Life Style Psychologia

Polskie filmy, na które warto czekać

polskie filmy

Lato to zawsze przestój w polskim kinie. Ale najlepsze dopiero przed nami.  Twórcy filmowi mają dla nas nie lada ciekawe propozycje. Na które polskie filmy warto czekać? Jakie premiery przyniesie nam jesień?

Botoks – Patryk Vega

Po sukcesie Pitbulla, niejednego z resztą, przyszła pora na nowy film. Vega ma specyficzny styl i jego kino zwykle nie zawodzi. Czy tym razem będzie podobne? Już sam zwiastun filmu Botoks zaskakuje. To swojego rodzaju uderzenie w służbę zdrowia. Głównymi bohaterkami są kobiety. W ich role wcielają się znane polskie aktorki – Agnieszka Dygant, Marieta Żukowska, Olga Bołądź oraz Katarzyna Warnke. Wszystkie kobiety połączy medyczny świat, pełen intryg i niespodziewanych zwrotów akcji. W obsadzie nie mogło zabraknąć również ulubionych aktorów reżysera – Piotra Stramowskiego oraz Tomasza Oświęcińskiego. Szykuje się bardzo dobre kino pełne akcji i napięcia. O ile w zwiastunie nie zdradzono wszystkich najlepszych scen. Premiera już pod koniec  września w polskich kinach.

Tarapaty – Marta Karwowska

Tym razem propozycja dla całych rodzin, czyli kino familijne, którego raczej unikają polscy twórcy. Reżyserka Marta Karwowska postanowiła podjąć się tego trudnego wyzwania. W końcu najmłodsi widzowie są najbardziej wybredni. W filmie poznajemy Julkę, która trafia do ciotki mieszkającej w Warszawie, gdzie ma przenocować tylko jedną noc. Przypadek sprawia, że jej polskie wakacje nieco się wydłużają. Dziewczynka poznaje Olka, z którym próbuje rozwikłać tajemniczą zagadkę kradzieży planów. Na ich drodze staje szajka niań. Co takiego kryje rudera i jak przyjaźń może pomóc w odnalezieniu prawdziwego skarbu? Na taką produkcję warto wybrać się z najmłodszymi.  Premiera w połowie września.

Królewicz Olch – Kuba Czekaj

Królewicz Olch to bez wątpienia interesujące i intrygujące dzieło. Autorem jest Kuba Czekaj, który prezentuje nam obraz relacji apodyktycznej matki i syna geniusza.  Ich dziwna więź zmienia się, gdy w ich życiu pojawia się inny mężczyzna. To opowieść o dorastaniu, pragnieniu miłości i akceptacji. Film reklamowany jest jako najlepsze dzieło dekady. W rolach głównych zobaczymy w nim Stanisława Cywkę i Agnieszkę Podsiadlik. Premiera w drugiej połowie września.

Najlepszy – Łukasz Palkowski

filmNajlepszy to historia Jerzego Górskiego, sportowca, który ukończył tzw. bieg śmierci. Młody chłopak postanawia walczyć, by zdobyć tytuł mistrza świata. Film jest historią o niezwyklej sile, determinacji i wytrwałości. W głównej roli zobaczymy aktora młodego pokolenia, który nie raz zaskoczył już swoim talentem. W rolę Jerzego wciela się Jakub Gierszał, znany m.in. z głośnego filmu Sala Samobójców. Film zobaczymy w kinach w listopadzie.

Katarzyna Antos

 

 

 

 

 

 

Komentarze (3)

Mindi

6 lat temu

Dawno nie byłam w kinie, jesień to dobry czas na takie wieczorne wyjścia z mężem czy koleżanką. Myślę, że oboje z mężem z ciekawością wybierzemy się na film „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego. Choć jeśli mąż wybierze „Botoks” to też z ciekawością pójdę.

dulcynea

6 lat temu

Lubię polski kino , zawsze cieszą mnie nowe filmy.
Staram się oglądać wszystkie nowości .
Najbardziej jestem ciekawa nowego filmu Vegi , choć opinie nie są zachęcające. Ale widziałam wszystkie jego filmy i tego też nie przepuszczę .

Zostaw komentarz