Kultura Styl życia

Oswoić Hiszpanię – Joanna Lessnau

Oswoić Hiszpanię

Hiszpania to kraj położony na Półwyspie Iberyjskim, który doskonale znamy. Zlokalizowana między Portugalią a Francją, posiadająca dostęp do Morza Śródziemnego oraz oferująca wędrówki górskie stała się rajem dla turystów. Hiszpania to jeden z najczęściej wybieranych kierunków turystycznych. Można w niej stosunkowo tanio wypocząć. Rdzenni mieszkańcy są przychylnie nastawieni do przyjezdnych. Kraj ten jest stosunkowo bezpieczny. Joanna Lessnau w książce Oswoić Hiszpanię ukazuje nam ten kraj ze strony, której większość z nas nie zna.

Z czym kojarzy się nam Hiszpania?

Hiszpania kojarzy nam się z ognistym flamenco, jedną z najlepszych lig piłkarskich świata – La Ligą oraz aromatyczną sangrią. Mieszkańców tego kraju postrzegamy jako temperamentnych, optymistycznie nastawionych do świata oraz otwartych.  Barcelona posiada wspaniałe zabytki, które chętnie odwiedzają turyści. Ci nie mogą też obejść się bez wejścia na Camp Nou, stadion, który stanowi Mekkę dla fanów futbolu. Joanna Lessnau w swojej książce Oswoić Hiszpanię stara się ukazać prawdziwe oblicze Hiszpanii.

Marzenie o podróży do Hiszpanii

Książka rozpoczyna się o relacji małej Asi, która marzy o podróży do Hiszpanii. Kiedy jest blisko od realizacji swojego pragnienia, los płata jej figle. Ale może to właśnie on rozpalił w niej taką miłość do tego słonecznego kraju? Dorosła Joanna odwiedza Hiszpanię w 2009 roku dzięki swoim znajomym, którzy rozpoczęli pracę na Półwyspie Iberyjskim.  Kobieta może wreszcie skonfrontować swoje wizje z rzeczywistością. Czy Hiszpania okaże się takim rajem na ziemi, jak oczekiwała Joanna?

Strach przed podróżą

Początkowo główna bohaterka wraz ze swoimi bliskimi obawia się skomplikowanych procedur na lotniskach. Szybko jednak okazuje się, że wystarczy trochę poszperać w internecie, podpatrzeć innych i w języku migowym przekazać najważniejsze informacje.

Poznaj Hiszpanię, jakiej nie znasz

Hiszpania urzeka Joannę do tego stopnia, że ta postanawia odkrywać ją centymetr po centymetrze. Zabiera czytelnika na spacer znanymi i mało popularnymi uliczkami. Miłość do tego słonecznego kraju skłania ją z czasem do nauki języka. Joanna włada nim coraz lepiej, co umożliwia jej lepsze poznanie tamtejszej kultury i rozmowy z rdzenną ludnością.

Literatura podróżnicza z elementami pamiętnika

Oswoić Hiszpanię to książka z pogranicza literatury podróżniczej i wspomnień.  Joanna Lessnau  opisuje własne przeżycia, ale też stara się jak najlepiej oddać kulturę kraju, który tak bardzo pokochała. Dzięki niej poznamy miejsca godne odwiedzenia. Oswoić Hiszpanię to doskonała pozycja dla każdego, kto lepiej pragnie poznać ten kraj lub przygotować się na podróż na Półwysep Iberyjski.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz