NTM Życie z NTM

Podróżniku, nie daj się NTM!

podrozniku-nie-daj-sie-ntm

Większość z nas ma już za sobą urlop, szczęśliwcy dopiero wybierają się na odpoczynek. Co roku wzrasta odsetek osób, które podróżują, coraz częściej wybieramy zagraniczne kurorty. Dlaczego tak chętnie decydujemy się na wycieczki?

Każdy, niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy, potrzebuje czasem wypoczynku. Jeśli chcesz zregenerować siły i odnaleźć ukryte pokłady weny, musisz wybrać się na 2-tygodniowy urlop. Psycholodzy udowodnili, że przez pierwsze dni zapominamy o problemach, prawdziwy relaks przychodzi pod koniec pobytu w kurorcie. Nie bez powodu podróżowanie zapisało się w naszej świadomości jako coś przyjemnego. Nowe miejsca poznajemy głównie podczas urlopu. Wycieczka wiąże się z oderwaniem od szarej codzienności. Czujesz, że dopada cię rutyna? Spakuj walizkę i wyjedź z miasta. Nie masz urlopu? Na wojaże zarezerwuj najbliższy weekend. Taka mała odskocznia powinna poprawić twoje samopoczucie. Większość z nas zapomina, że weekend jest czasem odpoczynku. W sobotę i niedzielę usiłujemy nadrobić wszelkie zaległości, co odbija się negatywnie na naszym samopoczuciu. De facto pracę w biurze zamieniamy na pełny etat w mieszkaniu. Przystępujemy do sprzątania, prania, prasowania i gotowania, chociaż czujemy się zmęczone. Przełam rutynę i na chwilę zapomnij o obowiązków. Niech najbliższy weekend upłynie pod znakiem dobrej zabawy.

Jak zaspokoić ciekawość świata?

Choć obieramy różne cele podróży, miłośników wycieczek łączy jedno – ciekawość świata. Nawet jeśli lubimy nasze miasto, czasem warto z niego wyjechać. Poznając nowe miejsca, wzbogacamy swoją wiedzę i poszerzamy horyzonty myślowe. Myśląc o Rio de Janeiro, oczyma wyobraźni widzimy najsłynniejszą plażę świata – brazylijską Copacabanę. Nic dziwnego, że to miasto utożsamiamy z rozrywką, kolorowymi strojami i niekończącą się zabawą. Dopiero zwiedzając Rio de Janeiro, można poczuć niesamowitą atmosferę tego miejsca. Nawet najlepszy film dokumentalny i magazyn podróżniczy nie oddadzą rzeczywistości. Pewne rzeczy musimy zobaczyć na własne oczy i … poczuć! Nasz mózg przypomina komputer, którym posługują się śledczy z amerykańskich seriali kryminalnych, przetwarza różnorodne dane. Pamięć, którą się posługujemy, obejmuje nie tylko suche fakty i obrazy, ale też dźwięki, smaki oraz zapachy. Aby w pełni poczuć atmosferę brazylijskiego targu, musimy zrobić na nim zakupy. Film nie odda nam zapachu tradycyjnych potraw.

Każda podróż wzbogaca, nie musimy odwiedzać odległych zakątków. Nie stać cię na zagraniczną wycieczkę? Odkryj pobliskie miejscowości. Na pewno znajdziesz w nich atrakcyjne miejsca. Często nie zdajemy sobie sprawę, że niewielkie miasteczko na obrzeżach województwa, może pochwalić się bogatą historią. Przed laty osoby majętne na swoje posiadłości wybierały ośrodki słabo zamieszkane, o dużej powierzchni uprawnej. Podczas wojny musiały porzucić swoje dworki, ale niektóre z nich zachowały swój pierwotny charakter. Aby poznać historię regionu, nie musisz być właścicielem samochodu. Wystarczy, że masz do dyspozycji rower. Podróżując na dwóch kółkach, możesz poczuć powiew niezależności. Autobusy przemieszczają się po ściśle określonej trasie, wybierając samochód, możesz utknąć w niespodziewanym korku. Kierując rowerem, zawsze możesz zmienić trasę lub wybrać polną drogę. Każde zboczenie z wytyczonego kursu może okazać się źródłem niezapomnianych wrażeń. Każdy z nas, przynajmniej raz w życiu, przez przypadek znalazł malownicze miejsce. Otwórz się na przygodę!

