Dzieje się Wydarzenia

Paczka dla Zwierzaczka

paczka-dla-zwierzaczka

Psy i koty z Przytuliska dla Zwierząt w Głownie marzą o tym, by Święty Mikołaj pamiętał o nich w tym roku. Włącz się w akcję „Paczka dla Zwierzaczka” i podaruj prezent wybranemu czworonogowi.

Paczki już są w worku Świętego Mikołaja? Tylko czy na pewno wszystkie…? Chwila zastanowienia i tak! Brakuje jeszcze czegoś dla psa lub kota z Przytuliska dla Zwierząt w Głownie. W ramach tegorocznej akcji „Paczka dla Zwierzaczka” każdy może wybrać podopiecznego Przytuliska i wspomóc przygotowanie Świąt w tym pełnym nadziei miejscu.

Potrzeby zwierząt przebywających pod opieką Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie są ogromne. Ale w czasie okołoświątecznym psy i koty rozumieją, że ludzie mają mnóstwo wydatków, więc ich prośby nie są duże. Fado prosi o karmę, Milka chciałaby dostać jakiś fajny gryzak, a Kika marzy o witaminach poprawiających miękkość jej pięknego futerka. To tylko małe marzenia, a tak naprawdę, wielkie rzeczy dla tych pozbawionych domów, ale nie nadziei, zwierząt. Każdy może obdarować tyle czworonogów, ile chce. Wystarczy, że poinformuje o tym Przytulisko i dotrzyma wziętego na siebie zobowiązania.

Jak zostać Świętym Mikołajem?

Wystarczy wejść na stronę: http://www.przytulisko.glowno.pl/aktualnosci.htm i kliknąć w banner „Paczka dla Zwierzaczka”. Po przekierowaniu do zakładki o tej samej nazwie należy wybrać zwierzę i przeczytać, o co ono prosi Świętego Mikołaja. Kolejny krok to poinformowanie Przytuliska, że danemu zwierzęciu kupimy prezent i wyślemy go bądź dostarczymy do Przytuliska (mail na adres: beata@przytulisko.glowno.pl lub media@przytulisko.glowno.pl). Dodatkowo darczyńcy spoza Głowna mogą skontaktować się z Przytuliskiem, aby dowiedzieć się, czy z ich miasta będzie organizowany specjalny transport prezentów. Na taki przywilej z pewnością mogą liczyć mieszkańcy Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Trójmiasta, Łodzi, Strykowa, Waliszewa, Pruszkowa, Łowicza, Domaniewic i Zgierza, a w szczególnych przypadkach i innych miejscowości. Ważne, by prezenty dotarły na miejsce przed 20 grudnia.

Co dalej?

W wigilijny poranek wolontariusze i chętni darczyńcy zbiorą się w Przytulisku w Głownie, by przekazać zwierzakom upominki. Każdy, kto nie będzie mógł uczestniczyć w wydarzeniu, będzie mógł obejrzeć fotorelację na stronie internetowej Przytuliska.
Członkowie Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” i wolontariusze w Przytulisku dla Zwierząt w Głownie zachęcają:
Zostań Świętym Mikołajem dla naszych Podopiecznych i zachęć do tego innych!

O Przytulisku

Przytulisko dla Zwierząt w Głownie zostało założone w 1998 roku. Powstało by dawać schronienie zwierzętom, które są porzucane przez swoich właścicieli, wygłodzone błąkają się po ulicach miasta lub są znajdowane przez mieszkańców Głowna w okolicznych lasach. Niektóre zwierzęta przebywają w Przytulisku, ponieważ osobiście przywieźli je tu ich „właściciele”. Są również takie, które pochodzą z interwencji, gdyż warunki w jakich bytowały zagrażały ich życiu.

W Przytulisku przebywa średnio około 80 psów i około 20 kotów. W opiece nad nimi pomagają wolontariusze, dzięki którym psy odzyskują równowagę psychiczną, uczą się podstawowego posłuszeństwa, a także wychodzą ze stanów depresyjnych i otwierają się na pozytywny kontakt
z ludźmi. www.przytulisko.glowno.pl

Przytulisko Głowno

Komentarze (10)

elle@elle

8 lat temu

Na pewno jest duzo takich schronisk w Polsce gdzie pieski i kotki ucieszylyby sie z nadejscia Mikolaja szkoda ze nie maja w internecie dobrej reklamy i czasem ciezko dotrzec z paczuszka:)))
ja na co dzien jestem wolontariuszka w schronisku w moim miescie

elle@elle

8 lat temu

zostalam Mikolajem dla pieska i wyslalam wlasnie paczke z przysmakami do Przytuliska ,cieszy mnie,ze kazdy psiak i kotek znalazly swojego Mikolaja a jednym z nich bylam ja:)))

Emilly27k

8 lat temu

Lubię kiedy pomaga się pieskom ze schroniska. Takie akcje podobają się, ponieważ możemy pomóc nie jednemu zwierzaczkowi mieszkającemu w schronisku.

Zostaw komentarz