Kultura Styl życia

Pamiętaj, że byłam – Beata Majewska

Pamiętaj, że byłam – Beata Majewska

Pamiętaj, że byłam stanowi kontynuację powieści Zapomnij, że istniałem. Powracamy tutaj do znanych nam bohaterów i poznajemy kontynuację ich losów. Beata Majewska zadbała o to, aby i tym razem czytelnikowi nie zabrakło emocji. Już samo rozpoczęcie książki rozpoczyna się dość sensacyjnie.

Z mafii się nie odchodzi

Snarski zrezygnował z życia gangstera, chciał zerwać z mafią. Znalazł szczęście u boku Weroniki, która urodziła mu synka. Niestety, światek przestępczy ma to do siebie, że lubi upominać się o swoich dawnych pracowników. Nie można z nim zerwać, ot tak.

Uprowadzenie żony i dziecka byłego gangstera

Nikita na prośbę ojca, Wasyla, postanawia ściągnąć Snarskiego do pracy w swoim gangu. Ten jednak jest na tyle oporny, iż musi skorzystać z podstępu. Ustala plan dnia Weroniki i postanawia uprowadzić ją wraz z dzieckiem. Ma nadzieję, że mąż kobiety zareaguje stosownie do zagrożenia i powróci na łono mafii, aby realizować jej zlecenia.

Irmina uprowadza Weronikę wraz z dzieckiem. Rosjanka nie zamierza im jednak wyrządzić krzywdy. Polecenie góry jest jasne. Nikomu nie może spaść włos z głowy. Nikita i jego ojciec nie chcą skrzywdzić rodziny Snarskich. Zależy im tylko na tym, aby nakłonić byłego gangstera do współpracy.

Nieoczekiwana eksplozja bomby w samochodzie Weroniki

Weronika zostaje z Nikitą, podczas gdy Irmina wywozi dziecko do kryjówki. Niestety, w trakcie podróży samochodem Snarskiej, wybucha bomba. Dziecko Weroniki ginie na miejscu. Ona natomiast załamuje się psychicznie. Wskutek traumatycznych przeżyć traci pamięć. Za zamachem nie stoi jednak Nikita. Bombę pod samochód Weroniki musiał podłożyć ktoś inny. Kim jest zamachowiec i dlaczego czyha na życie matki z dzieckiem? Jak zareaguje Snarski, gdy zorientuje się, iż jego bliscy zostali uprowadzeni, a niewinny synek zginął w eksplozji? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w powieści Pamiętaj, że byłam.

Powieść dla kobiet z mocno osadzonym wątkiem mafijnym

Beata Majewska dała się poznać jako autorka świetnych romansów z elementami mafijnymi. To kolejna udana książka w jej dorobku. Pamiętaj, że byłam trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Zakończenie pozostaje otwarte, aby historia Snarskich mogła zostać rozwinięta w trzecim tomie pt. Obiecaj, że wrócisz.  Jeśli szukasz książki, która wbije cię w fotel, koniecznie sięgnij po Pamiętaj, że byłam.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz