Kultura Styl życia

Pocałunki w Londynie – Catherine Rider

Pocałunki w Londynie

Pocałunki w Londynie stanowią niezwykle udane połączenie romansu z powieścią świąteczną. Główni bohaterowie to młodzi ludzie, którzy pragną wybić się na niezależność, utrudniają im to jednak apodyktyczni rodzice. Ci zdają się lepiej wiedzieć, jak powinna zostać poprowadzona ich kariera zawodowa. Dlaczego warto sięgnąć po powieść Catherine Rider pt. Pocałunki w Londynie?

Nieoczekiwany wybór ścieżki zawodowej, który okazuje się porażką

Cassie jest młodą kobietą, która choć przyszła na świat w Londynie, na studia wybrała się do innego, mniejszego miasta. Chciała w ten sposób uciec od swoich rodziców – apodyktycznej matki, której marzy się kariera aktorska jej córki oraz ojca, któremu jest wszystko jedno. Psychologia miała przynieść jej satysfakcję, jednak Cassie zupełnie nie umiała odnaleźć się w tej dziedzinie. Kolejne prace zaliczeniowe, które przygotowywała, spotykały się z nie najlepszym przyjęciem wykładowców. W końcu dziewczyna została skreślona z listy studentów psychologii. Teraz musi o tym powiedzieć rodzicom. Jej ojciec był zadowolony, że córka wybrała praktyczny kierunek studiów. Matka natomiast lamentowała, że zrezygnowała z rozwoju swojego wielkiego talentu aktorskiego.

Rozstanie z apodyktycznym partnerem

Cassie przybywa do Londynu wraz z Benem. Jej chłopak, niestety, także pragnie jej narzucać swoje zdanie i to we wszystkich dziedzinach życia. Wie lepiej od samej Cassie, że powinna przejść na wegetarianizm, wyjechać na misję do Ghany itp. W końcu dziewczyna ma dość jego apodyktyczności. Postanawia z nim zerwać. W związku z tym, że zawsze spełniała oczekiwania innych, a nie własne, na wyznanie prawdy decyduje się dopiero na stacji w Londynie.

Niedoszły prawnik marzący o karierze aktorskiej

Jason miał zostać prawnikiem. Taki zawód wybrał dla niego jego ojciec. Tymczasem chłopak marzy o karierze aktorskiej. Spełnianie swoich zawodowych pragnień rozpoczyna od przesłuchania w jednym z londyńskich teatrów. Obawia się jednak, że jego improwizacja nie przypadła do gustu wszystkim członkom komisji, przez co może nie dostać pracy.

Niefortunny początek obiecującej znajomości

Cassie i Jason pragną zapomnieć o kiepskim dniu. W tym celu udają się do teatru na Nędzników. Okazuje się jednak, że w kasie nie ma już wolnych biletów. Nieoczekiwanie okazuje się, że jedna kobieta ma bilet do odsprzedania. Kto go wywalczy – Cassie czy Jason? Rywalizacja o bilet na Nędzników przybiera postać improwizacji teatralnej. Zarówno dziewczyna, jak i chłopak wymyślają ckliwą historię na poczekaniu, aby wpłynąć w ten sposób na emocje kobiety.

Dlaczego Cassie zrezygnowała z kariery aktorskiej?

Jakie doświadczenie teatralne ma na swoim koncie Cassie? Dlaczego nie chciała zostać aktorką? Czy zrobiła to z czystej przekory? A może praca na scenie z jakiegoś powodu jej nie odpowiadała? Czy Cassie i Jason, pomimo nie najlepszego początku, zdołają się polubić? W końcu dla każdego z nich sztuka odgrywa ważną rolę w życiu. Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści Pocałunki w Londynie.

Romans w świątecznej atmosferze

Catherine Rider stworzyła niezwykle ciekawą historię. Z jednej strony życie głównych bohaterów pełne jest smutku i samotności. Z drugiej ich spotkanie w londyńskim teatrze może stać się początkiem niezwykłej znajomości, w której każdy może być sobą, nie narażając się na osąd. Pocałunki w Londynie to także książka pełna romantyzmu i pozytywnych emocji. Nie jest to historia adresowana wyłącznie do nastolatek, także osoby dorosłe mogą wynieść z niej niejeden morał.

Powieść Pocałunki w Londynie ukazała się nakładem Wydawnictwa Feeria Young. Można ją zamówić m.in. tutaj.

Komentarze (4)

Goplana

3 miesiące temu

Nie cierpię, gdy mężczyzna próbuje mi narzucać swoją wolę. Nie dziwię się, że główna bohaterka rozstała się ze swoim chłopakiem.

Zostaw komentarz