Miłość i związki

Po czym poznać, że druga osoba cię kocha i traktuje cię poważnie?

Po czym poznać, że druga osoba cię kocha i traktuje cię poważnie

Pewne rzeczy można stwierdzić tylko wówczas, gdy przebywa się w towarzystwie drugiej osoby. Nie można ich odnotować na odległość, ponieważ gdy nie widzimy się z drugą osobą, możemy oceniać tylko jej słowa. Te zaś tylko w 9% zawierają przekazywaną informację. Dużo więcej mówi nam tembr głosu i mowa ciała. Dlatego gdy chcesz wiedzieć, czy to tylko słodkie słówka, za którymi nic nie stoi, czy coś więcej, koniecznie musisz spędzać czas z drugą osobą.  

Puste słowa: kocham cię…

Słowa to tylko słowa, zarówno papier, jak i klawiatura komputera czy smartfona wszystko przyjmie. Ludzie bardzo często deklarują wielką miłość, podczas gdy ich zachowanie temu przeczy. Zdarza się też, że druga strona jest bardzo zamknięta w sobie, ale intuicyjnie czujesz, że cię kocha. Tak naprawdę, by poznać intencje drugiej osoby, musisz się z nią spotykać, spędzać czas i uważnie obserwować. Jej mowa ciała powie ci najwięcej, jeśli nie wszystko. Niezwykle istotny jest też tembr głosu i drobne gesty. Na żywo jesteś w stanie ocenić, czy to, co mówi druga osoba, jest spójne z jej zachowaniem. Jeśli tak, to prawdopodobnie jest z tobą szczera. Jeśli coś ci zgrzyta, to prawdopodobnie cię okłamuje. Z jakiego powodu? To już inna para kaloszy.

Osoba o dobrych intencjach patrzy w oczy i się uśmiecha

Osoba, która jest z tobą szczera, patrzy ci w oczy, utrzymuje kontakt wzrokowy. Uśmiecha się do ciebie całą twarzą – nie tylko kąciki ust unoszą się do góry, ale śmieją się też oczy, w których pojawia się też blask. Nie bez powodu mówi się, że oczy mówią wszystko i stanowią zwierciadło duszy.  Jeśli ktoś cię kocha, to dostrzeżesz to właśnie w oczach drugiej strony. Pojawia się w nich blask, radość i uśmiech. Źrenica mimowolnie powiększa się na widok ukochanej osoby, oczy sprawiają wrażenie większych niż zazwyczaj, bo podświadomie unosimy brwi.
Osoba, która kręci, nie będzie utrzymywała kontaktu wzrokowego, lecz patrzyła przed siebie, w dół lub na boki. W jej oczach nie ujrzysz blasku, a źrenice nie ulegną powiększeniu. Oczy będą małe tak jak zazwyczaj, brwi nie ulegną podniesieniu.

Sposób przytulania prawdę ci powie

Podczas spotkania na żywo osoba, która cię kocha, będzie chciała się do ciebie przytulić. Od razu wyczujesz, że to, co robi, jest szczere. Takie rzeczy wyczuwa się intuicyjnie. Osoby, które się kochają, przytulają się całą sobą. Pozostają w objęciach też nieco dłużej. Na pewno bez problemu odróżnisz przyjacielskiego przytulaska z poklepywaniem po plecach lub polegającego na szybkim objęciu tylko na wysokości ramion od tego pełnego miłości. Gdy się kochacie, przytulacie się całym sobą, bo chcecie być jak najbliżej siebie. Poza tym nie chcecie zbyt wcześnie wypuścić siebie z ramion. Osoba, która przytula się z miłości, nie jest sztywna jak struna, wychodzi jej to bardzo naturalnie, przytulanie jest miękkie.

Co nasz głos mówi o naszych uczuciach?

Miłość dostrzeżesz też w takich prostych gestach jak próba dotyku, muskanie po włosach, ramieniu, próba chwycenia za rękę lub objęcia. Osoba zakochana też ma inny głos w towarzystwie drugiej połówki. Kobiety stają się bardziej piskliwe, radosne, spontaniczne. Mężczyźni też tak mogą reagować,  ciesząc się  na widok ukochanej, przypomina to szczerą radość małego dziecka. Wyrazem ich zainteresowania jest także obniżenie głosu, mężczyzna chce być wówczas bardziej męski w towarzystwie swojej wybranki i uwodzić ją głosem. Obniżony głos to także wyraz podniecenia.
Im więcej ze sobą rozmawiacie, uśmiechając się i żartując, tym bardziej was do siebie ciągnie. Zakochani lubią się wygłupiać, żartować, uśmiechać, patrząc sobie w oczy. Wówczas w ich oczach można dostrzec iskierkę.

Dąż do spotkań, zamiast rozmów online

W związku z tym, iż prawdziwe intencje drugiej osoby można zweryfikować jedynie na żywo, nie należy zastępować spotkań na żywo samymi rozmowami online, bo na klawiaturze można zadeklarować wszystko. Pytanie tylko, ile z tych rzeczy znajduje potwierdzenie w rzeczywistości. O wiele lepiej regularnie się umawiać na spotkania i rozmowy np. w parku czy przy pizzy. Nie są to miejsca, w których od razu poniesie was pożądanie, dlatego też zyskujecie szansę na poznanie intencji drugiej strony.  Jeśli będzie między wami chemia, błysk w oczach, opiekuńczość i troska oraz chęć dotyku, to jesteście na dobrej drodze.

Spotkania to źródło niewyczerpanych informacji o drugiej osobie

Na żywo widzisz też, jak druga osoba zachowuje się na co dzień.  Czy mężczyzna jest troskliwy i opiekuńczy, odprowadzi cię wieczorem do domu, a na spacerze przygarnie do siebie, gdy obok ciebie będzie przejeżdżał rozpędzony rowerzysta. Czy złapie cię w pasie, gdy się zachwiejesz, przepuści cię w drzwiach i uwzględni twoje preferencje przy planowaniu randki.  Tych wszystkich informacji nie uzyskasz, podtrzymując jedynie znajomość wirtualnie czy telefonicznie.

Dodaj komentarz