Gdy pojawia się problem... Seks

Partner i kochanek. Partner czy kochanek?

partner-i-kochanek-partner-czy-kochanek

Kiedy partner i kochanek jest jedną i tą samą osobą – świat staje się bajką. Wszystkie przeciwności, które niesie ze sobą życie, można pokonać, jeśli ma się u boku swojego rycerza i najlepszego kumpla zarazem. Jeśli nasz towarzysz jest tylko partnerem lub tylko kochankiem – czegoś nam brakuje, ale i tak umiemy odnaleźć harmonię. W końcu na tym polega sztuka kompromisu. Co jednak w sytuacji, gdy ci dwaj… to również dwie różne osoby?

Na początku może wyjaśnię, co kryje się pod określeniem kochanek. Nie musi być on kochankiem w stricte tego słowa znaczeniu. Bez względu na to czy doszło między Wami do zbliżenia, czy nie – jest to osoba, z którą odczuwasz tzw. chemię. Pokrewieństwo dusz, podobieństwo temperamentów – czasem udaje się spotkać kogoś takiego na swojej drodze. To człowiek, któremu możesz na dzień dobry zdradzić wszystkie sekrety, który rozumie Cię w strefie intymnych marzeń oraz samych idei. Niestety, bywa że to nadziemskie powiązanie związane jest z brakiem praktycyzmu. Cudowny romans z chwilą sprowadzenia na ziemię zaczyna się kurzyć, obrastać w szarość dnia codziennego. Nasz książę z bajki spóźnia się, zapomina wynieść śmieci, a nasze – głupie, bo głupie, ale jednak – problemy z koleżanką z pracy wcale go interesują.

One interesują natomiast partnera. Ten facet mógłby Ci nieba przychylić, gdyby tylko umiał. Nie jest jednak wierszokletą czy artystą, stara się więc okazywać swoje uczucie poprzez codzienne wsparcie. Poniesie zakupy, posprząta, ugotuje nawet obiad, gdy wracasz późno do domu. Możesz z nim rozmawiać o swoich małych troskach i radościach, ale milknie, kiedy wspomnisz o tym, co siedzi gdzieś tam na dnie duszy. Gdy zadasz pytanie bez odpowiedzi, typu „Czy to życie ma sens”, spogląda na Ciebie dziwnie, bagatelizuje lub czuje się zmieszany. Z nim nie przegadasz jak z kochankiem całej nocy o samej tylko naturze egzystencji. Seks też jest jakiś nie ten… Niby rozmawiacie, niby „technicznie” to wszystko pasuje, ale Twoja psychika nie kocha się z partnerem. Wiesz, że pełne zbliżenie fizyczne i psychiczne dać ci może tylko kochanek.

A. Złotkowska

Kiedy partner i kochanek jest jedną i tą samą osobą – świat staje się bajką. Wszystkie przeciwności, które niesie ze sobą życie, można pokonać, jeśli ma się u boku swojego rycerza i najlepszego kumpla zarazem. Jeśli nasz towarzysz jest tylko partnerem lub tylko kochankiem – czegoś nam brakuje, ale i tak umiemy odnaleźć harmonię. W końcu na tym polega sztuka kompromisu. Co jednak w sytuacji, gdy ci dwaj… to również dwie różne osoby?

Którego wybrać?

Jeśli potrafisz stworzyć w głowie rachunek plusów i minusów, to wybierzesz partnera. Wiadomo bowiem, że przed trudami dnia codziennego nie uciekniesz, a on Ci pomoże. Rozum więc mówi ten, ale serce tęskni za kochankiem. Stajesz na rozstaju dróg i… nikt Ci nie pomoże.

Nikt nie powinien decydować za Ciebie. Twój wybór bowiem wpłynie na to, jakie będziesz wiodła dalej życie – czy zaryzykujesz i dasz porwać się rzece magii, która być może porwie Cię na samo dno oceanu, czy pójdziesz twardą, pewną ścieżką.

Ja również nie pomogę Ci uzyskać odpowiedzi na to pytanie. Podpowiem tylko jedno. Pamiętaj, że nie tylko Ty masz w tym trójkącie miłosnym uczucia, nie tylko Ty cierpisz. Najgorsze co możesz robić, to miotać się nieskończoną ilość czasu między jednym a drugim. W takiej sytuacji nie tylko możesz ich stracić, ale przede wszystkim ranisz dwóch wspaniałych mężczyzn, którym na Tobie zależy.

A. Złotkowska

Komentarze (10)

serenada0

7 lat temu

W momencie zawarcia związku nikt ale to nikt nie wie jak będzie on wyglądał za 20 , 30 lat. Ludzie się zmieniają , mentalność również. I zmieniamy się my oraz nasi mężowie , partnerzy. Oczywiście , jeżeli jesteśmy ze sobą ponad 30 lat to związek nie jest zły , przeważa przyjażń i to ona jest najważniejsza. Bo nikt mi nie wmówi , że utrzymuje się taka sama jak na początku namiętność i pożądanie. A jeżeli ktoś tak twierdzi to kłamie . Sielanki nigdzie ma , nie jest to powodem od razu do szukania kochanka. Ale nigdy nie mów NIGDY

hallina

10 lat temu

Bardzo dobrze powiedziane filodendron i na tym muszę zakończyc,bo po 15-ej muszę byc w pracy-dopiero po 20-ej będę w domu i będę mogła usiąśc do komputera.Na razie wszystkim miłego popołudnia życzę

filodendron

10 lat temu

Mąż-człowiek , kobieta-człowiek, nikt ich nie uprzedmiotawia.A niezadowolenie w sensie ogólnym może dotyczyć zarówno jednej ,jak i drugiej strony.

summer

10 lat temu

Co to znaczy „niezadowolenie z męża”? Przecież mąż to człowiek a nie jakiś sprzęt czy inny towar, który – jak się nagle okazuje – nie spełnia obietnic producenta.

filodendron

10 lat temu

Myślę, że bardzo wiele kobiet jest niezadowolonych ze swoich mężów.Połączenie idealnego kochanka i idealnego partnera życiowego graniczy z cudem.No cóż życie nie jest idealne.Wychodząc za mąż, niestety nie wiemy z góry jaki to będzie związek.Czasem pięknie się zapowiada ,a póżniej jest jak jest.

summer

10 lat temu

Nie rozumiem problemu opisanego w artykule. Może dlatego, że nie spotkałam w życiu ani idealnego partnera, ani idealnego kochanka. Myślę, że trudno znaleźć jeden czy drugi typ, nie mówiąc już o połączeniu cech obydwu typów w jednym człowieku. Niemniej czuję się bardzo dobrze w swoim związku, nie chcę go zmieniać ani tym bardziej rozmieniać…..

Zostaw komentarz