Pani Henryka i morderstwo w pensjonacie – Katarzyna Gurnard

0
23
Lira

Komedia kryminalna z emerytką w roli głównej? Takie połączenie nie mogło się nie udać. Katarzyna Gurnard wprowadza czytelnika w świat zagadki, która niesamowicie wciąga i bawi. Pani Henryka nie zawaha się użyć swojej ciekawości, sprytu i charakteru, by dowiedzieć się, kto jest winny morderstwa pokojówki.

Pani Henryka – detektyw z werwą

Starsza pani wcale nie musi wieść spokojnego życia. W przypadku Pani Henryki, na początku wydaje się, że wszystko jest zwyczajne, do czasu aż emerytka dostaje tajemniczy list, informujący o spadku. Otrzymanie pokaźnej sumy pieniędzy skłania Henrykę do wyjazdu. W końcu na wakacje zasługuje każdy, niezależnie od wieku. Wybór pada na pensjonat Yorkshire. I choć o angielskiej nazwie, zlokalizowany w kraju. Emerytka wyjeżdża, nie spodziewając się tego, co czeka ją w malowniczym pensjonacie.

Morderstwo pokojówki

Spokojny pobyt w pensjonacie Yorkshire niespodziewanie zamienia się w pełną emocji i zagadek drogę do odnalezienia sprawcy zbrodni. Właścicielka pensjonatu Zofia wraz z Henryką odnajdują ciało zamordowanej Róży – młodej pokojówki. Dziewczyna nie żyje, ale kto mógł dopuścić się takiej zbrodni? Wśród podejrzanych są pracownicy i goście pensjonatu. Henryka postanawia odkryć prawdę, wcielając się w rolę detektywa.

Podejrzani

Trop pani Henryki pada na hotelowych gości i pracowników. Wśród nich jest kelner Mateusz, doskonała kucharka Czesia, które potrawy chwali pan Mirek. Do tego dochodzi para arystokratów, zajmujących się dziełami sztuki, dentysta z żoną, znana artystka oraz reszta pracowników Yorkshire. Od momentu zbrodni, Henryka uważnie będzie przyglądała się każdej z osób, by dzięki znalezionym poszlakom, dojść do sedna sprawy. Czy zawziętej Henryce uda się odkryć prawdę? Czy odnajdzie sprawcę zbrodni? Tego dowiecie się ze stron powieści Katarzyny Gurnard – Pani Henryka i morderstwo w pensjonacie Wydawnictwa Lira.

Pani Henryka Orłowska zadziwia swoją determinacją, sprytnym wychodzeniem z trudnych sytuacji oraz niezwykle sympatyczną osobowością. Właśnie te cechy sprawiają, że świetnie radzi sobie w roli detektywa. Z niecierpliwością czekamy na kolejne kryminalne przygody energicznej emerytki. Uważajcie, bo Pani Henryka dopiero się rozkręca!

Katarzyna Antos

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