Moda

Po czym rozpoznać źle dobrane spodnie?

źle dobrane spodnie

Zdjęcie autorstwa Mica Asato z Pexels

Spodnie uchodzą za element bazowy każdej garderoby. Można je zestawić na wiele sposobów, przez co zdejmują wiele problemów z naszej głowy. Po czym rozpoznać źle dobrane spodnie? Jak znaleźć model skrojony na miarę swoich potrzeb?

Spis treści:

  1. Spodnie za szerokie w pasie
  2. Po czym rozpoznać źle dobrane spodnie? Spodnie spłaszczające pośladki
  3. Spodnie spłaszczające biodra
  4. Spodnie marszczące się na udach
  5. Spodnie ze zbyt długim krokiem
  6. Spodnie dające efekt cameltoe
  7. Spodnie krępujące ruchy
  8. Spodnie zaburzające proporcje sylwetki

Spodnie za szerokie w pasie

Jeśli decydujesz się na spodnie z wysokim stanem, a te spadają ci z talii, to prezentują się bardzo niechlujnie. Jednocześnie zaburzają proporcje twojej sylwetki. Mogą brzydko odcinać pośladki, niekorzystnie wydłużać krok etc.  Na dodatek spodnie za szerokie w pasie są bardzo irytujące, bo albo trzeba się pogodzić z ich opadaniem, albo nosić pasek. Ten jest jednak wyczuwalny, zwłaszcza w przypadku szczupłych kobiet. W ciągu dnia ucisk, jaki wywiera, może powodować dyskomfort. Nie wszystkie spodnie mają też szlufki na pasek, co utrudnia ratowanie się nim, gdy trafimy na za duży rozmiar. Nie zawsze sięgnięcie po mniejszy rozmiar jest w ogóle możliwe. Nawet gdy istnieje taka sposobność, nie wiadomo, czy rozmiar mniejszy nie okaże się za krótki w kroku albo, czy nie będzie prezentował się jak wyjęty z szafy młodszej siostry.

Po czym rozpoznać źle dobrane spodnie? Spodnie spłaszczające pośladki

Jeśli widzisz, że spodnie spłaszczają ci pośladki, to znaczy, że są za małe lub źle wykonane. Czasem też materiał jest tak twardy i sztywny, że nie dostosowuje się do kształtów ciała. Nie wygląda to zbyt korzystnie, więc jeśli zauważysz, że jakieś spodnie przerabiają twoje pośladki na naleśnik, to odpuść sobie ich zakup, nawet jeśli mają w sobie coś, co cię do nich przyciągnęło. Jeśli jesteś drobną kobietą, na co dzień nosisz rozmiar 32 lub 34, zastanów się nad zakupem materiałowych spodni. One często dużo lepiej leżą niż jeansy, ponieważ te ostatnie są dla ciebie zbyt twarde i za mocno kompresują pewne części ciała.

Spodnie spłaszczające biodra

Nie tylko pośladki mogą ulec spłaszczeniu, gdy sięgasz po źle dobrane spodnie. Ten problem dotyka również bioder. Niektóre spodnie tak mocno kompresują sylwetkę, albo są tak sztywne, że naturalne zaokrąglenie na biodrach znika, a w jego miejscu pojawia się kwadrat.  Uzyskany efekt jest wyjątkowo mało kobiecy, dlatego należy go potraktować jako znak, że ten model nie jest ci pisany.

Spodnie marszczące się na udach

Niektóre spodnie generują zgoła odmienny problem. Tutaj nie mamy do czynienia z niedoborem materiału, a jego namiarem. W rezultacie spodnie marszczą się na wysokości ud czy pośladków. Wygląda to bardzo niechlujnie, odbiera też nieco atrakcyjności kobiecej sylwetce. Można przymierzyć rozmiar mniejszy albo inny egzemplarz w tym samym rozmiarze. Czasem jest to kwestia wadliwego kroju czy szycia.

Spodnie ze zbyt długim krokiem, czyli źle dobrane spodnie

Często trafiasz na przepiękny egzemplarz spodni. Te cudownie podkreślają talię i pośladki, na dodatek są w twoim ulubionym, rzadko spotykanym kolorze, vide indyjski róż. Już czujesz radość na myśl, że wrócisz z nimi do domu. Tymczasem spodnie okazują się mieć zbyt długi krok i sprawiają wrażenie wyjętych z męskiej szafy. Nie wygląda to ciekawie i musisz odpuścić sobie ich zakup.

Spodnie dające efekt cameltoe

Cameltoe, czyli palec wielbłądzi to efekt zbyt obcisłych spodni, które wpijają się w miejsca intymne, nieestetycznie je podkreślając i wprawiając nas w zakłopotanie.  Taki model także lepiej pozostawić w sklepie. Pamiętaj o tym, że mężczyźni uwielbiają zwracać uwagę na takie rzeczy i komentować je w mało przyjemny sposób. Większość z nas nie przepada za erotycznymi komentarzami na ulicy, więc starajmy się zminimalizować ich ryzyko.

Spodnie krępujące ruchy

Zbyt ciasne lub sztywne spodnie mogą krępować ruchy, utrudniać chodzenie, siadanie czy kucanie. Gdy kupujesz nowe jeansy, zawsze zrób w nich kilka przysiadów w przymierzalni. Zobaczysz, czy nie krępują ruchów, nie spadają z talii, ocenisz również stan zamka. Niektóre suwaki lubią się odpinać podczas ruchu, bo są za krótkie lub źle wszyte.

Spodnie zaburzające proporcje sylwetki

Twoje nogi wydają się krótkie? A może sylwetka wygląda jak prostokąt, chociaż jesteś klepsydrą? To znak, że wybrałaś złe spodnie. Ten element garderoby staraj się kupować stacjonarnie, ponieważ rodzi duże ryzyko niedopasowania. Zawsze istnieje też ryzyko, że trafisz na spodnie zaburzające proporcje sylwetki i odbierające ci kobiece krągłości.

Dodaj komentarz