Styl życia

Paczka dla zwierzaczka

paczka dla zwierzaczka

Rozpoczynamy kolejną odsłonę akcji Paczka dla Zwierzaczka. Psy i koty z Przytuliska dla Zwierząt w Głownie jak co roku napisały listy do Świętego Mikołaja.

– Hej, Aga! Hej Nicole! Kasiuuuuu, pomożecie? Trudno w łapkach utrzymać długopis, a to już czas na pisanie listów do Świętego Mikołaja!

– Oczywiście! Po to tu jesteśmy! Od kogo więc zaczynamy…?

 

I ruszyli! Wielka machina pisania kilkudziesięciu listów do Mikołaja spędzała nam sen z powiek. Zwierzaki planowały, snuły marzenia, a my – Wolontariusze dzielnie przyglądaliśmy się podopiecznym Przytuliska dla Zwierząt w Głownie i spisywaliśmy ich prośby. Teraz szukamy ludzi o wielkich sercach, którzy zechcą spełnić marzenia psów i kotów z Przytuliska dla Zwierząt w Głownie.

Jak zostać Św. Mikołajem?

Akcja Paczka dla Zwierzaczka trwa od 1 do 20 grudnia. W tym czasie należy wejść na stronę internetową Przytuliska w Głownie:

http://www.przytuliskoglowno.pl/akcje/paczkadlazwierzaczka2018, wybrać psa lub kota (można też kilka zwierząt!) i poinformować naszą wolontariuszkę, dla którego/których zwierzęcia/zwierząt chcecie być Św. Mikołajem. W tym celu należy wysłać maila na adres: kasia@przytuliskoglowno.pl

 

Jak dostarczyć prezent?

  • Możecie przygotować własnoręcznie prezent i dostarczyć go/wysłać (można bezpośrednio ze sklepu internetowego) do Przytuliska (ul. Piaskowa 37, 95-015 Głowno) koniecznie z wyraźną informacją „Paczka dla zwierzaczka – imię wybranego zwierzęcia”.
  • Możecie też gotowy prezent przekazać naszym Wolontariuszom, którzy w wybranych miastach Polski będą odbierali paczki (np. Łódź, Zgierz, Pruszków, Warszawa, Łowicz, Stryków, Wrocław).
  • Trzecim proponowanym Wam rozwiązaniem jest przekazanie darowizny na konto Przytuliska na prezent – w tytule przelewu wpisujemy „Paczka dla zwierzaczka – imię wybranego zwierzęcia” (Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt „Arkadia” w Głownie, ul. Sporna 3, 95-015 Głowno, 49 8787 0000 0024 6482 2000 0001,).

Finał akcji

Na prezenty czekamy do 20 grudnia. Następnie 23 grudnia o godzinie 10.00 zbieramy się w Przytulisku dla Zwierząt i rozpoczynamy świętowanie! Gorąco zapraszamy Was wszystkich w tym dniu do wspólnego rozpakowywania i wręczania prezentów. Pracy będzie mnóstwo, a jeszcze więcej uśmiechów i satysfakcji z dobrze wykorzystanego czasu J Pamiętajcie, by zabrać ze sobą jakieś świąteczne gadżety – czapki i stroje Mikołajów, rogi reniferów i co tam jeszcze macie.

O Przytulisku

 

Przytulisko dla Zwierząt w Głownie zostało założone w 1998 roku. Powstało by dawać schronienie zwierzętom, które są porzucane przez swoich właścicieli, wygłodzone błąkają się po ulicach miasta lub są znajdowane przez mieszkańców Głowna w okolicznych lasach. Niektóre zwierzęta przebywają w Przytulisku, ponieważ osobiście przywieźli je tu ich „właściciele”. Są również takie, które pochodzą z interwencji, gdyż warunki w jakich bytowały zagrażały ich życiu.

W Przytulisku przebywa średnio około 40 psów i około 20 kotów. W opiece nad nimi pomagają wolontariusze, dzięki którym psy odzyskują równowagę psychiczną, uczą się podstawowego posłuszeństwa, a także wychodzą ze stanów depresyjnych i otwierają się na pozytywny kontakt z ludźmi. www.przytuliskoglowno.pl

 

Komentarze

Zostaw komentarz