Uroda

Plastyka warg sromowych – poczuj się znów kobieco

Plastyka warg sromowych

Wiele kobiet ma kompleks na punkcie wyglądu swoich okolic intymnych lub odczuwa dyskomfort spowodowany przerostem czy asymetrią warg sromowych. Jak pozbyć się tego rodzaju defektów?

Zabiegiem rekomendowanym przez ekspertów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy jest labioplastyka, która stanowi świetną alternatywę dla chirurgicznej korekcji warg sromowych.

Spis treści:

Labioplastyka – sposób na niedoskonałe okolice intymne

Jak przygotować się do zabiegu labioplastyki?

Jakich zaleceń pozabiegowych należy przestrzegać, aby uzyskać optymalne efekty?

Labioplastyka – sposób na niedoskonałe okolice intymne

Wargi sromowe mają za zadanie chronić wnętrze pochwy przed różnymi czynnikami zewnętrznymi. Jednak wraz z wiekiem tkanki w tym rejonie tracą elastyczność, stają się miękkie, w niektórych przypadkach w związku z przebytymi porodami i urazami krocza pojawia się asymetria. W związku z tym kobiety mogą zmagać się z bolesnymi otarciami podczas uprawiania ulubionych dyscyplin sportowych, jak rower, jazda konna, bieganie, czy z powodu wielogodzinnego noszenia obcisłych spodni. Wiele z nich nie akceptuje wyglądu swoich okolic intymnych na tyle, że unika basenów i nadmorskich plaży, w obawie, że ktoś zauważy niedoskonałości odznaczające się w stroju kąpielowym. Na szczęście z pomocą przychodzą nowoczesne osiągnięcia medycyny ginekologicznej, a jednym z nich jest plastyka warg sromowych metodą laserową.

Labioplastyka to nowoczesny, bezkrwawy zabieg dedykowany kobietom w każdym wieku, który może obejmować korektę kształtu, wielkości oraz estetyki warg sromowych. Procedura jest przeprowadzana przez znakomicie wyszkolonego i doświadczonego w tej technice laserowej ginekologa (w znieczuleniu miejscowym lub na życzenie pacjentki – ogólnym). Specjalista podczas plastyki warg sromowych korzysta wyłącznie z wysokiej jakości, zaawansowanego technicznie sprzętu m.in. – systemu laserów CO2, Erb:Yag i cenionego przez wielu specjalistów systemu radiochirurgii ginekologicznej Pelleve Platinum. W celu zapewnienia pacjentce maksymalnego komfortu, podczas plastyki warg sromowych używane są w 100% wchłanialne szwy chirurgiczne, dzięki czemu po zabiegu nie ma potrzeby ich ściągania (co nie jest przyjemnym doznaniem).

Jak przygotować się do zabiegu labioplastyki?

Plastykę warg sromowych poprzedza wstępna konsultacja, podczas której jest podejmowana decyzja o kwalifikacji do zabiegu. Przed labioplastyką pacjentka musi wykonać szereg badań, m.in. morfologię, grupę krwi, badanie ogólne moczu, APTT, INR, PT, antygen HBS, HCV, HIV, EKG, badanie poziomu cukru i elektrolitów. Dwa tygodnie przed zabiegiem należy zrezygnować ze stosowania witaminy E, leków przeciwkaszlowych, przeciwgrypowych, aspiryny oraz jej pochodnych (mogą wydłużać krwawienie pozabiegowe).  Jeśli pacjentka pali nałogowo papierosy, powinna 3 doby przed procedurą zabiegową odstawić tytoń.

Jakich zaleceń pozabiegowych należy przestrzegać, aby uzyskać optymalne efekty?

Czas całkowitego wygojenia obszaru poddanego labioplastyce wynosi 4-6 tygodni. Przez ten okres należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń lekarskich, czyli:

  • utrzymywać rany pooperacyjne w czystości,
  • stosować środki odkażające (dwa razy w ciągu dnia),
  • wstrzymać się od aktywności seksualnej na około 4 tygodnie po zabiegu,
  • w razie konieczności stosować ogólnodostępne leki przeciwbólowe (bez recepty).

 Podsumowując, labioplastyka to remedium na wiele kobiecych kompleksów. Pozwala odzyskać lepszy komfort na co dzień i sprawia, że życie seksualne staje się bardziej satysfakcjonujące i udane (znika wstyd spowodowany wyglądem okolic intymnych). Plastyka warg sromowych to skuteczna i bezpieczna metoda znacznej poprawy jej wyglądu oraz kondycji miejsc intymnych. Dodatkowe informacje o labioplastyce oraz innych innowacyjnych zabiegach z zakresu ginekologii estetycznej znajdziesz na stronie internetowej: bienkowscyclinic.pl

Komentarze (5)

Zostaw komentarz