Zdrowie

Po co ludzie kupują sobie kolagen?

Po co ludzie kupują sobie kolagen

Grafika dostarczona przez partnera

Stosowanie kolagenu w ostatnich latach stało się coraz bardziej popularne – ludzie zaczęli interesować się tym, jak faktycznie mogą sobie pomóc. W końcu zdaliśmy sobie sprawę z tego, że oferowane nam w sklepach kosmetyki i kremy – po prostu się nie sprawdzają. Ludzie przez lata korzystali z tego, co było dla nich po prostu dostępne – kierowaliśmy się podczas zakupu przede wszystkim ceną, a nie jakością i skutecznością danego towaru. Na szczęście powoli się to zmienia.

Do tej pory w momencie, gdy na naszej twarzy pojawiały się zmarszczki – od razu kupowaliśmy sobie krem z drogerii. Na opakowaniu producent obiecywał nam poprawę wyglądu skóry i wierzyliśmy, że faktycznie uzyskamy takie efekty. To dopiero po wielu miesiącach czy nawet latach docierało do nas, że praktycznie nic się nie zmieniło. To wtedy większość ludzi decyduje się na skorzystanie z zabiegu, dzięki któremu zmarszczki przestają być widoczne – ale takie rozwiązania są bardzo drogie i niestety niezbyt trwałe.

Podobnie postępowaliśmy w przypadku stawów – na ból kupowaliśmy sobie “pierwszą lepszą” maść, która miała tylko działanie przeciwbólowe. Oczywiście nie ma w tym nic złego, bo tym samym zapewniamy sobie ulgę – ale nie pomaga nam to jednak trwale i po jakimś czasie znowu szukamy innego rozwiązania. Ból stawów ma przecież jakąś przyczynę i to właśnie tym trzeba się zająć.

Warto też zwrócić uwagę na to, jak ogromne pieniądze zarabiają na nas firmy sprzedające odżywki do włosów i do paznokci. Kobiety sobie je kupują, bo chcą wyglądać lepiej – ale także tutaj szybko jesteśmy skazane na rozczarowanie. Stan włosów i paznokci się nie poprawia, a my nie wiemy już, co mamy dalej robić.

Najciekawsze jest tutaj to, że każdy z wymienionych problemów to efekt zmniejszonej produkcji kolagenu w naszym organizmie – można więc temu szybko i łatwo zaradzić. W jaki sposób? Musimy uzupełnić ten właśnie kolagen i dzięki temu poczujemy się lepiej – a także będziemy lepiej wyglądać. Staraj się radzić sobie z problemami mądrze – a nie tylko szybko. Dzięki temu zaoszczędzisz nie tylko czas, ale także pieniądze.

Kolagen na stawy

Kolagen na stawy przyda nam się w absolutnie każdym wieku. Gdy mamy nadwagę to nasze stawy są obciążone przez cały czas – szkodzimy im w każdym momencie, gdy jesteśmy w ruchu. Nie da się tego uniknąć – musimy po prostu pozbyć się nadwagi i wzmocnić swoje stawy na czas odchudzania. Kolagen na stawy pomoże nam w tym najlepiej. W tak samo złej sytuacji są też osoby starsze, u których stawy zużyły się po prostu z upływem lat – poziom kolagenu może być już naprawdę bardzo niski i dlatego cały czas jesteśmy narażeni na poważne kontuzje i ból.

Kolagen na stawy

Grafika dostarczona przez partnera

Ciężko też zrozumieć, dlaczego po kolagen tak rzadko sięgają sportowcy – na co dzień wykonują oni przecież intensywne ćwiczenia i na pewno dobrze wiedzą, jak wpływa to na ich organizm. Jeżeli nie chcą pewnego dnia zrobić sobie krzywdy i przekreślić swoich dalszym planów – powinni oni koniecznie rozpocząć stosowanie kolagenu już w młodym wieku.

Kolagen sprawi, że Twoje stawy zaczną się regenerować i dzięki temu żaden ruch nie będzie już dla nich dużym zagrożeniem – w końcu odzyskamy kontrolę nad swoim ciałem i pozbędziemy się bólu. Pamiętaj tylko, aby zawsze wybierać naturalny i bezpieczny kolagen – musisz go też stosować regularnie i bez żadnych przerw.

Kolagen rybi

Kolagen rybi to najlepszy rodzaj kolagenu, w jaki możemy zainwestować. Tak, jak wspominaliśmy wcześniej – na rynku masz dosyć spory wybór i warto wiedzieć, co faktycznie opłaca się kupić. Stosowanie proszku, kapsułek czy płynu to tak naprawdę kwestia bardzo indywidualna – dopóki wybierasz dobrej jakości kolagen to nie ma to większego znaczenia.

A dlaczego kolagen rybi jest najbardziej polecany? Chodzi tutaj przede wszystkim o jego przyswajalność – z łusek ryb morskich pozyskiwany jest kolagen, który najlepiej sprawdza się u człowieka. Dzięki temu szybko widzimy efekty i nie mamy już wątpliwości co do tego, że warto było rozpocząć taką kurację. Niestety oczywiście taki kolagen będzie dosyć drogi – za pozytywne efekty zawsze trzeba więcej zapłacić i ludzie raczej już zdają sobie z tego sprawę.

Staraj się raczej unikać kolagenu, który tworzony jest w wyniku procesów chemicznych – on zapewni Ci o wiele słabsze rezultaty i taka kuracja nie ma większego sensu. Lepiej trochę zaoszczędzić i po pewnym czasie kupić sobie jednak kolagen rybi.

Pomoc dla skóry

Kolagen to naturalny budulec naszej skóry i gdy po 25 roku życia jego produkcja spada – skóra robi się mniej elastyczna, pojawiają się zmarszczki i brzydkie przebarwienia. Można tutaj oczywiście zmienić swoje nawyki – rzucić palenie, lepiej się odżywiać i mniej opalać. To na pewno w dużym stopniu nam pomoże – ale możesz to być jednak niewystarczające.

W takiej sytuacji musisz po prostu kupić sobie kolagen w proszku, płynie lub w kapsułkach – tak uporasz się z przyspieszonym starzeniem swojej skóry. Możemy Ci obiecać, że już po kilku tygodniach stosowania kolagenu – różnica będzie naprawdę dobrze widoczna. Widzisz tutaj więc, że zamiast kupować sobie kolejny krem czy olejek – możesz wydać swoje pieniądze na coś, co faktycznie będzie w stanie Ci pomóc.

Pomoc dla skóry

Grafika dostarczona przez partnera

A czy w kremach takiego kolagenu nie ma?

Producenci często z niego korzystają, ale w ulotce zapominają wspomnieć o tym, że kolagen nie jest w stanie przeniknąć przez skórę – nie zajmie się więc jej regeneracją i nie zapewni nam trwałych efektów. Uzyskiwane w ten sposób lepsze nawilżenie naszej cery to za mało, aby móc faktycznie zahamować proces starzenia. Jeśli chcesz pozbyć się zmarszczek i mieć ładną skórę – koniecznie zainwestuj w dobrej jakości kolagen.

Wzmocnienie paznokci i włosów

Kolagen znajduje się także w naszych włosach i paznokciach – a ich wygląd się pogarsza, gdy zaczyna nam go niestety brakować. Możesz dalej stosować dobre szampony i odżywki – ale nie ma to większego sensu, jeśli jednocześnie nie suplementujesz kolagenu do wewnątrz.

Im szybciej zdasz sobie z tego sprawę – tym lepiej dla Ciebie.

Kolagen mogą stosować zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Dzięki niemu paznokcie nie będą już tak łatwo się łamać i rozdwajać – a włosy staną się grubsze i bardziej odporne na uszkodzenia. Ogromną zaletą korzystania z kolagenu jest też to, że w końcu poradzimy sobie z wypadaniem włosów – a dodatkowo powinny one zacząć też teraz zdecydowanie szybciej rosnąć.

Dodaj komentarz