Miłość i związki

Po czym poznać, że on do ciebie nie pasuje?

Po czym poznać, że on do ciebie nie pasuje

Zdjęcie autorstwa DreamLens Production z Pexels

Mogłoby się wydawać, że spotkałaś swoją drugą połówkę. Teoretycznie jesteś z nim szczęśliwa, w praktyce dopadają cię liczne wątpliwości. Drobne różnice nie stanowią podstawy do rozstania. Można nad nimi przejść do porządku dziennego. Gorzej, gdy chodzi o kwestie istotne. Podpowiadamy, po czym poznać, że on do ciebie nie pasuje?

Spis treści:

  1. Brak wspólnych zainteresowań
  2. Odmienne podejście do fundamentalnych spraw
  3. Różnice w związku. Odmienne cele w życiu
  4. Inne podejście do podziału obowiązków domowych
  5. Po czym poznać, że on do ciebie nie pasuje? Inny gust
  6. Zbyt duże różnice intelektualne
  7. Brak empatii przy dużej uczuciowości z twojej strony
  8. Jesteś zorganizowana, a on zbyt swobodny
  9. Czasem czujesz się zażenowana jego zachowaniem

Brak wspólnych zainteresowań

Teoretycznie wspólne zainteresowania nie są konieczne, by stworzyć udany związek. On może lubić wyścigi samochodowe, a ty interesować się modą. Nie ma w tym nic złego. Gorzej, gdy nie macie żadnych wspólnych zajęć. Ty lubisz wychodzić ze znajomymi, on woli siedzieć w domu. On lubi oglądać telewizję, a ciebie to nudzi. On uwielbia majsterkowanie, ty nawet nie potrafisz ładnie spakować prezentu, nie wykazujesz żadnego talentu manualnego. W takiej sytuacji brak wspólnych zainteresowań może okazać się gwoździem do trumny waszego związku.

Odmienne podejście do fundamentalnych spraw

Istnieją takie tematy, które warto przedyskutować na początku znajomości, aby potem nie zdziwić się, że fundamentalne kwestie tak bardzo was różnią, że nie jesteście w stanie dojść do porozumienia. Mowa o definicji związku, tego, czy postrzegacie go jako relację monogamiczną, czy dajecie sobie wolność. To także podejście do wspólnego mieszkania, małżeństwa, posiadania dzieci, szczepień, pracy, podziału domowych obowiązków. Jeśli się w tym nie zgadzacie, szanse na udany związek są bliskie zera.

Różnice w związku. Odmienne cele w życiu

Jeśli ty pragniesz zrobić karierę zawodową, a on marzy o dużej rodzinie, to widać, że nie zgadzacie się co do podstaw waszej relacji. Oczywiście, jedna ze stron może zrezygnować ze swoich pragnień, ale rodzi to ryzyko frustracji. Takie poświęcenie prędzej czy później kładzie się cieniem na związku. Lepiej od początku poszukać, kto tak jak my nie chce dzieci lub o nich marzy.

Inne podejście do podziału obowiązków domowych

To ważne, by na początku ustalić, jak widzicie podział obowiązków domowych. Wbrew pozorom, jest to najczęstsza przyczyna konfliktów w związkach. Jeśli nie widzisz siebie w roli idealnej pani domu, masz pełne prawo wymagać, że obowiązkami podzielicie się po równo. Nie istnieje coś takiego jak zadanie przypisane kobiecie oraz męska powinność.

Po czym poznać, że on do ciebie nie pasuje? Inny gust

Odmienny gust może doprowadzić do rozpadu związku.  Na początku związku często nie zwracamy na to uwagi. Patrzymy na mężczyznę przez różowo okulary. Potem jednak zaczynają nas irytować jego skarpetki rodem z działu dziecięcego, sprany T-shirt, dziwne ozdoby na samochodzie czy dekoracje na ścianach, które on zamieścił. Jeśli do tego pojawia się marudzenie dotyczące twojego wyglądu i stylu, zaczynasz mieć dosyć. Przeraża cię fakt, że on widziałby cię opaloną, w blond włosach, z długimi paznokciami zrobionymi u kosmetyczki i doczepionymi rzęsami? Uważasz, że ma kiczowaty gust i nie zamierzasz spędzać jego zachcianek? To może być tylko drobna różnica zdań lub częstszy powód kłótni, który doprowadzi do zakończenia związku.

Zbyt duże różnice intelektualne
Zdjęcie autorstwa Rosie Ann z Pexels

Zbyt duże różnice intelektualne

Nie chodzi wcale o związek kobiety po studiach z mężczyzną bez dyplomu wyższej uczelni. Czasem obydwoje możecie mieć tytuł magistra, lecz mimo to jedna osoba wyraźnie odstaje intelektem od drugiej. Jeśli jego sposób wysławiania, niewiedza w podstawowych kwestiach mocno zaczyna dawać ci się we znaki, to znak, że do siebie nie pasujecie. Czasem lepiej poszukać kogoś na swoim poziomie intelektualnym niż trwać w relacji z góry skazanej na niepowodzenie.

Brak empatii przy dużej uczuciowości z twojej strony

Istnieją różne typy osobowości. Jedni kładą duży nacisk na emocje, mają ogromną empatię i zdolność do rozumienia położenia drugiego człowieka. Drudzy sprawiają wrażenie robotów, chłodnych i zdystansowanych, które nie potrafią wykrzesać z siebie żadnego uczucia czy życzliwego słowa. O ile ekstrawertyczka może jakoś wytrzymać z introwertykiem, to empatyczna kobieta w końcu będzie miała serdecznie dość chłodnego faceta. Zacznie rozglądać się za kimś, kto lepiej zrozumie jej emocje.

Jesteś zorganizowana, a on zbyt swobodny

To także dużo poważniejsza przeszkoda. Jeśli ty jesteś zorganizowana, wszystko planujesz z terminarzem w ręku, a on jest lekkoduchem, który nie umie szybko podjąć najprostszej decyzji, to znak, że się nie dogadacie. Ty zaczniesz mieć serdecznie dosyć tego, że nie wiesz, kiedy zobaczysz się z nim następnym razem. On poczuje się przez ciebie nagabywany i przymuszony do deklaracji. Potrzebujesz kogoś równie zorganizowanego jak ty sama.

Czasem czujesz się zażenowana jego zachowaniem

Jeśli zdarza się, że czasem wstydzisz się za partnera. Jest ci głupio z powodu jego żartów lub zachowania, to znak, że nie trafiłaś na swoją drugą połówkę. Lepiej rozejrzeć się za kimś, kto jest z tobą bardziej kompatybilny, nie przynosi ci wstydu i kto pasuje do towarzystwa, w którym się obracasz.

Dodaj komentarz