Kultura Styl życia

Pokusa – Edyta Folwarska

Pokusa – Edyta Folwarska

Pokusa to najnowsza powieść Edyty Folwarskiej, dziennikarki i prezenterki  telewizyjnej. Została ona osadzona w świecie medialnym, który jest niezwykle bliski samej autorce. Książka ta wchodzi w skład cyklu Pink Book, który tworzą krótkie i lekkie romanse.

W pogoni za marzeniami

Inez to absolwentka dziennikarstwa, która po ukończeniu studiów imała się różnych zajęć, pracowała m.in. w sklepie z okularami. Na co dzień wynajmuje mieszkanie z przyjaciółką, Sarą, z którą świetnie się dogaduje. Inez ma jednak ambicje i pragnie podążać ścieżką zawodową, jaką obrała sobie przed laty. Z dnia na dzień zwalnia się z pracy i umawia na rozmowę kwalifikacyjną w magazynie opisującym życie czołowych nazwisk polskiego show-biznesu.

Wypadek spowodowany przez niedoświadczonego kierowcę

Gdy Inez zmierza na rozmowę kwalifikacyjną swoim Matizem, trzy dni po tym, jak otrzymała prawo jazdy, nieoczekiwanie przyczynia się do wypadku samochodowego. Uszkadza drogie Porsche, którym jedzie pewien przystojniak. Ten jednak okazuje się strasznym bucem i wyzywa Inez od blondynek. W końcu jednak obie strony dochodzą do porozumienia i spisują oświadczenie.

Czy właściciel Porsche przyjmie Inez na staż?

Inez udaje się dotrzeć do wydawnictwa na rozmowę kwalifikacyjną. Wywiad, jaki przeprowadziła ze znanym kucharzem, przypada do gustu Małgorzacie, która ma być jej bezpośrednią przełożoną. Staż Inez musi jednak zatwierdzić sam szef, którym okazuje się właściciel Porsche. Ten nie jest dla młodej kobiety zbyt miły. Ta jednak nie daje za wygraną, jej zadziorność jest tym, co go kręci.

Wielkie zlecenie na początek kariery dziennikarskiej

Inez rozpoczyna swój staż od wielkiego zlecenia. Ma przygotować wywiad z Maksem, popularnym piłkarzem. Udaje się na niego, drżąc z niepokoju. Tymczasem okazuje się, że szybko wpada sportowcowi w oko, robi sobie z nim selfie i otrzymuje dłuższą wypowiedź na swoje pytania.

Dlaczego szef jest złośliwy dla Inez?

Gdy wraca szczęśliwa do redakcji, czeka ją bura. Filip jest wściekły, że Inez spoufala się z Maksem. Zaczyna ją za to karać na różne sposoby. Ta coraz gorzej czuje się w pracy, o której tak bardzo marzyła. Czy dojdzie do porozumienia z Filipem? Co kryje się za jego złośliwością?

Lekki i przyjemny romans

Pokusa to świetnie skonstruowany romans, który jest na tyle krótki, iż można go przeczytać w jeden wieczór. To doskonałe rozwiązanie dla zapracowanych kobiet, które chcą się zrelaksować, ale nie mają ochoty sięgać po opasłą książkę. Edyta Folwarska posiada lekkie pióro i widać, że branżę medialną zna od podszewki, o czym świadczy precyzja, z jaką opisuje pracę w redakcji.  Posługuje się skrótami charakterystycznymi dla dziennikarzy. Z niecierpliwością czekam na kolejne romanse autorstwa Edyty Folwarskiej. Pokusa rozpaliła mój apetyt czytelniczy.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz