Miłość i związki

Jak pokazać mężczyźnie, że go kochasz?

jak pokazać mężczyźnie że go kochasz

Miłość to piękne i wspaniałe uczucie, które dodaje nam skrzydeł i sprawia, że nieustannie myślimy o ukochanym mężczyźnie. Chcemy dla niego wszystkiego, co najlepsze, ponieważ zależy nam na jego szczęściu. Niestety, nie zawsze potrafimy okazać miłość w taki sposób, aby on był pewny naszych uczuć. Jak pokazać mężczyźnie, że go kochasz?

Mężczyźni nieco inaczej okazują miłość, dlatego też często mamy problem z wyrażeniem uczuć w taki sposób, aby ukochany poczuł, że nam naprawdę zależy.ety Kobiety oczekują  romantycznych wyznań, polnych kwiatów i spacerów przy promieniach zachodzącego słońca.  Panowie natomiast wolą usłyszeć „kocham cię” i zobaczyć,  że za naszymi słowami idą czyny potwierdzające ich wiarygodność. Kobiety często nie zdają sobie sprawy z różnic w wyrażaniu uczuć, dlatego często nie rozumieją, dlaczego ich mężczyzna jest niepewny ich miłości.

Doceń jego charakter i wygląd

Tak, mężczyźni też lubią usłyszeć od czasu do czasu jakiś szczery komplement. Chcą poczuć, że odpowiadają nam pod względem charakteru, wyglądu i doceniamy ich umiejętności. Nic dziwnego, każdy człowiek pragnie czuć się wartościowy i wyjątkowy.  Zastanów się, jak czułabyś się, gdybyś od pół roku nie usłyszała żadnego miłego słowa z ust mężczyzny. Na pewno nie byłabyś zadowolona z takiego obrotu rzeczy.  Uznałabyś, że twojemu partnerowi po prostu na tobie nie zależy. Mężczyźni czują dokładnie to samo. Pragną czuć, że wciąż są dla nas atrakcyjni i wyjątkowi.  Niestety, kobietom dużo trudniej przychodzi wypowiedzenie miłych słów pod adresem mężczyzny, w naszej kulturze bowiem utarło się, że komplementy mówi się tylko paniom, co oczywiście nie jest prawdą.  Warto więc popracować nad swoimi wewnętrznymi oporami i nauczyć się szczerze doceniać atuty swojego faceta. Na pewno twój ukochany ma mnóstwo zalet, dlatego postaw na szczerość i pochwal jego zarost, wyrzeźbione nogi, umiejętności związane z naprawą domowych usterek, poczucie humoru.

Przygotuj dla niego kolację

Nie każda kobieta jest mistrzynią kuchni startującą w Ugotowanych, nie oznacza to jednak, że nie możemy od czasu do czasu przygotować ukochanemu mężczyźnie prostej kolacji. Jeśli nie umiesz gotować skomplikowanych, obco brzmiących potraw, zrób smaczne kanapki lub spaghetti. Lepiej wychodzi ci pieczenie ciast? Przygotuj mu słodką niespodziankę, dowiedz się jednak wcześniej, co najbardziej lubi twój ukochany łasuch;) Nawet zwykłe kruche ciasteczka upieczone specjalnie dla niego powinny mu sprawić przyjemność;)

Kup książkę ulubionego pisarza

Pokaż mężczyźnie, że o nim myślisz i pamiętasz, o czym rozmawiacie wieczorami. Kup najnowszą powieść jego ulubionego pisarza. Ot, taki prezent bez okazji. Zapewne sama lubisz, gdy mężczyzna obsypuje cię kwiatami, a przed okresem, gdy masz PMS, przynosi do domu twoje ukochane pistacje. Miłość i troska kryją się w takich codziennych, zwykłych gestach.

Okazuj mu czułość

Mężczyźni lubią, gdy okazuje się im czułość.  Wtul się w niego podczas spaceru, pocałuj w usta na środku ulicy. Nie wstydź się pokazywać, że jest dla ciebie kimś ważnym i wyjątkowym. W końcu jesteś dumna, że masz przy swoim boku takiego wspaniałego mężczyznę. Nie byłabyś z nim, gdybyś go nie kochała.  Sama lubisz być przytulana i całowana, nie zaszkodzi, gdy sama od czasu do czasu wyjdziesz z inicjatywą i okażesz partnerowi czułość. Wbrew pozorom mężczyźni też jej potrzebują. Choć na ogół nie są zdolni do otwartego i wielogodzinnego rozmawiania o emocjach, szczerze cieszą się, gdy partnerka ich całuje czy gładzi po włosach.

Jak pokazać mężczyźnie, że go kochasz? Powiedz, że go pragniesz

Kobietom często opornie przychodzi mówienie o seksie i rzeczach z nim związanych. Tymczasem mężczyźni chcą wiedzieć, czy podoba nam się to, jak starają się sprawić nam przyjemność w łóżku.  Pokaż mu, że jest idealnym kochankiem i powiedz mu, że „go pragniesz”, po czym namiętnie pocałuj w usta.  Dla faceta sama świadomość, że wciąż na ciebie działa równie mocno jak wówczas, gdy zobaczyłaś go po raz pierwszy i z miejsca zapragnęłaś zdobyć numer jego telefonu, jest bardzo ważna. Dlaczego nie wyrazić wprost tego, co naprawdę czujemy? Jeśli go pragniesz, to mu to powiedz.

Okazuj troskę i zainteresowanie

Mężczyźni nie są tak rozmowni jak kobiety, dlatego doceń to, gdy on otworzy się przed tobą. Po prostu wysłuchaj, co ma ci do powiedzenia. Nie próbuj mu przerywać w trakcie – tak często robią kobiety, aby wyrazić swoje zaskoczenie, radość czy gniew i tym samym okazać wsparcie przyjaciółce. Mężczyzna po prostu cię informuje o ważnej dla siebie sprawie, wysłuchaj go od początku do końca, a ewentualne pytania zadaj pod sam koniec.  Jeśli chcesz mu pomóc, np. wesprzeć dobrą radą, to najpierw upewnij się, że on rzeczywiście tego chce.  W przeciwnym wypadku może uznać, że masz go za nieudacznika.

Zaopiekuj się nim, gdy jest chory

Cóż, choroba może dopaść każdego z nas, także twojego ukochanego. Gdy on się rozchoruje lub trafi do szpitala, okaż mu troskę i zaopiekuj się nim. Zapytaj, co mu kupić, przynieść z domu etc. Zadbaj o to, aby leżąc w szpitalu, miał czyste ubrania na zmianę. Gdy ma gorączkę, monitoruj na bieżąco, czy temperatura nie wzrasta, w razie problemów podaj mu leki zbijające gorączkę lub zadzwoń na pogotowie.

Powiedz, że go kochasz

Tak, kobietom czasem też trudno przechodzi to przez usta. Czy wiesz, że statystycznie to właśnie mężczyźni szybciej wypowiadają słowa: „kocham cię”. Na wyznania ze strony pań przychodzi im trochę poczekać.  Cóż, kobiety zakochują się wolniej i muszą być bezwzględnie pewne swoich uczuć, zanim zdecydują się na wypowiedzenie tych dwóch magicznych słów. Jeśli jednak jesteś pewna, że trafiłaś na wyjątkowego mężczyznę, to powiedz mu: „kocham cię”. Mężczyźni też czekają na takie gesty, ponieważ chcą mieć jasność co do charakteru relacji.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz