Polecamy!

Pod powierzchnią – Anna Dembowska

Pod powierzchnią – Anna Dembowska

Pod powierzchnią to książka napisana przez jedną ze scenarzystek pracujących przy serialach realizowanych dla stacji TVN. Anna Dembowska stworzyła powieść na bazie hitowej produkcji telewizyjnej, którą do tej pory obejrzało 1,5 miliona widzów. Dlaczego warto sięgnąć po książkę pt. Pod powierzchnią?

Seria porwań małych chłopców

Każda tajemnica nierozerwalnie wiąże się z naszą przeszłością.  Bardzo często to, co na pierwszy rzut oka wydaje się jednoznaczne, w rzeczywistości należy do skomplikowanej materii.  Główną bohaterką powieści Pod powierzchnią jest Maria Byszewska, która pracuje nad sprawą porwania 4-letniego Kacpra. Niestety, kilka dni w Płocku zostaje uprowadzony zostaje kolejny chłopiec, Maks Gajewski. Media oczywiście łączą te dwie sprawy ze sobą i w rezultacie wśród mieszkańców wybucha panika.

Poszukiwania pod presją mediów

Maria Byszewska prowadzi poszukiwania chłopców pod ogromną presją mediów. Główna bohaterka zdaje sobie sprawę, że wystarczy jeden błąd, a chłopcy mogą zostać zabici.  Śledztwo prowadzone przez Byszewską utrudnia szereg osób –dziennikarze, nieprzyjemny detektyw, nadgorliwy syn policjant oraz tajemnice z przeszłości Marii.

Marta Gajewska, matka jednego z zaginionych chłopców, nie wierzy, że jej syn utonął.  Życie osobiste bohaterów staje się doskonałą pożywką dla dziennikarzy, którzy żyją z wyszukiwania taniej sensacji.

Powiązania z przeszłością Byszewskiej

Co ciekawe, okazuje się, że istnieją powiązania między życiem Byszewskiej a prowadzoną przez nią sprawą. Kobiecie przyjdzie podjąć szereg trudnych decyzji mających daleko idące konsekwencje. Na co zdecyduje się Maria? Czyje dobro postawi wyżej?

Wysoko postawionym wolno więcej

Pod powierzchnią to książka, która obnaża smutną prawdę o Polsce, lecz nie tylko. Bardzo często niezawisłość sędziowska kończy się wraz ze statusem podejrzanego. Gdy przestępstwa dopuszcza się wysoko postawiony urzędnik, polityk lub pracownik wymiaru sprawiedliwości, wówczas mechanizmy zawodzą.  Takie osoby mogą liczyć na łaskawość organów ścigania i tuszowanie sprawy.

Dobry, polski kryminał

Anna Dembowska stworzyła  intrygujący kryminał, który trzyma w napięciu, niemniej daleki jest od nieuzasadnionej brutalności. Jeśli lubisz rozwiązywać zagadki i odkrywać motywy działania głównych bohaterów, książka Pod powierzchnią jest właśnie dla ciebie.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz