Uroda

Perfumy dla dojrzałej kobiety. Jak wybrać idealne?

Perfumy dla dojrzałej kobiety

Zdjęcie autorstwa Dids z Pexels

 Wybór perfum dla kobiet dojrzałych nie jest łatwym zadaniem. Nie zawsze sprawdzą się tutaj bardzo zmysłowe zapachy, w wielu przypadkach znacznie lepszym rozwiązaniem będzie lekka, kwiatowa woda perfumowana. Jako prezent dla niektórych kobiet sprawdzą się także perfumy orientalne. Jak dokonać trafnego wyboru?

Nuty zapachowe dla dojrzałych kobiet — czym się kierować?

Wody toaletowe i perfumy to kategoria bardzo zróżnicowana. Zapachy kierowane są w końcu zarówno do bardzo młodych, jak i dojrzałych kobiet. Tych dopiero wkraczających w dorosłość i tych bardzo świadomych, potrafiących zdefiniować siebie. Zapachy są kierowane zarówno do romantyczek, jak i kobiet bardzo aktywnych, kroczących przez życie śmiałym i pewnym krokiem. Wybierając perfumy damskie dla kobiet dojrzałych, trzeba sobie z tego wszystkiego zdawać sprawę. . Tutaj nie ma już miejsca na przypadkowość. Kobiety dojrzałe z reguły doskonale wiedzą, w jakich zapachach czują się dobrze, które odpowiadają ich charakterowi, pasują do stylu życia. Zanim więc twoją uwagę zwróci konkretna woda toaletowa, warto zorientować się, po jakie zapachy najczęściej sięga osoba, którą chcesz obdarować. Jeśli znacznie częściej czujesz kwiatowe aromaty, nie sięgaj po mocniejsze zapachy damskie. Z kolei jeśli kobieta częściej pachnie orientalnymi nutami, nie warto na siłę proponować jej lżejszych zapachów.

Perfumy damskie — po jakie zapachy najlepiej sięgać?

Kobiety dojrzałe są znacznie bardziej świadome własnej osobowości, nastroju, towarzyszących im emocji. Mają znacznie bardziej wyrobiony gust i styl. Znacznie mniejsze wrażenie robią na nich reklamy perfum czy wody kolońskie polecane przez znajomych. Oznacza to również, że nie ma jednego typu zapachy, który szczególnie podoba się kobietom dojrzałym.

  • Oczywiście spora część kobiet ceni sobie perfumy eleganckie i wytworne, które podkreślają ich świadomość własnej wartości i charakter. Z reguły w takim przypadku sięgamy po perfumy cięższe, o mocniejszych nutach zapachowych, choć często są one przełamane bardziej cytrusowym lub kwiatowym akcentem.
  • Wiele kobiet stawia na perfumy stanowiące pewną harmonię między lekkim kwiatowym zapachem a mocniejszym, drzewnym akcentem. Jako prezent dla kobiet dojrzałych sprawdzają się więc zapachy stanowiące połączenie sandałowca, paczuli, cedru z ylang-ylang, bergamotką, gardenią czy lawendą.
  • Całkiem sporo dojrzałych kobiet wybiera lżejsze zapachy. Kwiatowe nuty zapachowe są aktualne bez względu na wiek kobiety. Stanowią one symbol naturalności, lekkości, kobiecości. Dają powiew świeżości, którą ceni tak wiele kobiet. Najczęściej wybierane zapachy opierają się na bzie, magnolii, konwalii, a także lilii czy ylang-ylang.

Perfumy kwiatowe czy drzewne, orientalne?

Nie ma tutaj jednej zasady wyboru. Punktem wyjścia zawsze powinna być więc obserwacja osoby, którą chcemy obdarować. Sklep z kosmetykami Aelia oferuje bardzo bogaty wybór zapachów, natomiast kluczem do właściwej decyzji powinna być wiedza o preferencjach zapachowych obdarowywanej kobiety. Nie warto przyjmować założenia, że kobieta dojrzała z pewnością postawi na mocne perfumy, bo może być zupełnie odwrotnie.

  • U wielu kobiet dojrzałych sprawdzają się przede wszystkim kompozycje kwiatowej, które wnoszą powiew świeżości. Są pełne życia, podkreślają aktywny tryb życia i optymizm, który cechuje sporą grupę dojrzałych kobiet. Wiele kobiet w tym wieku sięga często po perfumy przywodzące na myśl zapachy z młodości.
  • Perfumy drzewne, o mocnym akcencie wybierają najczęściej kobiety bardzo wytworne, eleganckie, które w ten sposób jeszcze bardziej podkreślają pewność siebie. Zdecydowana większość kobiet dojrzałych stawia jednak na kompozycje, w których te nuty drzewne są jedynie delikatnie wyczuwalne.
  • Zapachy orientalne to także mocna i wyrazista propozycja, która często jednak jest przełamywana kwiatową lub owocową nutą, dzięki czemu powstaje subtelna kompozycja z charakterem.

Dodaj komentarz