Irmina

Większość z nas ma już za sobą urlop, szczęśliwcy dopiero wybierają się na odpoczynek. Co roku wzrasta odsetek osób, które podróżują, coraz częściej wybieramy zagraniczne kurorty. Dlaczego tak chętnie decydujemy się na wycieczki?

Chcesz odpocząć?

Zmieniając otoczenie, stwarzamy sobie dogodne warunki do odpoczynku. Trudno zapomnieć o problemach, gdy wolny czas spędza się w mieszkaniu, beznamiętnie przeskakując z kanału na kanał. Jeśli chcesz pozbyć się negatywnych emocji, zastąp je pozytywnymi. Od pewnego czasu odnosisz wrażenie, że w twoim życiu nie dzieje się nic dobrego? Poszukaj pozytywnych doznań! Nie masz hobby? Wrzuć do plecaka najpotrzebniejsze rzeczy, wyciągnij z piwnicy zakurzony rower i wyjedź za miasto. Robiąc coś szalonego i spontanicznego, przywołujemy pozytywne emocje. Pamiętasz uczucia, jakie towarzyszyły ci podczas rowerowych wycieczek z koleżanką z liceum? Zapewne przez większość czasu na twojej twarzy gościł szeroki uśmiech. Nasze życie składa się z ulotnych, szczęśliwych chwil. To właśnie one determinują nasz nastrój.

Czy nietrzymanie moczu=koniec podróży?

Osoby, które zmagają się z nietrzymaniem moczu, często podporządkowują swoje życie chorobie i rezygnują z podróży. To błąd! Nie pozwól, by ograniczała cię inkontynencja. Lubisz poznawać nowe miejsca? Rób to. Rozwijaj się towarzysko, zwiedzaj świat i region. Pamiętaj, to strach każe ci zrezygnować z pasji, nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś podróżował po świecie. Myślisz, że zamykając się w domu, unikniesz kompromitacji? Może nikt nie dowie się o twojej chorobie, ale izolacja nie służy dobremu nastrojowi. Podróżnik, który rezygnuje z wojaży przez NTM, czuje się jak ptak zamknięty w klatce. To najkrótsza droga do depresji i niezadowolenia z życia. Lubisz poznawać nowe miejsca? Sprawdź ofertę biur podróży, wyciągnij z szuflady zakurzoną mapę i spakuj najpotrzebniejsze rzeczy. Pamiętaj: „chcieć – znaczy móc”. Nie wierzysz? Spójrz na niewidome dzieci, które walczą o swoje marzenia. Choć nie mogą chłonąć atmosfery nowo poznanych miejsc wszystkimi zmysłami, nie rezygnują z podróży. Wprawdzie nie zobaczą Copacabany, ale mogą poczuć jej zapach i ciepło rozgrzanego piasku. Ty też możesz!

Boisz się, że podczas wycieczki dojdzie do niekontrolowanego wycieku moczu? Spakuj do pojemnej torby kilka niezbędnych rzeczy: wkładki urologiczne, zapasową parę bielizny, chusteczki odświeżające i wygodne spodnie. Noś je zawsze przy sobie, to zapewni ci komfort psychiczny. Pamiętaj, że jedyne, co cię ogranicza, to twój własny strach. Nie potrafisz przełamać lęku? Do walki z demonami, które siedzą w twojej głowie, podejdź jak do wyzwania. Pamiętaj: najtrudniejszy pierwszy krok, gdy raz się przełamiesz, później pójdzie jak z płatka. Nie musisz od razu wyruszać w daleką podróż. Na początek wyjdź z domu do parku, wyjedź za miasto, odwiedź ulubiony pensjonat w górach. Gdy poczujesz się pewnie, możesz kupić bilety na Majorkę.

Każdy może cieszyć się pełnią życia i poznawać nowe miejsca. To, czy udamy się w podróż, zależy tylko od nas. Nie szukajmy wymówek, przystąpmy do działania. Nie masz pieniędzy? Napompuj stary rower, to doskonały środek transportu po najbliższej okolicy. Zmagasz się z NTM? Weź ze sobą „niezbędniczek” i zapomnij o problemach.

Irmina

Komentarze (2)

pati25

9 lat temu

Optymistyczny artykuł.Nawet z takim dokuczliwym,uciążliwym problemem NTM możemy pogróżować.Nie rezygnujmy ze swoich marzeń,z poznawania świata

Zostaw komentarz