w jakich przyszło obecnie pracować naszym pracownikom podjął decyzję o wypłaceniu z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych specjalnej, jednorazowej pomocy finansowej dla pracowników sklepów, magazynów i centrali.

W przypadku ponad 80 proc. naszych pracowników będzie to kwota 500 zł brutto (pozostałe osoby otrzymają 400 lub 300 zł w zależności od dochodu na członka rodziny).

Już 14 marca zarząd postanowił wprowadzić dla pracowników sklepów dodatek w formie premii uznaniowej za pracę w szczególnych warunkach w dniach 16 marca – 15 kwietnia. Jego wysokość maksymalna wynosi 750 zł brutto i jest uzależniona od liczby przepracowanych w tym okresie godzin.

Przypominamy, że w trosce o naszych pracowników w sklepach, którzy są najbardziej narażeni ze względu na kontakt z klientami, podjęliśmy szereg działań mających gwarantować maksymalne bezpieczeństwo naszemu personelowi:

*) udostępniliśmy pracownikom pakiety informacji nt. zasad profilaktyki przeciwko zakażeniom wszystkimi kanałami komunikacji wewnętrznej
*) przekazaliśmy pracownikom żele antybakteryjne, preparaty do mycia i dezynfekcji klamek, powierzchni ekranów w kasach, także samoobsługowych, stanowisk foto, terminali płatniczych, klawiatur komputerów;
*) przekazaliśmy pracownikom rękawiczki ochronne oraz maseczki;
*) umożliwiliśmy wprowadzenie limitu klientów w sklepie;
*) zdecydowaliśmy o limicie nabycia 3 produktów z każdej kategorii, by każdy klient mógł kupić potrzebne mu artykuły;
*) odwołaliśmy zaplanowaną akcję promocyjną na produkty do makijażu by zmniejszyć liczbę klientów w sklepach;
*) zamontowaliśmy ochronne ekrany z pleksi przy kasach;
*) stworzyliśmy specjalne instrukcje bezpieczeństwa dotyczące postępowania w przypadku kontaktu z osobami zakażonymi;
*) dostarczyliśmy taśmę do oznaczania bezpiecznych odległości w sklepie;
*) wprowadziliśmy system zmianowy oraz przerwę techniczną w centrach dystrybucji ( w tym czasie dezynfekujemy pomieszczenia wspólne).

Komentarze (3)

Goplana

11 miesięcy temu

Super, że Rossmann da większe pensje swoim pracownikom. Widzę, jak babeczki się u mnie starają. Po każdym przecierają kasę samoobsługową.

alibabka

11 miesięcy temu

Bardzo dobrze, że pracownicy zostaną choć trochę docenieni. W końcu mają do czynienia z wieloma klientami, z których każdy może być potencjalnym nosicielem koronawirusa.

Zostaw komentarz