Zdrowie

Polisa wakacyjna dla przewlekle chorych

polisa wakacyjna

Walka z chorobą przewlekłą nie musi powstrzymać cię od wyjazdu na wakacje. Jeśli to możliwe, wykup polisę turystyczną przeznaczoną specjalnie dla osób przewlekle chorych i ciesz się spokojnym urlopem.

Większość polis wakacyjnych wykupowana jest z myślą o ubezpieczeniu zdrowotnym. Według badań przeprowadzonych na rynku brytyjskim przez Association of British Insurers, w 2012 roku 56% roszczeń z tytułu polisy turystycznej dotyczyło skutków choroby (źródło: https://www.abi.org.uk/news/industry-data-updates/2013/07/travel-insurance-statistics-update/). Dostęp do tego typu standardowych polis, gwarantujących zwrot kosztów leczenia, jest bardzo szeroki. Nieco więcej wysiłku trzeba włożyć w poszukiwanie dobrej polisy turystycznej dla osób przewlekłe chorych. O czym trzeba wiedzieć, przystępując do przeglądania ofert towarzystw ubezpieczeniowych?

Choroba przewlekła – definicja

Definicja choroby przewlekłej nie jest jednoznaczna, dlatego informacje podawane przez ubezpieczycieli oferujących polisy dla chorych mogą znacząco się od siebie różnić. Brytyjska firma Insurance Choice wyszczególniła na swojej stronie internetowej choroby uznawane za przewlekłe. Należą do nich m.in. nowotwory, astma, cukrzyca czy choroba Parkinsona. Warunki proponowanej przez nich oferty, zwanej travel insurance with pre-existing medical conditions, w każdym przypadku zależą od stanu zdrowia konkretnego klienta. Inni ubezpieczyciele często zastrzegają, że choroba przewlekła to stan trwający powyżej 3 miesięcy lub wymagający hospitalizacji co najmniej przez 1 miesiąc.

Oferta firmy dostępna jest pod adresem https://www.insurancechoice.co.uk/products/travel-insurance-products/travel-insurance-with-medical-conditions/.

Polisa warta swojej ceny

Poszukując polisy zdrowotnej uwzględniającej schorzenia przewlekłe, trzeba liczyć się z tym, że przewlekle chorym naliczana jest zwyżka, często w wysokości aż 300% składki podstawowej. Koszt polisy wydaje się jednak niewielkim wydatkiem w porównaniu z rachunkami, jakie wystawiają szpitale w niektórych krajach. Polisa pozwoli ci się nimi nie martwić. Weź jednak pod uwagę, że ubezpieczyciele nie pokrywają kosztów leczenia powikłań po niedawno przebytych operacjach. Lepiej więc nie ryzykować podróży tuż po.

 

Tekst partnera

Dodaj komentarz