Kultura Styl życia

Pojedynek uczuć – Krystyna Mirek

pojedynek uczuć

Krystyna Mirek to jedna z najpopularniejszych polskich pisarek, która skradła serca czytelniczek za sprawą pełnych ciepła powieści obyczajowych. Właśnie nakładem Wydawnictwa Filia ukazało się wznowienie jej powieści pt. Pojedynek uczuć. Jakie ważne i uniwersalne wartości chce nam w ten sposób przybliżyć autorka?

Sielanka nie może wiecznie trwać

Teoretycznie Maja ma wszystko, o czym może marzyć kobieta. Świetną pracę na stanowisku sekretarki w jednej z korporacji. Na dodatek jej życie rodzinne układa się wyśmienicie. Od wielu lat żyje w związku nieformalnym z Adamem, którego szczerze kocha. Para doczekała się owocu miłości w postaci syna, Krzysia.  Adam  prowadzi własną firmę, dlatego też rodzinie nie brakuje pieniędzy na nic. Maja wzięła na siebie kredyt na mieszkanie i żyje w owej sielance do pewnego czasu. Momentu, w którym to Adam postanawia odejść od rodziny. Stwierdza bowiem, że stabilizacja w życiu prywatnym nie jest tym, czego pragnie. Mężczyzna chce się jeszcze wyszumieć i zabawić.

Jak pogodzić życie zawodowe z rodzinnym?

Poukładany świat Mai wywraca się do góry nogami po odejściu partnera. Kobieta zostaje z ogromnym kredytem do sprawdzenia. Ma wprawdzie dobrą pracę, ale jej szef wydaje się coraz bardziej despotyczny. Nie znosi jakiegokolwiek sprzeciwu i nie pozwala swoim pracownikom na wyrażenie własnego zdania.  Zmusza kobietę do pracy po godzinach, tymczasem Maja musi pogodzić życie zawodowe z wychowywaniem dziecka.

Pewnego dnia tyrana zastępuje jego syn, Szymon, który przejmuje firmę. Okaże się on nie tylko reformatorem pracy przedsiębiorstwa, ale też ważną osobą w życiu Mai. Co wniesie do jej codzienności? Tego dowiecie się, sięgając po powieść Pojedynek uczuć.  Pomiędzy Szymonem a jego ojcem toczy się zażarta walka o władzę.

Pojedynek uczuć, który stacza każdy z nas

Co sprawiło, że szef Mai traktuje pracowników jak niewolników? Dlaczego jego celem życiowym są sukcesy zawodowe? Co kryje się za jego chłodem, okrucieństwem i dystansem? Dlaczego mężczyźni tak bardzo boją się odrzucenia w życiu uczuciowym? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści Pojedynek uczuć. Naprawdę warto sięgnąć po książkę Krystyny Mirek, aby przekonać się, że żadne wydarzenie nie pozostaje bez wpływu na nasze późniejsze życie. Nasze postępowanie determinują wcześniejsze doświadczenia. Człowiek, który zaznał cierpienia, będzie bronił się przed uczuciami, w tym przed miłością.

Komentarze (2)

Irena

4 lata temu

Opis książki brzmi zachęcająco. Lubię takie historie, bo przypominają troszkę moje życie. Na szczęście po burzy zawsze wychodzi słońce 🙂

Mindi

4 lata temu

W sumie to nie wiadomo kto tu będzie głównym bohaterem tej powieści. Książkę przeczytam na pewno bo jestem fanką twórczości pani Krystyny Mirek 🙂

Zostaw komentarz