Miłość i związki

Pierwszy pocałunek – co zrobić, aby był niezapomniany?

pierwszy pocałunek

Pierwszy pocałunek podobnie jak pierwszy raz czy pierwsza randka to chwile, które na zawsze zapadają w naszą pamięć.  Nic dziwnego, że chcemy były wyjątkowe i można je wspominać z rozrzewnieniem. Choć pierwszy pocałunek większość osób ma za sobą w wieku nastu lat, niektóre osoby stresują się za każdym razem, gdy mają pocałować się z nowym partnerem po raz pierwszy. Każdy jest bowiem inny i preferuje inny typ pocałunku. Na dodatek niektórzy ludzie mają tak, że im bardziej im na kimś zależy, tym większą blokadę odczuwają na myśl o pocałunku. Nie chcą bowiem źle wypaść. Co zrobić, aby pierwszy pocałunek był niezapomniany.

Pierwszy pocałunek – postaw na luz!

Choć mogłoby się wydawać, że pierwszy pocałunek przypada na czas gimnazjum lub szkoły średniej, niektórzy dopiero na studiach znajdują osobę, która jest im na tyle bliska, że chcą ją pocałować. Im później rozpoczynamy swoją przygodę z całowaniem, tym większy strach odczuwamy. Boimy się zbłaźnić przed ukochaną osobą, nie chcemy wyjść na niedoświadczonych i tym samym dziwnych.  Tymczasem pocałunek powinien być przyjemnością. Co zrobić, by trochę wyluzować i wszystko odbyło się pomyślnie?

Jak się całować?

Osoby, które mają przed sobą pierwszy pocałunek, często za bardzo się nim stresują. Szukają w internecie porad, jak się całować. Czy przymknąć wówczas oczy, w którą stronę pochylić głowę, kiedy zainicjować pocałunek? Tymczasem udany pocałunek to spontaniczny pocałunek w romantycznej scenerii. Kobiety przywiązują dużą wagę do atmosfery. Warto więc zabrać je na romantyczny spacer do parku i tam je pocałować.

Każdy umie się całować

Im więcej myślisz o pierwszym pocałunku, tym bardziej się stresujesz, a to oznacza, że nie potrafisz skupić się na czerpaniu przyjemności z chwili, która właśnie trwa.  Mamy dobrą wiadomość dla osób, które jeszcze nigdy się nie całowały. Każdy potrafi się całować, nawet osoba pozbawiona doświadczenia. Nie ma jednej recepty na udany pocałunek. Tak naprawdę każdy taki może być.  Nie trzeba korzystać z żadnej wyszukanej techniki, tylko pójść za głosem impulsu i pocałować osobę, do której coś czujemy.

Czy mogę go pocałować?

Warto upewnić się tylko, że osoba, którą chcemy pocałować, też tego chce. Najlepiej przystanąć gdzieś w ładnej scenerii blisko mężczyzny, objąć go, spojrzeć mu prosto w oczy, po czym przenieść wzrok na jego usta, delikatnie objąć rękami jego twarz i po prostu pocałować. Pierwszy pocałunek nie musi być długi. Może to być zwykłe muśnięcie warg. Jeśli mężczyzna będzie miał ochotę na więcej, to z pewnością po chwili sam przejmie inicjatywę i pocałuje cię w nieco bardziej odważny sposób.  Daj ponieść się chwili, bądź spontaniczna, a wszystko potoczy się samo. Naprawdę każdy potrafi się całować i w kluczowej chwili, jeśli się nie zestresujesz, będziesz wiedziała co robić.

Higiena przede wszystkim!

Aby pierwszy pocałunek był przyjemny, należy zadbać o odpowiednią higienę jamy ustnej. Nic tak nie psuje tej wyjątkowej chwili jak nieświeży oddech. Przed wyjściem na randkę warto więc dokładnie wyszczotkować zęby i przepłukać je płynem do higieny jamy ustnej. Przed romantycznym spotkaniem lepiej zrezygnować z jedzenia cebuli i czosnku, ponieważ są to warzywa o silnej, dość specyficznej woni, których zapach ciężko zneutralizować nawet myjąc kilkukrotnie zęby.

Potknięcia obracaj w żart

Pierwszy pocałunek to przede wszystkim ogromne emocje, chcemy bowiem wypaść przed drugą osobę najlepiej, jak to możliwe.  W rezultacie czasem z podekscytowania zdarzają nam się drobne wpadki. Jeśli tobie przytrafi się taka sytuacja, obróć ją w żart i spróbuj pocałować go ponownie.

Pocałunek z ukochaną osobą zawsze jest przyjemny

Bardzo ważne jest, aby pierwszy pocałunek miał miejsce z ukochaną osobą w odpowiedniej chwili. Jeśli trafimy na faceta, którego nie kochamy, to ten może się bardzo starać, a nam pocałunek i tak nie sprawi przyjemności. I odwrotnie, mniej doświadczony facet, którego mocno kochamy, może się okazać dla nas ideałem pod względem całowania, ponieważ już sama jego bliskość będzie dostarczać nam mnóstwo endorfin. Dobrze, aby był to mężczyzna obdarzony poczuciem humoru, przy którym w ogóle się nie stresujemy.  Jeśli już spotkałaś takiego mężczyznę, to nie zwlekaj, tylko go pocałuj na kolejnej randce. Uwierz nam, całowanie jest naprawdę przyjemne i każdy potrafi to robić;)

Magdalena Kukurowska

Komentarze

Irena

4 lata temu

Pierwsze pocałunki są jedyne i niepowtarzalne. Ja doskonale pamiętam mój pierwszy pocałunek z moim mężczyzną. Pamiętam te motyle w brzuchu…. szkoda że to uczucie tak szybko mija. Ale z drugiej strony potem to uczucie przeradza się w dojrzałą miłość…. czyli coś najpiękniejszego 🙂

Zostaw komentarz